Režisér snímku Petr Jákl dorazil mezi prvními spolu s manželkou Romanou Jákl Vítovou (45), které to v červených šatech s výrazným dekoltem moc slušelo. „Vizážistka se na mně vyřádila - dvě hodiny!“ zlehčovala to blondýnka. „Jsem smířený s tím, že moje dítě jde ven. Těším se jako každý otec, teď už jen záleží, jak to přijmou lidi,“ nechal se slyšet Jákl. Prý ničeho nelituje a je obrněn proti tomu, že se některým divákům nemusí film líbit. Přesto ale doufá v úspěch.

Dva zahraniční herci nemohli dorazit - britská hvězda Michael Caine a hlavní představitel Ben Foster. Ze zahraničí pak ale přijeli další představitelé - například herec Til Schweiger, co si zahrál Jindřicha z Rožmberka. Známe ho ale také ze snímků Atomic Blonde, Hanebný parchanti, Král Artuš nebo Lara Croft. Sám žije v Německu, ale mezi Čechy má prý hodně přátel. „České ženy jsou za jedna a pivo samozřejmě také,“ uvedl v rozhovoru pro Blesk.cz.

Hlavní ženskou roli Kateřiny ztvárnila blondýnka Sophie Loweová původem z Anglie. Také ona se na červeném koberci mihla - v černých šatech. Nechyběla ani kolegyně Jennifer Armourová alias filmová Barbora. Zahrála si též v Jáklově filmu Ghoul.

V Žižkovi si roli střihl také zpěvák Ben Cristovao (35). „Je to čirá radost, vidím ty lidi, s nimiž jsme trávili dlouhé měsíce, máte spolu vzpomínky a teď se na sebe usmějete, podáte si ruce,“ popisoval nadšeně své dojmy z premiéry. Sám uznává, že obsadit jeho byl od režiséra jistě risk. Teprve konečný film mu zřejmě ukáže, jestli uspěl, nebo zklamal. Film totiž ještě neviděl.

Video
Video se připravuje ...

Ben Cristovao o filmu Jan Žižka David Turek

Z českých tváří nechyběl ani zpěvák Petr Janda (80) s manželkou Alicí. Čas si udělal též Roman Šebrle (47), který vyvedl novou partnerku. „Dostala jsem velmi málo času na přípravu,“ přiznala krásná Lenka. Pár potvrdil, že jsou takto na veřejnosti spolu poprvé. Také Roman si mimochodem ve snímku zahrál malou roli, i když to znělo tak, že si nebyl jistý, jestli ho nevystřihli.

Další čerstvý pár se také vypravil mezi lidi, a to Jaromír Soukup (53) s Agátou Hanychovou (37). Na večírek po filmu se ale nechystají, protože doma na ně čeká Kryšpín po operaci. Navíc má premiéru shodou okolností i jejich nový pořad. „Určitě tam uvidíte naši první ostrou hádku. My si pak doma v klidu pustíme Barrandov bez skleničky, abychom si to užili,“ vysvětlila Agáta, jež zároveň pozvala diváky k televizím. Není bez zajímavosti, že na stejnou akci posléze dorazila i Kateřina Brožová (54), Soukupova ex. Společnost jí dělala stejně krásná dcera.

Na červeném koberci se nechal vyfotit také judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek (31) se svou partnerkou, které to též velmi slušelo. Renata Langmannová (36) se tiskla k partnerovi Ondřeji Novotnému. Ve dvojici s manželkou přišel též herec Martin Dejdar (57) či komik Luděk Sobota (79). Zamilovaně se objímali též Petr Vágner (45) s přítelkyní. V páru dorazili také Ester Geislerová (38) s partnerem. Nechyběly ani mladé hrdličky - Adam Mišík (25) s Natálií Jiráskovou (17). Ale nebyli tam sami, na akci na ně totiž »dohlíželi« i rodiče Natálie, Iva Kubelková (45) s partnerem Georgem.

Na premiéru vyrazil i hudebník Felix Slováček (79). Dorazil sám, manželku Dádu Patrasovou (66) nechal doma. Naznačil, že filmové téma ji nezaujalo. Ani tak se ale nenudil, hned se přitočil k první krásné blondýně, co byla zrovna přítomná. S mladým a krásným doprovodem pak přišel též herec Jiří Krampol (84).

Blýskla se zde i tvář primáckého zpravodajství - Gabriela Lašková (32), za svobodna Kratochvílová. S úsměvem dorazil rovněž Jakub Kohák (47). Ačkoliv byl ještě nedávno v depresích po rozpadu manželství a po autonehodě pod vlivem alkoholu, bavit se přišel i Václav Upír Krejčí (66).

Krásu zajistily například herečka Denisa Pfauserová (33), muzikálová hvězda Kateřina Pechová (35), herečka Bára Jánová (33), modelka Kateřina Průšová (38) či moderátorky Klára Doležalová (48), Radka Rosická (41) či Petra Eliáš Voláková (44). Nepřehlédnutelná byla spisovatelka Bára Nesvadbová (47), v zelené róbě zazářila Lejla Abbasová (42), modrou zvolila zase herečka Alena Doláková (33) a černou barvu vynesla Anna Kadeřávková (25). Ta sice nedávno potvrdila rozchod, sama ale nedorazila…

Z pánů se přišli podívat též Milan Peroutka (32), Sagvan Tofi (57) či Zdeněk Podhůrský (63).

Fotogalerie
322 fotografií