Manželka herce Jana Skopečka (88) Věra Tichánková odešla do hereckého nebe dnes v noci ve vinohradské nemocnici. Poslední roky svého života neprožila zrovna nejradostněji. Před třemi lety jí zemřela vnučka Natálka, které bylo pouhých 37 let.

Natálii našli tumor na mozku v roce 2009. Bohužel lékaři už jí nedokázali pomoct zemřela o rok později. „Bylo to velmi rychlé. Přišlo se na to pozdě, a tak nemoc postupovala ráz na ráz,“ vzpomínal na svou vnučku herec Jan Skopeček. Natálka žila se svou matkou, dcerou hereckých manželů Marií, ve Francii. Za prarodiči do Česka pravidelně každý rok jezdila na návštěvu, a tak se s ní stihli ještě naposledy rozloučit.

Dva dny po posledním návratu domů z Prahy zemřela. Je pochována v Lyonu, tam se za ní asi už těžko vypravíme,“ posteskl si po její smrti Skopeček. S manželkou Tichánkovou už se tam skutečně nikdy nepodívali.

Smrt Natálky byla pro všechny o to bolestivější, že po ní zůstaly dvě malé děti, pravnoučata Skopečka a Tichánkové, jež za nimi do Prahy také často jezdila.

Věra Tichánková trpěla těžkou formou cukrovky, často padala a v nedávné době prodělala zápal plic. Poslední měsíce prožila v domově důchodců. Jedno z jejích posledních přání bylo, abysi ji Skopeček na Vánoce vzal domů. Lékaři převoz vyhodnotili jako velmi rizikový. Tichánková se domů k manželovi bohužel už nikdy nevrátila.