Ze čtyř tanečních párů musel jeden z kola ven a volba tentokrát padla překvapivě na herečku Arichtevu a jejího tanečního partnera. "Necítím to jako prohru, už jenom to, že jsme se dostali tak daleko," uvedla Veronika a poděkovala i svému muži. 

Sázkaři, kteří správně odhadli, že v předchozím kole skončí Daniela Písařovicová (39) s tanečníkem Michalem Mládkem, přitom tipovali, že soutěž tentokráte opustí David Svoboda (33) a taneční partnerka Veronika Lálová, která v minulém ročníku dovedla Zdeňka Piškulu (20) až k vítězství. Postoupili ale do finále.

V souboji o titul krále a královny tanečního parketu se tak ve finále 15. prosince utkají pouze herečka Pavla Tomicová (56) a Marek Dědík (35), herec Jiří Dvořák (51) s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou a moderní pětibojař David Svoboda s Veronikou Lálovou.

Vyřazování tentokráte navíc probíhalo zcela netradičně. Obvykle do dalšího kola nepostoupí taneční pár, který získá v součtu bodů od poroty a hlasů od diváků nejmenší skóre. Ovšem v letošním semifinále bylo všechno jinak - moderátoři Marek Eben (60) a Tereza Kostková (42) nejprve ukončili hlasování a zveřejnili, kdo podle výsledků postoupil hned do finále - Tomicová s Dědíkem a Dvořák s Návorkovou. A hlavně kdo se ocitl na třetí a čtvrté příčce.  Veronika Arichteva s Michalem Necpálem a David Svoboda s Veronikou Lálovou. Tyto dva páry se posléze postavily proti sobě a bojovaly o postup do finále prostřednictvím jednoho tance, který si pár sám zvolil.

Sportovec si zvolil paso doble. Hvězda První republiky pak zase vybrala valčík. Porota všechny chválila za neuvěřitelný posun, ale rozhodnutí bylo v tomto případě už jen na televizních divácích. Těsně před vyhlášením zatančili ještě dva profesionální tanečníci Lenka a Jan Klimentovi. 

Veronika a Michal ale nemusí být smutní, ve finále se totiž objeví také. Ostatně stejně jako všech deset tanečních párů, které do soutěže nastoupily. Diváci tedy nepříjdou ani o Moniku Bagárovou (24) a Robina Ondráčka, Danielu Šinkorovou (45) a Michala Padevěta, Adama Mišíka (21) a Kateřinu Krakowkovou, Richarda Genzera (51) a Janu Zelenkovou, Dalibora Gondíka (48) a Alici Stodůlkovou či Danielu Písařovicovou s Michalem Mládkem.

VIDEO: Veronika Arichteva: Kvůli StarDance jsem bez energie, je to nepříjemné
 

Video
délka: 02:52.97

Veronika Arichteva: Kvůli StarDance jsem bez energie, je to nepříjemné Tereza Kühnelová, Blesk

Fotogalerie
375 fotografií