„Dnes došlo k nehodě na natáčení Rust v Novém Mexiku, při které došlo k vynechání střely v pistoli se slepými náboji,“ stojí v prohlášení společnosti Rust Movie Productions LLC, pod kterou vzniká westernový film Rust, jehož pověst je už nyní, dá se říct, krvavá. „Natáčení bylo prozatím zastaveno. Bezpečnost našich herců a štábu zůstává naší nejvyšší prioritou,“ stojí dále v prohlášení.

Smrtící rána na place

Postřelena byla 42letá kameramanka Halyna Hutchinsová, která byla z odlehlé lokace vrtulníkem převezena do nemocnice ve zhruba 70 kilometrů vzdáleném městě Albuquerque. Tam svým zraněním podlehla. „Celé obsazení a štáb jsou dnešní tragédií naprosto zdrceni a Halynině rodině a blízkým posíláme nejhlubší soustrast,“ vyjádřila smutek natáčecí společnost.

Zraněného 48letého režiséra převezla ambulance do nemocnice do Santa Fe, kde je na jednotce intenzivní péče.

Video
délka: 01:32.68
Video se připravuje ...

Alec Baldwin reuters

Podle deníku Daily Mail úřad šerifa v Santa Fe uvedl, že k nehodě došlo krátce před druhou hodinou odpoledne místního času v malém odlehlém kostelíku. Volající na linku 911 zprvu jen uvedl, že byl někdo střelen do paže. „Detektivové vyšetřují, jak a jaký typ projektilu byl ze zbraně vypuštěn,“ prozradila policie ze Santa Fe. V souvislosti s incidentem nebyl nikdo zatčen a nebyla vznesena žádná obvinění. Detektivové zahájili vyšetřování a vyslýchají svědky. Podle agentury AP mluvčí Aleca Baldwina potvrdil, že došlo k selhání rekvizitní zbraně se slepými náboji.

Zdrcený Baldwin

Fotografie pořízené na místě zachycují Baldwina jen krátce po policejním výslechu, herec nejprve telefonoval, pak musel odejít stranou, kde se v předklonu vzpamatovával z šíleného incidentu. Jestli v té době už věděl, že hlavní kameramanka následkům nešťastné nehody podlehla, není jasné.

Krátce před nehodou

Den předtím herec na svém Instagramu zveřejnil fotku z natáčení, kde je na place ve filmovém kostýmu. Krátce po incidentu ale snímek z jeho profilu zmizel. „Zpátky v kanceláři. Sakra, to je vyčerpávající...,“ zněl jeho komentář u fotky.

Stejně tak jeho manželka Hilaria Baldwinová (37), s níž má hollywoodský herec šest dětí, nejmladšímu je nyní jeden rok, jen krátce před nehodou sdílela ve Stories na Instagramu záběry z videorozhovoru s manželem, který byl tou dobou na place těsně před strašlivou nehodou...

Video
délka: 00:56.40
Video se připravuje ...

Alec Baldwin reuters

Rust je westernový snímek z pera režiséra Souzy, na kterém se jako koproducent podílí i Baldwin. Herec známý z filmů Manželství, Podnikavá dívka či Beetlejuice ve westernu získal roli psance Harlanda Rusta, který přispěchá na pomoc svému 13letému vnukovi odsouzenému na smrt.

VIDEO Jedny z posledních záběrů, které kameramanka Halyna Hutchinsová během natáčení westernu s Alecem Baldwinem natočila

Video
délka: 00:14.67
Video se připravuje ...

Jedny z posledních záběrů, které kameramanka Halyna Hutchinsová během natáčení westernu s Alecem Baldwinem natočila. instagram.com

 

Fotogalerie
92 fotografií