Koupili třísetmetrový pozemek a v novém bydleli už za 3 měsíce od objednání stavby. Obyvatelé si cení zejména přístupu francouzskými okny přímo na terasu do zahrady, kde nechybí příjemné sezení ani grilovací koutek.

Fotogalerie
9 fotografií
„Já říkám, že je to takový byt na zahrádce,“ provází nás svým bydlením Markéta Bučková. Útulný domek má opravdu rozměry bytu, přesto tu mají jeho majitelé veškerý komfort. Dispozičně je dům řešený jako 3+kk. Vše láká k relaxaci a s návštěvami se tu prý dveře netrhnou. A to nejen se známými či příbuznými. „Často se stává, že zastaví auto, které jede kolem, a lidé se nás ptají, kdo nám dům stavěl a kolik to stálo,“ směje se majitelka, které se domky od společnosti DomyCube zalíbily na stránkách Dostupne-stavby.cz na první pohled.

Z jakých důvodů jim dali nakonec přednost před klasickou stavbou, nám vysvětlil její partner Karel Pastrniak: „Když jsme se s přítelkyní rozhodovali, kde budeme společně bydlet, přemýšleli jsme o bytě s předzahrádkou někde na okraji Prahy, ale Markéta se chtěla stěhovat sem, protože kousek odtud bydlí její dcera. A tak jsme koupili tento pozemek. Pak jsme hledali, co na něm postavit, a narazili jsme na firmu DomyCube. Zaujalo nás, že nám byli schopni vyjít vstříc a navrhli nám domek na míru. Navíc se nám líbí, že se dům dá snadno rozšířit. Brzy totiž plánujeme přistavovat. Z kanceláře bude pokoj pro hosty a v novém navazujícím modulu chci mít pracovnu a garáž se zázemím. Samozřejmě že podstatnou roli sehrála i cena a to, že jsem se nemusel o stavbu starat.“

Majitele doplňuje Roman Hanus ze zmiňované společnosti DomyCube: „Obvykle naše domky zákazníci volí kvůli ceně, rychlosti a komfortu, který nabízíme. Ve standardu je tepelné čerpadlo, které topí i klimatizuje, a dům je velmi kvalitně zateplený. Sendvičové panely, které používáme, jsou jednou z nejlepších izolací. Deseticentimetrový panel izoluje stejně jako přes metr zdiva.“

Bavíme se o nízké ceně a rychlosti výstavby. Co to konkrétně znamená? Dům o výměře 64 m2 prodává firma za 1 680 000 korun bez DPH. To se totiž odvíjí od faktu, zda si pořizujete trvalé (15 %), nebo rekreační (21 %) bydlení. K ceně pak musíte připočítat ještě dopravu a jeřáb.

„My klientovi můžeme doporučit dopravce. Aby se přeprava neprodražila, je důležité správné načasování. Obvykle jezdí kamion přes noc, aby se ráno setkal na místě s jeřábem. Jeho přistavení totiž stojí 4500 korun na hodinu. Ta však stačí, pokud je vše předem připraveno. Vzhledem k rostoucímu zájmu ale domky stavíme i na místě. Ne všude se jeřáb a 24 metrů dlouhý kamion se čtyřmetrovým modulem dostanou. I v tomto případě je doba od návrhu k tomu, kdy se noví majitelé mohou nastěhovat, zhruba stejná, tedy tři měsíce,“ popisuje Roman Hanus.

Domky Cube vám ušetří nejen tehdy, když je kupujete, ale i později. Karel Pastrniak nejprve nevěřil, že by mohlo tepelné čerpadlo dům plně vytopit celou zimu. „Nechal jsem tedy udělat zásuvky pro přímotopy. Ty ani po třech letech nemáme, protože jsme zjistili, že nejsou potřeba.“ Za energie platí 1700 korun měsíčně, což je často vysněná cena i pro obyvatele bytů. Druhá izolace, která se při výstavbě domku dává pod sendvičové panely, je tvrzená minerální vata, a ta se osvědčila ještě z jednoho důvodu.

„Blízko hučí dálnice, ale když zavřeme okna, neslyšíme nic,“ pochvalují si majitelé. Zvenku mají desky bezúdržbovou úpravu. „Nechtěli jsme dřevo, které bychom museli stále natírat,“ říká Karel Pastrniak a Roman Hanus dodává, že technický vzhled fasády klientům nevadí a v poslední době mu dávají přednost. „Umíme ale i vzhled klasické fasády nebo dřevěné palubky.“ A na závěr s úsměvem vysvětluje: „Tito majitelé jsou asi naší nejtypičtější cílovou skupinou. Já jsem to celé vymyslel jako bydlení pro mladé, kteří dostanou od babičky pozemek a mohou jít hned do svého, ale ukázalo se, že našimi klienty jsou hlavně lidé, kterým se odstěhovaly dospělé děti. Stačí jim něco menšího a už se nechtějí o nic starat.“

Článek připravil časopis Blesk Bydlení. Aktuální číslo koupíte v novinových stáncích nebo si ho můžete v tištěné či elektronické podobě objednat v našem iKiosku ZDE.