Nová kniha prince Harryho s názvem Spare (Náhradník) má vyjít až příští úterý 10. ledna, ale už teď dělá vlny. Poté, co do médií unikly pasáže o fyzickém napadení Williamem nebo detailech incidentu s nacistickou uniformou, se na světlo světa předčasně dostala i historka o nešťastném králi Karlovi. Zveřejnil ji web deníku Guardian.

Když v dubnu 2021 zemřel manžel královny Alžběty II. (†96) princ Philip (†99), vztahy mezi Harrym a Williamem už se několik let jen zhoršovaly. Harry teď ve svých pamětech popsal soukromý rozhovor, který se mezi syny a otcem odehrál po jeho pohřbu. 

Video
Video se připravuje ...

Forejt o novém dokumentu Netflixu o Harrym a Meghan: Ničí rodinná pouta na generaci dopředu Petr Macek

Harry a William se zase hádali a na ztrápeného Karla III., tehdy ještě prince Charlese, už toho bylo moc. „Prosím, chlapci,“ obrátil se na syny se snažnou prosbou. „Nedělejte mi z posledních let mizérii,“ žádal prince.

Harry rovněž zmínil historku o svém narození. Král Karel III. se měl tehdy prý obrátit na svou ženu Dianu (†36) a říct jí: „Výborně! Dala jsi mi následníka i náhradníka, moje práce je hotová.“ Právě podle role „náhradníka“ pak Harry pojmenoval své memoáry.

Fotogalerie
95 fotografií