Koho volit v parlamentních volbách 2017

Volby do poslanecké sněmovny vyhlásil prezident Miloš Zeman na 20. a 21. října 2017. Politické strany a hnutí zveřejňují kandidátní listiny. Do parlamentních voleb se volí ve 14 krajích. Mezi nejsilnější politické subjekty patří ANO 2011, ČSSD, KSČM, TOP 09 či ODS.

Na sněmovní volby 2017 se chystají i nové či obnovené politické subjekty. Kromě výše uvedených favoritů mají své kandidáty do dolní komory parlamentu i Piráti, Zelení, Svobodní v čele s Petrem Machem, SPD Tomia Okamury, Realisté Petra Robejška či Dělnická strana sociální spravedlnosti Tomáš Vandase.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Novinkou je účast ve volbách vzkříšené Občanské demokratické aliance (ODA), za kterou stojí miliardář Pavel Sehnal. KDU-ČSL se na podzimní volby původně chystala s hnutím STAN. Z možné koalice však sešlo a Starostové oznámili, že budou ve volbách kandidovat samostatně.

Přinášíme základní přehled volebních lídrů v jednotlivých krajích.

Volební lídři politických stran a hnutí

Praha

ANO: Martin Stropnický

ČSSD: Petr Dolínek

KSČM: Marta Semelová

TOP 09: Karel Schwarzenberg

ODS: Jana Černochová

KDU-ČSL: Daniel Herman

Piráti: Jakub Michálek

Realisté: Michal Moroz

Svobodní: Petr Mach

Zelení: Matěj Stropnický

Vizitky lídrů v Praze najdete zde

Kompletní pražská kandidátka zde

Středočeský kraj

ANO: Andrej Babiš

ČSSD: Jan Hamáček

KSČM: Stanislav Grospič

TOP 09: Miroslav Kalousek

ODS: Jan Skopeček

KDU-ČSL: Ivan Gabal

Piráti: Ivan Bartoš

Realisté: Antonín Fryč

Svobodní: Luboš Zálom

Zelení: Petr Štěpánek

Vizitky lídrů Středočeského kraje najdete zde

Kompletní středočeská kandidátka zde

Jihočeský kraj

ANO: Radka Maxová

ČSSD: Ondřej Veselý

KSČM: Vojtěch Filip

TOP 09: Pavel Klíma

ODS: Jan Zahradník

KDU-ČSL: Jan Bartošek

Piráti: Lukáš Kolářík

Realisté: Jiří Horecký

Svobodní: Jaroslav Marsa

Zelení: Pavel Himl

Vizitky lídrů Jihočeského kraje najdete zde

Kompletní jihočeská kandidátka zde

Plzeňský kraj

ANO: Karla Šlechtová

ČSSD: Milan Chovanec

KSČM: Jiří Valenta

TOP 09: Marek Ženíšek

ODS: Ilona Mauritzová

KDU-ČSL: Stanislav Antoš

Piráti: Lukáš Bartoň

Realisté: Jaroslava Kunová

Svobodní: Lenka Brčková

Zelení: Jan Trnka

Vizitky lídrů Plzeňského kraje najdete zde

Kompletní plzeňská kandidátka zde

Karlovarský kraj

ANO: Dan Ťok

ČSSD: Markéta Wernerová

KSČM: Jaroslav Borka

TOP 09: Petr Zahradníček

ODS: Jan Bureš

KDU-ČSL: Olga Haláková

Piráti: Petr Třešňák

Realisté: Tomáš Ševčík

Svobodní: Jiří Pánek

Zelení: Lubomír Vítek

Vizitky lídrů Karlovarského kraje najdete zde

Kompletní karlovarská kandidátka zde

Ústecký kraj

ANO: Richard Brabec

ČSSD: Jaroslav Foldyna

KSČM: Hana Aulická Jírovcová

TOP 09: Michal Kučera

ODS: Karel Krejza

KDU-ČSL: Michal Pehr

Piráti: Mikuláš Peksa

Realisté: Jiří Hynek

Svobodní: Vladimír Gregor

Zelení: Petr Globočník

Vizitky lídrů Ústeckého kraje najdete zde

Kompletní ústecká kandidátka zde

Liberecký kraj

ANO: Jiří Bláha

ČSSD: Michaela Marksová

KSČM: Stanislav Mackovík

TOP 09: Václav Horáček

ODS: Petr Beitl

KDU-ČSL: Václav Nosek

Piráti: Ondřej Kolek

Realisté: Jana Hnyková

Svobodní: David Forbelský

Zelení: Věra Nováková

Vizitky lídrů Libereckého kraje najdete zde

Kompletní liberecká kandidátka zde

Královéhradecký kraj

ANO: Klára Dostálová

ČSSD: Jan Birke

KSČM: Zdeněk Ondráček

TOP 09: Leoš Heger

ODS: Ivan Adamec

KDU-ČSL: Pavel Bělobrádek

Piráti: Martin Jiránek

Realisté: Daniela Lusková

Svobodní: Jan Šebelík

Zelení: Michal Kudrnáč

Vizitky lídrů Královéhradeckého kraje najdete zde

Kompletní královéhradecká kandidátka zde

Pardubický kraj

ANO: Martin Kolovratník

ČSSD: Jan Chvojka

KSČM: Václav Snopek

TOP 09: Jiří Skalický

ODS: Simeon Karamazov

KDU-ČSL: Marek Výborný

Piráti: Mikuláš Ferjenčík

Realisté: Alexander Tomský

Svobodní: Josef Káles

Zelení: Monika Horáková

Vizitky lídrů Pardubického kraje najdete zde

Kompletní pardubická kandidátka zde

Kraj Vysočina

ANO: Jaroslav Faltýnek

ČSSD: Jiří Běhounek

KSČM: Pavel Kováčik

TOP 09: Josef Mladý

ODS: Jan Tecl

KDU-ČSL: Vít Kaňkovský

Piráti: Jan Pošvár

Realisté: Martin Lank

Svobodní: Zdeněk Sadecký

Zelení: Hana Konvalinková

Vizitky lídrů Kraje Vysočina najdete zde

Kompletní kandidátka Kraje Vysočina zde

Jihomoravský kraj

ANO: Taťána Malá

ČSSD: Bohuslav Sobotka

KSČM: Ivo Pojezný

TOP 09: Vlastimil Válek

ODS: Petr Fiala

KDU-ČSL: Jiří Mihola

Piráti: Radek Holomčík

Svobodní: Petr Pořízek

Zelení: Michal Berg

Vizitky lídrů Jihomoravského kraje najdete zde

Kompletní jihomoravská kandidátka zde

Olomoucký kraj

ANO: Ladislav Okleštěk

ČSSD: Roman Váňa

KSČM: Alexander Černý

TOP 09: Aleš Jakubec

ODS: Michal Zácha

KDU-ČSL: Marian Jurečka

Piráti: Vojtěch Pikal

Realisté: Lubomír Hartmann

Svobodní: David Herman

Zelení: Hana Vacková

Vizitky lídrů Olomouckého kraje najdete zde

Kompletní olomoucká kandidátka zde

Moravskoslezský kraj

ANO: Ivo Vondrák

ČSSD: Lubomír Zaorálek

KSČM: Leo Luzar

TOP 09: Herbert Pavera

ODS: Zbyněk Stanjura

KDU-ČSL: Pavla Golasowská

Piráti: Lukáš Černohorský

Realisté: Alexander Király

Svobodní: Radomír Klein

Zelení: Ivan Bartoš

Vizitky lídrů Moravskoslezského kraje najdete zde

Kompletní moravskoslezská kandidátka zde

Zlínský kraj

ANO: Radek Vondráček

ČSSD: Antonín Seďa

KSČM: Vladimír Koníček

TOP 09: Kristýna Zelienková

ODS: Stanislav Blaha

KDU-ČSL: Ondřej Benešík

Piráti: Giuseppe Maiello

Realisté: Jana Juřenčáková

Svobodní: Jiří Procházka

Zelení: Richard Kreml

Vizitky lídrů Zlínského kraje najdete zde

Kompletní zlínská kandidátka zde

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 ČTĚTE ZDE

 

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud