Princ Charles (71) se uzdravil, Harryho obavy se nyní přesunuly ke královně Alžbětě (93) a princi Philipovi (98), kteří jsou sice v bezpečí karantény na hradu Windsor, u jejich služebnictva se ovšem objevila nákaza koronavirem a zcela přirozeně mohlo dojít k jejímu přenosu na hlavu státu. Ta by nemoc na rozdíl od svého stále vitálního syna nemusela zvládnout.

Podle přítele z kruhu vévodů ze Sussexu se Harry potýká s výčitkami svědomí a přehodnocuje celou situaci, do níž se zapletl. Vystěhování do Ameriky v době koronavirové krize je obrovskou chybou, která mu nedá spát.

„Snaží se chránit Meghan před vlastními problémy, takže se obrací na kamarády,“ vysvětluje zdroj, jak se k této informaci dostal, a pokračuje: „Prožívá bezesné noci a izolace na novém, pro něj zcela neznámém místě, mu nijak nepomáhá.“

Podle zdroje je Harry zaplaven pocitem viny, protože je daleko od domova a nemá nad situací žádnou kontrolu. „Ví, že Charles a královna tu nebudou navždy,“ poznamenává. V případě, že by se jim něco stalo, měl by ruce svázané, nedokázal by jim z Los Angeles nijak pomoct. Představa, že by jeden z nich, nebo dokonce oba padli za oběť pandemii, aniž by znovu utužil vztahy v rodině, ho děsí do morku kostí.

Jiný zdroj dříve uvedl, že je princ ve stálém kontaktu s rodinou. Před sdělením svých pozitivních výsledků na COVID-19 veřejnosti Charles nejdříve zkontaktoval syny a denně je informoval o svém stavu. Harry volá i Alžbětě. Na bratra si však vzpomene málokdy, tam jsou dříve pevné vazby stále zpřetrhané.

VIDEO: Nešťastná královna: Harry, opusť Meghan! A manžel Pilarové o bolestech před smrtí

Video
délka: 02:35.36

Nešťastná královna: Harry, opusť Meghan! A manžel Pilarové o bolestech před smrtí Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
84 fotografií