Výběr matrace pro vaše dítě byste neměli podcenit. V prvních rokách života tráví dítě v posteli zhruba 40% svého života a prospí téměř 4 000 hodin ročně. Správným výběrem můžeme odbourat různé zdravotní problémy v jeho budoucím životě.

Při výběru bychom měli co nejvíce dbát na bezpečnost a zdraví našeho dítěte. Matrace by měla vyplnit celý prostor dětské postýlky, aby nedošlo k úrazu. Dítěti může jednoduše do volných prostorů zapadnout ručička či nožička, proto je správná velikost matrace důležitá.

Matrace by měla být tvrdší nebo středně tvrdá, prodyšná a vyrobená ze zdravotně nezávadných materiálů. Měkká matrace může způsobit skoliózu nebo jiné vývojové deformace. Nemělo by se jednat o obyčejnou molitanovou matraci, protože molitan je výborné prostředí pro množení roztočů a bakterií. Na trhu je velký výběr matrací z různých materiálů např. kokosové, pohankové, latexové nebo pružinové. Vždy u prodejce zjistěte jak je matrace prodyšná, aby se vaše dítě nepřehřívalo a aby se v matraci nedržela vlhkost a nevznikaly plísně. Hypoalergenní matrace je také dobrou volbou. Zejména u menších dětí je vhodné opatřit matraci pratelným potahem min. na 60˚, lépe na 95˚.