*Petře, jaká je vaše role ve vzniku filmu Rust?

Jsem jedním z producentů, dalším je právě Alec Baldwin. Paradoxně v těchto dnech jsem měl připravenou tiskovou zprávu, ve které jsem to chtěl oznámit. Nerad totiž oznamuji věci, na kterých dělám, dříve, než se skutečně realizují. A natáčení Rustu je v těchto dnech někde před polovinou.

*Byl jste se předtím na natáčení podívat?

Ne, teď jsem s rodinou na dovolené. Do USA se kvůli covidu nedalo cestovat a půjde to až od 8. listopadu.

*Víte, co přesně se na natáčení stalo, jak došlo k této tragédii?

Přesný popis toho, k čemu a jak došlo, nemám. Vím jen fakta, že při tragické nehodě zemřela kameramanka a že je režisér v nemocnici. Další zprávy o jeho aktuálním stavu, jestli je to kritické, nemám. V rámci vyšetřování se navíc nemáme k věci vyjadřovat a komentovat to, takže bych vám toho ani víc říci nemohl.

*Přesto obecně - jak se něco takového může stát?

Byla to nehoda. Vím v historii filmu snad jen o třech takových, třeba smrti Brandona Leeho na natáčení snímku Vrána. Je to strašné.

*Kdo má zbraně na natáčení na starost?

Za zbraně na place zodpovidají zbrojíři, nikdo jiný jim do toho nesmí mluvit a na nic sahat, zbraně se nesmi dostat do cizích rukou, je na to mnoho přísných pravidel. Ted se zjišťuje, co přesně se stalo a jak k tomu mohlo dojít. Šetří to policie a sám jsem zvědavý, co zbrojíři řeknou.

*Co teď bude dál s filmem?

Natáčení je samozřejmě přerušené. Alec nebude nějakou dobu schopný dál točit, uvidíme, jak to bude s režisérem. Je to příliš čerstvé a složité. Budeme hledat cestu, jak dál, jak film dokončit. Alec má plán hodně nabitý, ten film už se takhle dlouho odkládal, takže je to hodně komplikovaná situace. Předpokládám ale, že se film dokončí, otázkou je, jak dlouho to bude trvat.

*Vy se osobně znáte s Alecem Baldwinem?

Osobně jsme se nesetkali, právě kvůli covidu se vše řešilo po callech. Zněl ale vždycky hrozně fajn a musí to pro něj být hrozný pocit. Nikdo si to nedokážeme představit, co musí prožívat. Úplně mě zamrazilo, když jsem si představil, že bych odjel do práce a mojí rodině někdo za pár hodin zavolal, že jsem tam tragicky zemřel. Hrozně soucítím s rodinou té zesnulé kameramanky.

*Budete se snažit rodině nejak pomoci?

Ve hře je samozřejmě vše, ale nedokážu teď reagovat konkrétně. Děje se toho hrozně moc najednou, nějak se to bude vyvíjet a na spoustu věcí přijde řada.

VIDEO: Caine už viděl Jáklova Žižku, hned po projekci odletěl z Varů

Video
délka: 03:59.68

Caine už viděl Jáklova Žižku, hned po projekci odletěl z Varů Markéta Reinischová

Fotogalerie
75 fotografií