Známá dietoložka rozhodně nepatří k ženám, které by si odpíraly. S hubnutím radí ostatním, ale sama si dopřeje, co hrdlo ráčí.

Věčné výčitky

A stejně tak nemá problém svěřit se s komplexem, který v ní vytvořila matka, když ji jako malou věčně hubovala: „Hrbíš se! Šmajdáš. Šilháš. Máš široké boky a malá prsa. Moc jíš!“ Snad proto se z internistky v dospělosti stala postupně výživová poradkyně a později i televizní hvězda vyhazující tlouštíkům z lednice salámy, bůčky a litry tatarky či limonády.

Sama ale přiznává, že matku nebrala příliš vážně. „To, že vám někdo říká nějaké nepříjemnosti, je vám fakt jedno. A že je ten někdo zrovna paní, která tvrdí, že je vaše matka, ale vy jste ji neviděla šest let, to je vám také jedno. Je to jako, když to řekne cizí kluk. Pro mne nebyla autorita, protože jsem ji nezažila v mateřské roli,“ odhalila Blesku Cajthamlová (59) své rodinné tajemství.

Hořké shledání

Když jí byly dva roky, odjela totiž její matka do emigrace. A vrátila se až po pěti letech! „To jsme si řekly »Ciao!« Tátu si máma znova vzala, když mi bylo osm a půl. V tuhle dobu je to obrovský, velikánský časový prostor. Furt vám ta paní něco vykládá a nebýt toho, že děda říká, že bych ji měla poslouchat, tak bych ji ani neposlouchala,“ svěřila Blesku dietoložka na křtu své nové knihy Zázraky jsou lidské.

Až po smrti

Matku pochopila a odpustila jí prý až po její smrti. A také přišla na to, že možná trpěla poruchou příjmu potravy. „Když maminka v pětasedmdesáti zemřela, našla jsem po celém bytě poschovávané čokoládičky a bonbony,“ dodala Cajthamlová s úsměvem.

Kmotry nové knihy Kateřiny Cajthamlové byli moderátor Aleš Cibulka (44) a herečka Jitka Čvančarová (43). Ta tentokrát nešokovala všechny přítomné dekoltem či pompézní róbou jako na letošním karlovarském festivalu, ale nakadeřenými vlasy odbarvenými na blond! „Rozsvítilo ji to a moc jí to sluší,“ komentovala její proměnu Cajthamlová.

Video: „Přestali jsme obědvat.“ Doktorka Cajthamlová o obezitě, dětech a nešvarech u jídla za covidu

Video
délka: 34:21.48

„Přestali jsme obědvat.“ Doktorka Cajthamlová o obezitě, dětech a nešvarech u jídla za covidu. Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

Fotogalerie
31 fotografií