Hned druhý den nového roku podlehla oblíbená vedoucí divadelního klubu ABC po dlouhém boji rakovině. „Je tak těžké tady stát,“ přiznala Konvalinková ve smuteční síni.

K mikrofonu ji galantně doprovodil zeť zesnulé Roman Štabrňák (36), představitel zdravotního bratra Vilíka z Ordinace v růžové zahradě. Naďa musela pracně přemáhat dojetí. „Pomáhala jsi mi tak nezištně. Pohnula bys zeměkoulí jen proto, abych měla radost. Otevírala jsi lidem srdce,“ smutnila herečka nad odchodem Evy.

Ta byla naopak tak statečná, že utěšovala na konci minulého roku po telefonu nejen své početné přátele, ale dokonce v nemocnici své dvě dcery. „Neplačte, holky, táta na mě čeká a taky maminka,“ řekla jim jen pár dní před smrtí. Byla se vším vyrovnaná.

Nad rakví jí na její přání zazpíval píseň Besame Mucho herec a dabér Ernesto Čekan (48), který s ní zpíval také v nemocnici, když už jí bylo velmi špatně. Skoro nemluvila, ale refrény s kolegou stále zvládala.

Do smuteční síně se s ní přišly rozloučit stovky přátel a známých, dokonce i hodně herců - Michal Dlouhý (51), Otakar Brousek ml. (62), Kateřina Lojdová (43), Lenka Termerová (72), Andrea Černá (42), Filip Blažek (46), Miroslav Vladyka (60), Petr Kostka (81) a další. Všechny smuteční hosty uvidíte v naší bohaté galerii.

Zesnulá Eva dlouhá léta obětavě pracovala v klubu Divadla ABC. Právě u ní hledali herci porozumění a azyl, když vše nešlo v životě nebo v práci podle jejich představ.

Fotogalerie
222 fotografií