Žije tam se spolubydlícím, a tak tam má oproti předešlému bytečku jen svou postel a nad ní tři vzpomínky, které mu tam pověsil synovec z Liberce. Je to zarámovaná fotografie manželky Věry Tichánkové (†93) alias Černé kroniky z filmu Ať žijí duchové!, s níž žil Skopeček úctyhodných 65 let. A dále železný klobouk z Dona Quijota, kterého hrál v Divadle S. K. Neumanna, a státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana (75).

„Víc tu nemám. Není místo...“ řekl deníku Aha! herec a s obrovskou chutí se pustil do buchet, které jsme mu do domova pro seniory Slunečnice v pražských Bohnicích přinesli. Snažil se povídat si s námi, moc to ale nešlo, protože už velmi špatně slyší a vidí. „Bohužel. Zrak se mu stále horší a nejde s tím už nic dělat. Vidí jen obrysy, a protože i sluch se horší, čtení, televize, ale i radio jsou mu k ničemu, včetně mobilního telefonu, který odložil, protože mu byl už také na nic,“ prozradila Aha! sestřička.

Ženy má rád

„Většinou tedy leží, sedí a občas se s rehabilitační sestřičkou a hůlkou projde po chodbě anebo si spolu zajdou do bufetu na kávu s dortíkem. S pohybem už je to také moc špatné,“ poznamenala. „Výstřih nebo stehno ale asi vidí dobře! To se kouká tak upřeně, že mu očička málem vypadnou,“ smála se Skopečkova ošetřovatelka.

Herec má sice dceru Marii (65), ta ale žije ve Francii a často ho nenavštěvuje. Skopeček dokonce tvrdí, že vůbec. „Je divná,“ prohlásil. Vypadá to tedy, že vánoční svátky stráví spolu s ostatními ve Slunečnici. „Kapra ale nechci, to jsou jen kosti!“ rozloučil se s námi.

VIDEO: Skopeček dva měsíce po smrti Tichánkové: Nová žena?!

Video
délka: 01:06.64

Skopeček dva měsíce po smrti Tichánkové: Nová žena?! Luboš Procházka, Petr Novovotný

Fotogalerie
37 fotografií