Třiatřicetiletá zpěvačka hitu Someone Like You se zapsala do historie jako první celebrita, která se objevila současně na obálce jak v britském, tak i v americkém Vogue. V rozhovoru půvabná Adele poprvé veřejně hovořila o rozchodu s bývalým manželem Simonem Koneckim (47) i o proměně svého těla. Britská zpěvačka tím konečně prolomila zeď mlčení a poprvé promluvila o tom, jak se jí podařilo během dvou let zhubnout neskutečných 45 kg: „Bylo to kvůli úzkostem. Díky cvičení jsem se cítila lépe,“ vysvětlila pro Vogue.

„Nikdy nešlo v první řadě o hubnutí, ale vždy o to, abych se stala silnou a abych věnovala sama sobě každý den nějaký ten čas bez telefonu,“ tvrdí dnes pěnice, jíž to nyní ohromně sluší. Pohyb se jí dostal, jak se říká, do krve – a ona bez něj teď už nemůže žít. „Stala jsem se teď na cvičení docela závislá. Cvičím dvakrát nebo třikrát denně,“ osvětlila cenami ověnčená zpěvačka svůj fantastický přerod, za který vděčí vzpírání a kruhovým tréninkům. Když si člověk vzpomene na vizáž, kterou se honosila v době, kdy začala poprvé bodovat v hudebních žebříčcích, má pocit, že to byla úplně jiná žena...

Uplynulý rok byl pro Adele celkově „rokem úzkosti“, který byl umocněn rozvodovým vyrovnáním, které proběhlo „tak hladce, jak rozvod může“. Nedokázala však prý nijak zabránit bolesti, kterou tím způsobila svému synkovi Angelovi (9). Pro svého syna, který rozpadem manželství rodičů velice trpěl, dokonce napsala píseň. Časem vznikla další a další, a tak vytvořila album jako způsob nejenom úlevy pro sebe samotnou, ale i pro chlapce. Aby si tuto desku mohl poslechnout, až bude starší, a až pak leccos pochopí.

„Má na mě spoustu velice jednoduchých otázek, na které ovšem nemohu odpovědět, protože odpověď vlastně ani neznám. Jako třeba ‚proč nemůžeme žít spolu?‘ – ‚To prostě lidé neudělají, když se rozvedou.‘ – ‚Ale proč ne?‘ Říkám si, sakra, vždyť já to nevím. To prostě společnost nedělá. Nebo ‚proč už nemiluješ mého otce?‘ Chtěla bych mu říct, že miluji jeho otce, ale už prostě nejsem zamilovaná. Jenže devítiletému dítěti to nedává smysl,“ stýskala si Adele.

VIDEO: Zpěvačka se přiznala, že své mateřství nenáviděla

Video
délka: 01:34.19
Video se připravuje ...

Zpěvačka se přiznala, že své mateřství nenáviděla POPSUGAR Entertainment/Youtube

Z tohoto a dalších důvodů se bude její nové album lišit od těch předchozích. „Uvědomila jsem si, že tím problémem jsem já. Všechna ostatní moje alba jsou ve stylu ‚to tys to udělal! Ty za to můžeš! Jdi do háje, proč mě rovnou nedorazíš?!‘ Ale pak jsem si řekla, ach, do pr*ele, tohle téma je pořád se mnou. Možná je ten problém ve mně!“ domnívá se dnes Adele, co na titulce Vogue zazáří v nádherných žlutých šatech, ve kterých vyniká její dekolt i hříva plavých vlasů. Všichni jsou nyní zvědaví na její nový videoklip k písni Easy On Me, který má po dlouhých šesti letech potěšit její příznivce. Na YouTube bude mít premiéru 15. října.

Fotogalerie
83 fotografií