„Natáčeli jsme u Leona, mého kamaráda. Dovolil mi, abych to řekl,“ komentoval to v pořadu Showtime na Primě David. Ohromná zahrada s heliportem, rozlehlý dům s bazénem napěchovaný luxusními auty a uměleckými předměty.

Právě tady se Ivana Gottová (46) a její dcery Charlottka (16) a Nellinka (14) v říjnu 2019 vzpamatovávaly z Karlova odchodu. Za branami panství, které střeží početná ochranka, měly božský klid. Tady se mohly vyplakat mimo zraky veřejnosti, vyjadřovat si vzájemnou podporu a plánovat rozloučení s milovaným manželem a tátou.

Už tehdy deník Aha! věděl, že Leon je dopravil z Prahy na západ Čech svým vrtulníkem. Díky heliportu přistály rovnou na pozemku jeho usedlosti, a byly tak v bezpečí a mimo dohled šokované veřejnosti, která zpěvákův odchod dodnes těžko vstřebává. V říjnovém podzimním počasí pozůstalé po Karlu Gottovi ohromný Leonův bazén asi nevyužívaly, zato mohly obdivovat krásy jeho domu.

Podle záběrů z klipu Michala Davida a Jana Bendiga mu dominuje zlatá barva, a hlavně neuvěřitelný luxus od kuchyně po toalety – o ložnicích, které jsou ve videu také vidět, ani nemluvě.

„Tady je Renoir, Léger, Picasso...“ říkává Leon hostům, když je provádí po domě a zrovna prochází kolem obrazů francouzských Mistrů. Po Ivaně Gottové a její rodině tyto poklady viděli i David s Bendigem. Stejně tak ohromnou garáž, kde parkuje ferrari, lamborghini a další milionové vozy. Některá auta Leon kvůli natáčení klipu přeparkoval i na zahradu.

Písničku Dávno vím nabídl Davidovi sám Bendig. „Honza mi zavolal, že má písničku, ať si ji poslechnu, že bychom ji spolu zazpívali. Já mám rád, když mě osloví mladí interpreti,“ vysvětlil David. „Já jsem se strašně bál ho oslovit. Já k němu mám obrovský respekt. Je to neuvěřitelný, že to klaplo,“ pochvaluje si Bendig.

Video
délka: 00:19.05
Video se připravuje ...

Ivana Gottová tiskne Karlovu autobiografii archiv Ivany Gottové

Fotogalerie
133 fotografií