Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Pikantní vzpomínky hříšné hvězdy Dynastie: Závist, lásky i ponížení! A okouzlení Clintonem

/
 • Joan Collins zveřejnila číst svého deníčku
  10. října 2021 ● 17:50

  Tento týden baví herečka Joan Collinsová (88), co se proslavila rolí zákeřné Alexis v nekonečném seriálu Dynastie, čtenáře britského plátku The Daily Mail postupným zveřejňováním svých brilantně indiskrétních vzpomínek. 

  Ve zveřejněném textu se například rozepsala o svém vzrušujícím setkání s notoricky známým prezidentem USA Billem Clintonem (75), jenž ji prý na první pohled zcela okouzlil… Co si ale myslela například o vkusu Ivany Trumpové (72) a jak vzpomíná na natáčení hořké komedie Tři staré grácie, v níž účinkovala společně se Shirley MacLaineovou (87), Elizabeth Taylorovou (†79) a Debbie Reynoldsovou (†84)? Její deník je komický i poučný zároveň a dává zajímavým způsobem nahlédnout do světa šoubyznysu a těch nejzářivějších hvězd…

 • 1.

  Část 1

  21. září 1997, Jižní Francie

  Přibrala jsem šest liber (necelá tři kila, pozn. red.), což je dost na to, abych chtěla podřezat zápěstí, ale pracuji na tom, abych to zase shodila.

   

  7. října 1997, New York

  Zašla jsem do bytu Ivany Trumpové na Madisonu s [miliardářem] Anthonym Bamfordem a jeho manželkou Carole. V životě jsem jen málokdy viděla něco hůř zařízeného. Úplné dekorační faux-pas. Samet na stěnách! A římsy malované třpytivou zlatou! Ivana má nového přítele - docela dobře vypadajícího Itala. Zašeptala mi, že byl v posteli prostě úžasný. Příliš mnoho informací...

   

  6. června 1999, Los Angeles

  David Niven mladší mě pozval na speciální večeři, kterou pořádali Liza Minnelliová a Burt Reynolds v Chasen’s na Beverly Boulevard. Liza mě se svým obvyklým štěněčím nadšením pevně objala a řekla mi „moje dítě“.

  Znám ji od jejích 16 let a jsem o deset let starší, a tak to vypadalo trochu divně, ale je rozkošná. To je mnohem víc, než co mohu říci o panu Reynoldsovi, který si myslí, že je neodolatelný. Vždy jsem si myslela, že je mezi filmovými hvězdami přeceňován, ale teď zjišťuji, že to vlastně ani není moc milý člověk.

   

  Poznámka: David Niven (†73) byl herec známý z filmové série o Růžovém panterovi. Liza Minnelliová (75), dcera Judy Garlandové (†47), je zase držitelkou Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmovém muzikálu Kabaret. Známého hollywoodského drsňáka Burta Reynoldse (†82) nejspíš není potřeba českým divákům (a divačkám) připomínat…

 • 2.

  Část 2

  30. září 1999, Londýn

  Velmi intelektuální oběd v kancelářích Spectator. Boris Johnson, redaktor, má hluboký, dunivý hlas a vypadá to, jako by si česal vlasy za pomoci šlehače na vajíčka. Vedle něj seděla Petronella Wyattová, o které se říká, že je jeho přítelkyní. Přestože je ženatý…

   

  Poznámka: Boris Johnson (57) je aktuálně britským premiérem. Ve zmiňované době byla jeho paní spisovatelka Marina Wheelerová (57), rozvedli se v roce 2020. Nyní je ženatý s „Vydřičkou“ Carrie (33), která mu loni porodila syna Wilfreda (1).

   

  26. října 1999

  Andrew Lloyd Webber dorazil na premiéru filmového muzikálu Josef a jeho skvostný plášť. Myslela jsem si o sobě, že jsem dobrá v roli Putifarky. Moje nadšení mírně utlumil Donny Osmond, když řekl: „Joan Collinsová si opravdu užívala, když se mě dotýkala rukama po celém těle - opravdu ji to bavilo!“ Ach, to určitě! Leda tak ve tvých představách, Donny - tomu se totiž říká herectví.

   

  Poznámka: Andrew Lloyd Webber (73) je slavný britský hudební skladatel, autor muzikálů Kočky, Fantom opery, Jesus Christ Superstar, Evita… a právě i Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (anglicky Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat). Ve filmové verzi tohoto filmu hrála Collinsová společně s hercem Donnym Osmondem (63).

 • 3.

  Část 3

  Zima 1999, Washington D.C.

  Právě jsem se poprvé setkala s prezidentem Clintonem. Když jsme na něj čekali v Oválné pracovně, stážista bez stopy ironie prozradil, že „prezident používá oválnou pracovnu jak pro podnikání, tak i pro soukromé záležitosti“. Musela jsem skrýt své zazubení, hodně to na mě zapůsobilo. Když Clinton po chvíli přicházel, přívětivě se usmíval a svíral plechovku dietní coly. Poslední americký prezident 20. století vřele pozdravil své hosty a mluvil s každým z nás tak, jako bychom byli jediní lidé na světě, které kdy toužil vidět. Je to obdivuhodná kvalita a dar, který má jen málo lidí z veřejného života.

   

  Pevně ​​mě držel za ruce - mimochodem, má krásné a výrazné ruce a obrovské nohy. Se svým jemným arkansaským přízvukem se mě na leccos ptal. Musím přiznat, že jsem byla okouzlená. Ten muž má hmatatelný sex-appeal a je mnohem vyšší a štíhlejší, než jsem očekávala. Má také nádherný dech, ale ne od přehršle mentolek nebo ústní vody.

   

  Prezident nás ve své kanceláři upozornil na kus černé skály, kterou mu nějaký astronaut nebo kdo vlastně přivezl z Měsíce. „Je to tři a půl miliardy let staré! Úžasné, že?“ Překvapila jsem sama sebe pohotovou odpovědí: „Takže skoro stejně tak staré jako já!“ A on se tomu zasmál.

 • 4.

  Část 4

  2. února 2000, Los Angeles

  Na dnešní akci Costume Designers Guild v Beverly Wilshire jsem narazila na Sophii Lorenovou (cool), Jane Seymourovou (přátelská) a Harveyho Keitela („Joan kdo?“)!

   

  Poznámka: Sophia Lorenová (87) je pokládána na sexuální symbol 60. let. Jane Seymourovou (70) si diváci zamilovali coby odvážnou lékařku Doktorku Quinnovou, charismatický Harvey Keitel (82) se zase do povědomí široké veřejnosti dostal ve filmech Gauneři, Piano či Taxikář.

   

  24. června 2000, Londýn

  Dostala jsem scénář filmu Tři staré grácie, a není to špatné. Role Addie, kterou mi nabízejí, je jakýmsi sexsymbolem, který spí se svým mladým mafiánským milencem. Měla bych na to začít trénovat!

   

  28. srpna 2000, Los Angeles

  [Zkouška před natáčením Tří starých grácií, s Debbie Reynoldsovou, Liz Taylorovou a Shirley MacLaineovou] Je skoro 32 stupňů ve stínu, takže i já už se potím. Debbie trvá na tom, že bude celý den nosit paruku. Shirley a já jsme si jen svázaly vlasy do drdolu a řekly jí, aby udělala to samé, ale ona odpověděla: „Na hlavě mi zbyly sotva tři chlupy, drahoušku - nechci, aby mě někdo takhle viděl.“

   

  12. září 2000

  Debbie a „Dame Liz“ (jak se nechává oslovovat Elizabeth Taylorová) spolu nemluvily asi 30 let, protože Liz odloudila Debbie manžela, Eddieho Fishera. Debbie se rozhodla zakopat válečnou sekeru, a tak se za ní rozběhla přes parkoviště k jejímu přívěsu - v županu a bez paruky! Paparazzi, utáboření kolem parkoviště, zaznamenávají tento historický okamžik.

 • 5.

  Část 5

  15. září 2000

  Natáčíme první číslo ve filmu, když máme všichni vypadat mladě. Shirley se na mě otočila, když jsme seděly na zadní sedačce kabrioletu ze 60. let. „Pověz mi, jaký vlastně byl můj Warren?“
  „No, to bys měla vědět ty - jsi jeho sestra!“
  „No tak,“
  řekla mi. „Jaký byl při tom… víš při čem?“
  „Přeceňovaný!“
  řekla jsem lakonicky. Konec diskuze!

   

  22. září 2000

  Shirley mě stále pronásleduje a cpe mi zmrzlinu do obličeje, i když říkám, že nechci. „No tak, dej si trochu, jsi příliš hubená,“ říká mi. Chci jí říct, „...a ty jsi zase příliš baculatá“, ale držím jazyk za zuby.

   

  [Kostýmní výtvarník] Mark Zunino přichází do mé šatny a vypadá ustaraně. „Sledoval jsem hádku režiséra, producentů a Shirley - není spokojená s tvými kostýmy.“
  „Proč? Neodpovídají charakteru?“
  ptám se.
  „Zdá se, že v nich vypadáš příliš dobře, zvlášť v té bílé bundě přehozené přes ramena, s topem bez ramínek. Řekla, že ona a Deb vypadají fádně.“
  „To je směšné. Shirley má být ta oh-tak-seriózní herečka, Deb je majitelkou hotelu v Las Vegas, já jsem praštěná ženská typu Goldie Hawnové. Všechny jsme oblečené podle našich postav.“
  „Já vím,“
  pokrčil rameny. „Asi tě musíme nechat zevšednět.“

  Možná tady je cítit žárlivost?

 • 6.

  Část 5

  Únor 2001

  Už jsem se objevila v jedné epizodě seriálu Will & Grace, a teď chtěli, abych natočila další. Nakonec scénář dorazil a bylo to hrozné. Zahrát si ženu, která trvá na operaci s prodloužením ramen o osm palců, bylo, upřímně řečeno, směšné. Křičela jsem na [svého agenta]: „To nemůžu udělat! Myslíš, že to přepíšou?“

   

  Další den strávil dopoledne divokými rozhovory s producenty Willa & Grace. Podstata rozhovorů byla: „Kdo si Joan Collinsová myslí, že je? Už nedělá Dynastii a my jsme teď ta populární show. My jsme sexy a ona ne. Řekni jí, že nebudeme přepisovat nic, musí to vzít tak, jak to je.“

   

  Když mi to můj agent tlumočil do telefonu, rozplakala jsem se. Naštěstí tam byl Percy s ramenem, na kterém se dalo plakat. Než jsme si to uvědomili, byli jsme si navzájem v náručí a to, na co jsme oba posledních sedm měsíců mysleli, se nakonec stalo. Byl to okamžik, který jsem vždy cítila, že jednoho dne nastane, a bylo to prostě úžasné.

   

  Poznámka: Řeč je o herci Percym Gibsonovi (56). V té době mu bylo 36 let. Později se stal Joaniným v pořadí pátým manželem. Pár svůj vztah nějakou dobu tajil, hlavně proto, že Collinsová v té době randila s dabérem Robinem Hurlstonem (63).

 • 7.

  Část 6

  17. dubna 2001, New York

  Premiéra filmu Moulin Rouge!. Když jsme dorazili k našim místům, už na nich seděl nějaký velký muž a se svou přítelkyní. Přestože mu Percy ukazoval naše lístky, odmítl se pohnout. Seděl shrbený na místě, tupě zíral před sebe a zcela ignoroval prosby uvaděče, aby se pohnul, „protože je na špatném sedadle“. Co je to za blba? Pořadatel nás nakonec musel poslat na jiná místa. Překvapilo mě, že tím velkým mužem byl nakonec Donald Trump, kterého znám od té doby, co mi s Ivanou uspořádali v polovině 80. let 20. století v Trump Tower báječnou párty pro můj parfém Spectacular. Tehdy jsem byla velmi populární, teď už tolik ne. Přesto předstírat, že mě nezná, bylo neslušné.

   

  Večírek po filmu byl docela dobrý, i když jsme seděli u stolu s Harveym Weinsteinem - a vidět Harveyho jíst, to nebyl hezký pohled. Doslova slintal!

   

  Poznámka: Harvey Weinstein (69), filmový producent, byl zapleten do kauzy ohledně sexuálního obtěžování, nátlaku a vydírání v Hollywoodu. Bývalého prezidenta USA a miliardáře Donalda Trumpa (75) nejspíš představovat netřeba.

 • 8.

  Galerie

  Na další fotky nestárnoucí „Alexis“ se můžete mrknout do naší galerie.

   

  VIDEO: Znělka seriálu Dynastie

  Fotogalerie
  30 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy