Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

10 věcí, které doma kradou energii. Nemáte je kolem sebe náhodou také?

/
 • (istock.cz)
  5. března 2023 ● 05:00

  Když se doma necítíte dobře, můžou být na vině předměty, které fungují jako upíři. Čeho se raději zbavit?

  Domov má být bezpečný přístav, kde se máme cítit dobře a načerpat nové síly. Někdy se tam ale necítíme úplně ve své kůži a nevíme vlastně proč. Pokud je to váš případ, popřemýšlejte, jestli ve svém království nemáte věci, které narušují tok energie.

  Video
  délka: 01:00.65
  Video se připravuje ...

  Specialista na feng-šuej Jiří Černák vám poradí, jak si zařídit domov. Adam Balažovič

 • 1.

  Škodlivá zrcadla

  Magie zrcadel je opravdu mocná. Mohou do domu přinést radost, ale i fungovat proti vám. Nejhorší jsou takzvaná slepá zrcadla. Svou největší slávu už mají dávno za sebou a jsou na nich vidět stopy času. Energii berou každému, kdo se do nich podívá nebo okolo nich projde.

  Chybu můžete udělat ale i v případě, že si koupíte nové zrcadlo, které špatně umístíte. Pokud jej dáte v předsíni naproti dveřím, energie, která vchází do domu, z něj zase utíká kvůli odrazu ven. Nepatří také do ložnice a už vůbec ne naproti posteli, špatně by se vám spalo. Negativní emoce pak vyvolávají zrcadla umístěná naproti sobě. A samozřejmě by měla být hlavně umytá.

 • 2.

  Nevhodné dárky

  Věc, kterou vám dala osoba, která vám nepřeje nic dobrého, vám bude akorát škodit. Kdykoli se na ni podíváte, vzpomenete si na člověka, od kterého je, a to na vás bude působit negativně, ať je sebehezčí nebo sebedražší. Daná osoba si vás tím také k sobě připoutá a vysává z vás energii ve svůj prospěch. Dostat ale můžete třeba k Ježíšku dárek, který se vám nelíbí nebo nehodí. Utřete slzy a bez milosti ho buď pošlete dál, nebo vyhoďte.

 • 3.

  Špatně umístěný nábytek

  Někdy není na vině věc samotná jako spíš její umístění. Podle pravidel feng-šuej by například pohovka měla být vždy u zdi. Varnou desku a dřez zase nikdy nedávejte naproti sobě, protože tak stavíte do opozice dva důležité prvky – oheň a vodu. Ostré rohy nábytku směřujte vždy volně do prostoru, kde nic není, a pokud možno je eliminujte. V ložnici pak nemějte televizi ani květiny a koš na odpadky zase neumisťujte proti vchodovým dveřím.

 • 4.

  Památky po vašem ex

  Je v pořádku, že se bezprostředně po odchodu partnera hned nepustíte do probírání věcí, které vám po něm zůstaly nebo se kterými se pojí vzpomínky na společné časy. Příliš dlouho ale neotálejte, jakmile největší bolest odezní, pusťte se do velkého úklidu, tím uděláte za vztahem tečku.

  I když jde o cenné a krásné věci, musíte se jich zbavit, může jít třeba o snubní prsten. A pokud mají některé předměty pro vás příliš velkou cenu, jako třeba svatební fotografie, tak si je nechte, ale ukliďte je někam, kde na ně na čas zapomenete.

 • 5.

  Hračky po dětech

  Víte, že to jednou přijít muselo, přesto je vám úzko z toho, že děti tak rychle vyrostly. Jejich dětský pokojíček se vám nechce rušit a hračky raději uklidíte do krabice, přičemž to omlouváte tím, že se přece jednou budou hodit pro vnoučata. V takovém pokoji se zastaví čas i energie. Kdykoli tam vstoupíte, začnete vzpomínat a smutnit. Navíc je takový prostor zbytečně nevyužitý. Uvidíte, jak se vám uleví, když ho začnete využívat pro své potřeby.

 • 6.

  Staré oblečení

  Pokud nakupujete výhradně nadčasovou a kvalitní udržitelnou módu, zřejmě vám takové kousky vydrží dělat radost spoustu let. To ale neplatí pro obnošené oblečení, ve kterém se už stydíte vyjít i se psem na procházku. Místo toho, aby dodávalo energii, vám ji bere, takže nadešel čas se s takovými kousky definitivně rozloučit!

 • 7.

  Věci, které nosí smůlu

  Máte doma nůž, o který se často říznete, nebo skříňku, o kterou neustále zakopáváte? I těchto předmětů byste se měli zbavit. Jde totiž o to, že se na ně lepí negativní energie a fungují jako talismany. V tomto případě ale v opačném směru – místo štěstí vám budou nosit smůlu a přitahovat budou jen další katastrofy.

 • 8.

  Uschlé květiny

  Do bytu noste jen čerstvé květiny. Pokud jsou v květináči, dobře se o ně starejte a uschlé části poctivě vyhazujte. Řezané květy zase po zvadnutí co nejdříve vyhoďte. Suché květiny jsou totiž mrtvé a energii v domě blokují. Můžete mít kvůli tomu dokonce i pocit, že stagnujete a stále se točíte v kruhu.

 • 9.

  Sezonní ozdoby

  Mám kamarády, kterým je líto vyhodit vánoční stromek, a proto si ho doma nechávají i s ozdobami, dokud zcela neopadá. Někdy jim vydrží až do Velikonoc. Tím si ale pod sebou nevědomky podřezávají větev. Nejenže mají v bytě mrtvý strom, který zastavuje tok energie, ale mají na něm i vánoční ozdoby, které je drží v minulosti.

 • 10.

  Rozbité předměty

  Kapající kohoutek, naprasklý talířek, nefungující spotřebič. Všechno, co není plně funkční, musí z domu pryč. Nejenže vám to narušuje tok energie, ale i zbytečně zabírá místo. Také vám kvůli nim odtékají peníze rovnou do kanálu. Co můžete, opravte a věci, které dosloužily nebo jsou už v posledním tažení, zlikvidujte.

   

   

Přidat názor
Počet komentářů: 5

Levsalonu: Kristova Noho, to je blabol, i pro svickove baby.

(05. 01. 2022 16:35)

krapotkin: Největším zlodějem všude je stát. Ten, bohužel, vyhodit nejde.

(03. 01. 2022 14:43)

zada: vyhodím počítač a mobil, ty mě nejren berou energii, ale i mě iritujou jen je otevřu))

(02. 01. 2022 17:54)

bogumyl: nejlepší je vymontovat hlavní jistič úspora garantovaná,radí 9 z 10ti elektrikářů

(02. 01. 2022 17:18)

Moly28: Zakopávám o vysavač, budu se ho muset zbavit

(01. 01. 2022 15:38)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy