Ve středu večer odvysílala Nova epizodu Výměny manželek, po níž obě matky byly vystaveny veřejnému slovnímu pranýři na sociálních sítích. Kačku tam lidé kritizují především za to, jak necitelně projevovala odpor k dětem v náhradní rodině, respektive k jejich hygieně a přebalování, zatímco Jiřina podle nich evidentně sama své děti i manžela Radka podstatně zanedbává.

Sociálka dorazila

Jaká je ale skutečnost, ví jen rodiny samy. Během deseti natáčecích dní to zašlo až tak daleko, že Kateřina nahlásila rodinu na sociálce pro zanedbání povinné péče. A ta se podle Jiřiny, která poskytla rozhovor pro web Extra, u nich doma opravdu objevila.

„Sociální pracovnice neohlášeně přišla na kontrolu. Chtěla prohlédnout byt, nahlédnout dětem na věci, na spaní, chtěla nahlédnout do lednice, do mrazáku a takové věci. Samozřejmě jsem s tím neměla žádný problém, vše jsem jí ukázala a paní se jen smála, proč tu vlastně je, že u nás nemá co hledat. Divila se, usmívala se a říkala, že u nás nic neshledala,“ tvrdí Jiřina.

Ráďovi byl autismus potvrzen

Jiřina také přiznala, že malému Ráďovi byl opravdu po důkladném vyšetření psychologem zjištěn opožděný vývoj a autismus 3. stupně, o kterém až do vysílání rodiče neměli tušení. „Náš syn byl zhruba do dvou a půl let ve vývoji napřed. Byl šikovné dítě, všechno mu šlo, uměl i to, co by umět neměl, takže jsme to neřešili. Zhruba kolem třetího roku se to zastavilo, začal mít vztekací záchvaty, nechtěl s námi komunikovat, nechtěl nic. Tak jsme kontaktovali lékaře...,“ vysvětlila maminka dvou dětí.

Co se týče Kateřiny, prý kvůli jejímu odporu k přebalování a také špatnému vaření pro náhradní děti měli oba chlapečkové po natáčení nehezké zdravotní komplikace. „Starší syn nemohl několik dní vykonat velkou potřebu, musela jsem s ním k lékaři, řešili jsme to rektální rourkou. A ten mladší Sebastian byl opruzený až hrůza, úplně dorůžova, hodně dlouho jsem to dávala dohromady,“ prozradila Extra.cz Jiřina údajné následky Kateřininy nedůsledné péče.

Martin vyhodil Kateřinu z bytu?!

Zatímco to na konci středeční Výměny manželek vypadalo, že mezi Kateřinou a Martinem znovu vzplanula nehynoucí láska, Jiřinin vztah s Radkem vypadal beznadějně. Podle Jiřininých slov se ale Radek opravdu začal hodně snažit a rodině se konečně naplno věnuje, a tak spolu dvojice zůstala. Naopak je tomu prý u Kateřiny s Martinem!

„No, oni už spolu dávno nejsou. Co já vím, tak Martin ji vyhodil i s malou z bytu, mám takové informace od sousedky, které to psala. U nich se prý nic nezměnilo. Po natáčení, po té hádce, se mi druhý den omlouval, že to tak nemyslel, že má jen nervy ze stesku. Říkal mi, že to u nich nikdy nefungovalo tak, jak by mělo, a že vše byla jen fraška pro televizi, tak mi to sám podal,“ překvapila Jiřina novými informacemi, o kterých těžko říct, do jaké míry jsou či nejsou pravdivé…

VIDEO: Výměna manželek: Dávivý reflex komplikoval manželce pobyt v náhradní rodině!

Video
délka: 01:20.96

Výměna manželek: Dávivý reflex komplikoval manželce pobyt v náhradní rodině! TV Nova

Fotogalerie
17 fotografií