Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Jubilantka Iva Janžurová slaví narozeniny: 8 dekád a 4 osudoví muži!

/
 • Iva Janžurová slaví 80: Kdo byli její osudoví muži?
  19. května 2021 ● 08:29

  Zatímco hraní ji stále baví a ráda objevuje nové cesty i formy, nad partnerskými vztahy prý zlomila hůl. Poté, co navždy odešel otec jejich dcer Stanislav Remunda (†84), zvolila dobrovolně samotu. „Do konce života jsem připravena žít sama,“ přiznává Iva Janžurová, která právě dnes slaví 80. narozeniny.

  Legendární herečka ovšem raději říká, že je jí čtyřikrát dvacet, protože to zní lépe. „Nejraději bych narozeniny bez obřadu,“ nechala se také slyšet dnešní jubilantka s humorem sobě vlastním. Z oslav ale jen tak nevyjde, protože dcera Sabina Remundová (49) má narozeniny jen den před ní.

  A už 30. června je čeká premiéra komedie Pusťte mě ven! na letní scéně Divadla Kalich pod žižkovskou věží. Sabina se chopila režie, ale také si v ní zahraje po boku své slavné matky. „Tak mě napadá, jestli právě tohle nebude moje poslední divadelní role,“ přemítala Janžurová.

  Druhá dcera Theodora (47) s ní zase natočila ke kulatinám dokument. Je škoda, že se toho nedožil také Stanislav Remunda, od jehož smrti uplyne v pátek už devět let. Přestože se za něho Iva nikdy neprovdala, byla to největší láska jejího života. Teď už do domu žádného muže nechce. „Do konce života jsem připravena žít sama. Vyhovuje mi to. Žádný vztah už nechci,“ prozradila na Frekvenci 1 Janžurová. O nápadníky ovšem nikdy nouzi neměla - a nemá ani dnes…

 • 1.

  Kameraman Jan Eisner (†86): První a jediné »ano«

  Brali se v roce 1968 po dvouměsíční známosti. Točili spolu hudební zábavný pořad Píseň pro Rudolfa III. Rozváděli se po půl roce a drsný zážitek, kdy na sebe měli na veřejnosti vytahovat špínu, herečku navždy odradil od podobných pošetilostí, jako jsou sňatky. V branži Jan Eisner patřil k nejlepším. Procestoval s kamerou celý svět, točil a režíroval v Kambodži, Mexiku i Americe. U nás učil na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Zemřel 13. listopadu 2020.

  Na svatbě byla Iva v obležení ctitelů z řad slavných svatebčanů.
  Autor: archiv

 • 2.

  Režisér a herec Stanislav Remunda (†84): Na psí knížku

  Byli spolu od 70. let. Ke dvěma dcerám měli vlastní divadlo a originální rodinná představení. Se Slávkem, jak mu Iva říkala, žili na psí knížku přes čtyři desítky let až do jeho smrti v roce 2012. Seznámili se dost překvapivě na její svatbě. „Přišel nezván, sedl si, najedl se, napil a zase odjel,“ vypráví s gustem Janžurová. Byli sehranou dvojkou, jeden druhému obdivuhodně oddaný. Když už byl Remunda hodně nemocný, Iva ho všude vozila a pečovala o něj.

  Iva Janžurová se Stanislavem Remundou
  Autor: Karel Kopáč, David Kundrát, Martin Hykl, Profimedia.cz, ČTK

 • 3.

  Herec Josef Bláha (†70): Láska na zapřenou

  Milostné vzplanutí ke kolegovi z divadla musela herečka pečlivě tajit. Představitel Brůžka z Hříšných lidí města pražského byl ženatý. „Byla svobodná a toužila ho mít pro sebe,“ prozradila po letech ve své knize herečka Jiřina Švorcová (†83). A dodala, že oblíbená Janžurka nebyla jediná, kdo v něm našel mimo jeho manželky zalíbení. „Bláha byl velmi šarmantní,“ ocenila jeho kvality sama Švorcová.

  Josef Bláha
  Autor: ctk

 • 4.

  Herec Igor Orozovič (36): Oddaný pečovatel

  Představitel policisty Andreje ze seriálu Polda jí tak trochu zachránil život. Igor odvezl Ivušku, která už nemohla dýchat, přímo z představení v Příbrami do Nemocnice Na Homolce, kde jí operovali srdeční chlopeň. Pak ji ještě doprovodil do Poděbrad, kde několik týdnů rehabilitovala. Orozovič padl Janžurce do oka, když si ji dovolil kritizovat. To herečka umí ocenit. Igor nyní hraje s Ivou v Božské Sarah a v Audienci u královny.

  Iva Janžurová a Igor Orozovič v divadelním představení
  Autor: Foto: Petr Soukup

 • 5.

  VIDEO: Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let.

  Video
  Video se připravuje ...

  Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let. Videohub

  Fotogalerie
  47 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

lahvovy: Zabúda sa na jej postavu v trezorovom slovenskom filme Ja milujem, ty miluješ.

(31. 05. 2021 14:01)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy