Otec dvou dětí, syna a dcery, se ve svém volném čase věnuje posilování a pochlubil se, že zvedne činky o váze 90 kilogramů. A ničeho se nebojí. Když například dostal svůj první vůz s ručním ovládáním, jeden den ho převzal a druhý den s ním rovnou odcestoval do Chorvatska. Tanečník Jan Onder (33) po skončení přímého přenosu z pražského Výstaviště v Holešovicích o něco později sdílel fotku, kde vedle Petra Pokorného stojí na baru. „Kvůli nám si stoupl, Petr je borec!!!“ napsal Onder na svůj Instagram.

Slovy chvály nešetřili ani jeho followeři. „Byla to bomba… a je vidět, že to nedojímá jen ženský, ale i chlapy s pořádnejma bicákama,“ napsala k tomu například jedna z Onderových fanynek, a další si přisadila: „Je to frajer a udělali jste ho šťastným!“ Na profilu Stardance se zase všichni shodují, že je Petr fešák, předvedl neuvěřitelnou show a skoro každému u toho ukápla slzička. „Dneska jsem to opravdu ořvala, jste naprosto fenomenální, a společně s Petrem jste se dneska stali největšími hvězdami,“ píše jiná divačka. „Úžasný výkon. Závěr nádherný. Ukázka síly, lidské vůle a spojení teplé náruče s hřejivým srdcem co pozvedla nejen Petra na nohy.“

Petr Pokorný je na vozík upoután už přes dva roky. Nehoda se mu stala na dovolené, hned první den, co dojel. „Já jsem šel skákat, samozřejmě tam byl lehce alkohol, a večer ubylo trochu vody… Skočil jsem si špatně, hlavou na kámen,“ přiznal ve svém medailonku ve StarDance. Přestože do tanečních nikdy nechodil, diskotéky ho vždycky bavily – a na první pohled bylo poznat, že cit pro hudbu v sobě rozhodně má. „Vymýšlíme takový věci, který by mě vůbec nenapadly, že na tom vozíku jdou udělat,“ prohlásil se smíchem během týdne, kdy společně s usměvavou herečkou a sympatickým tanečníkem poctivě trénoval náročnou choreografii. „Ale já nemám limity, já se toho nebojím.“

Na rockovou písničku Nothing Else Matters od skupiny Metallica zatančili jednoznačně nejpovedenější příběh dvou kamarádů, z nichž jeden se zamiluje a ten druhý mu onu ženu pomáhá získat. V závěru vystoupení se pak Petr s námahou a za pomoci Pavly Tomicové zvedl z vozíku a byl za to odměněn bouřlivým aplausem. Neméně dojemný byl i pohled do jeviště, kde seděl manžel Pavly Tomicové, Ondřej Malý (52). Ten zcela evidentně jen stěží přemáhal emoce… „Vy jste udělal to, co je snem každého vozíčkáře, totiž postavit se,“ podotkl k tomu speciální pátý porotce, patron Centra Paraple Zdeněk Svěrák (82).

Porota jejich vystoupení ohodnotila čtyřmi desítkami, tedy naprosto plným počtem bodů. Tatiana Drexler (55) zdůraznila, že po celou dobu byl Petr absolutním středobodem dění na parketu. „Bylo to rizikové, bylo to napínavé, mělo to příběh…, bylo to překrásné,“ nemohla najít vhodná slova. „My tohle děláme už několik let, tohle vysílání, ale já myslím… no, možná to bylo asi nejlepší,“ shrnula to nakonec.

Fotogalerie
34 fotografií

StarDance 2018

Taneční páry Porota Předchozí vítězové

Devátá řada pořadu StarDance ... když hvězdy tančí začala v sobotu 13. října. Moderování se znovu ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Mezi prvními potvrzenými soutěžícími byla hvězda seriálu První republika Veronika Arichteva nebo moderní pětibojař David Svoboda.

Kdo vypadl:

Monika Bagárová Daniela Šinkorová Adam Mišík Richard Genzer Dalibor Gondík Daniela Písařovicová Veronika Arichteva