„Je to díl, který přináší nejen radost z tance a případně napětí z toho, jestli někdo vypadne, nebo nevypadne. Ale také přináší emoci chtít pomáhat. S Parapletem fungujeme od jeho začátku. Bylo hrozně těžké, abychom přesvědčili pana Svěráka, který je zakladatelem Centra Paraple, abychom udělali tenhle díl, že tohle je ten systém, který bude více fungovat, než samotná benefice, která se dělala předtím,“ přiznal Dvořák s tím, že mu Zdeněk Svěrák na začátku vůbec nedůvěřoval, že se na to lidé chytnou. Dvořák pak trnul hrůzou, aby se to povedlo. Celý první díl měl prý třasavku. Zafungovalo to, o čemž ostatně svědčí i to, že se letos vybralo ještě o tři miliony korun více než minule, tedy před dvěma lety, kdy se StarDance vysílala naposledy před loňskou pauzou.

„To je taková Sophiina volba. Ale největší emoci jsem měl u tance, který tančila Pavla Tomicová, což byla taková rocková věc s Nothing Else Matters. A pak se mi líbila samozřejmě svatba, kterou předvedla čtvrtá taneční trojice. Ale musím říct, že všechny tance byly skvělé a všechny se mi líbily,“ uzavřel Dvořák. „Kdybych to měl hodnotit, podle emoce, tak bych všem dal desítku,“ dodal a rázně odmítl návrh Marka Ebena, že by měl také on nastoupit do některého z příštích ročníků, když už několik Dvořáků ve StarDance vystupovalo.

Že se jednalo o opravdu dojemný díl, naznačují také reakce nejen lidí v sále, ale také u obrazovek. Slzy před kamerou jen těžko skrývala porotkyně Tatiana Drexler, která se při hodnocení poslední trojice doslova zajíkala. Dojetí bylo vidět také na manželovi Pavly Tomicové Ondřeji Malém, který ji do publika chodí podporovat každý díl. „Celý náš stůl, který tam seděl, měl mnohokrát slzy v očích,“ přiznal také šéf ČT.

A jak hodnotíte tento díl StarDance vy? Které taneční číslo se vám líbilo nejvíce? Pište nám do diskuze pod článkem.

Fotogalerie
35 fotografií

StarDance 2018

Taneční páry Porota Předchozí vítězové

Devátá řada pořadu StarDance ... když hvězdy tančí začala v sobotu 13. října. Moderování se znovu ujmou Marek Eben a Tereza Kostková. Mezi prvními potvrzenými soutěžícími byla hvězda seriálu První republika Veronika Arichteva nebo moderní pětibojař David Svoboda.

Kdo vypadl:

Monika Bagárová Daniela Šinkorová Adam Mišík Richard Genzer Dalibor Gondík Daniela Písařovicová Veronika Arichteva