Slovenský skialpinista zemřel v Alpách: V Rakousku ho smetla lavina

Ilustrační foto: Rakouské Alpy
Ilustrační foto: Rakouské Alpy  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
4. dubna 2026
15:35

Rakouští záchranáři dnes nalezli tělo skialpinisty ze Slovenska, kterého v pátek strhla lavina na hoře Plattenspitze poblíž lyžařského střediska Obertauern. Informovala o tom policie ve spolkové zemi Salcbursko.

Lyžař (†40) ze Slovenska byl nahlášen jako pohřešovaný v pátek 3. dubna večer, načež horská služba a alpská policie zahájily rozsáhlou pátrací akci. Krátce po desáté hodině večerní byla na severovýchodním svahu Plattenspitze lokalizována lavina se stopami vjezdu lyžaře.

Kvůli silnému větru a lavinovému nebezpečí se záchranáři nemohli dostat k místu neštěstí a po půlnoci pátrací akci přerušili. Ráno 4. dubna byli vrtulníkem dopraveni k laviništi a kolem 11:00 vyprostili tělo zasypaného z hloubky více než dvou metrů. Muž u sebe neměl lavinový vyhledávač.

Video  Lavina řítící se na lyžaře v Itálii  - X.com
Video se připravuje ...

Zobrazit celý článek

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání