Volby 2017: Babiš je vítěz, Kalousek přežil. Prorazil Okamura, ODS a prvně i Piráti

Autor: kal, ula, mah, všm - 
21. 10. 2017
23:10

Hnutí ANO Andreje Babiše vyhrálo volby, se ziskem hlasů atakovalo 30procentní hranici. Druhá je ODS, která obdržela přes 11 procent. Uspěli poprvé Piráti s Ivanem Bartošem i také SPD Tomia Okamury, a to se zhruba deseti procenty hlasů. Slabý je výsledek sociální demokracie nebo komunistů a kolem pěti procent balancují lidovci, Starostové i TOP 09 s Miroslavem Kalouskem. Blesk.cz sledoval všechno důležité online.

  • Suverénním vítězem je vládní hnutí ANO Andreje Babiše, které volilo skoro 30 procent voličů. Druhá skončila ODS s víc než osmnáctiprocentním odstupem. Na třetí místo dosáhli Piráti, kteří dosud neměli zastoupení v dolní komoře. Výrazně zabodovalo také hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.
  • Naopak pro dosud nejsilnější vládní stranu ČSSD jsou výsledky debaklem. Pohoršili si také komunisté a lidovci. Pětiprocentní hranici nutnou pro zisk poslaneckých křesel těsně překonala ještě TOP 09 i Starostové a nezávislí (STAN).
  • Vzápětí po oznámení volebních výsledků se objevily první úvahy o příštím vládním uspořádání. Podívejte se sem na možné varianty
  • Prezident Miloš Zeman výsledky voleb okomentuje živě v neděli od 15 hodin v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Volby 2017 - výsledky a reakce
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
23:00
21. 10. 2017
!

Tímto se v rámci onlinu loučíme. Děkujeme Vám za pozornost, výsledku voleb se budeme věnovat i zítra. Exkluzivně ho pro Blesk okomentuje i prezident Miloš Zeman, a to od 15:00 živě na Blesk.cz. Buďte u toho!

22:55
21. 10. 2017

Zástupci TOP 09 za sebou mají náročný den, jejich strana se totiž dlouho pohybovala pod hranicí pěti procent a hrozilo, že se do poslaneckých lavic nevrátí. Těsně nad hranici pro vstup do Sněmovny se strana dostala až v závěru sčítání.

Smíšené pocity z voleb může mít TOP 09, její členové se dlouho museli obávat, zda se do poslaneckých lavic vrátí, nakonec jim ale spadl kámen ze srdce, když v závěru počet hlasů pětiprocentní hranici překročilSmíšené pocity z voleb může mít TOP 09, její členové se dlouho museli obávat, zda se do poslaneckých lavic vrátí, nakonec jim ale spadl kámen ze srdce, když v závěru počet hlasů pětiprocentní hranici překročilSmíšené pocity z voleb může mít TOP 09, její členové se dlouho museli obávat, zda se do poslaneckých lavic vrátí, nakonec jim ale spadl kámen ze srdce, když v závěru počet hlasů pětiprocentní hranici překročilSmíšené pocity z voleb může mít TOP 09, její členové se dlouho museli obávat, zda se do poslaneckých lavic vrátí, nakonec jim ale spadl kámen ze srdce, když v závěru počet hlasů pětiprocentní hranici překročil
22:46
21. 10. 2017

Slavit těsný vstup do Sněmovny nakonec mohli i Starostové a nezávislí.

Vstup do Sněmovny nakonec slaví i hnutí Starostové a nezávislí, kteří se stanou nejmenší parlamentní stranouVstup do Sněmovny nakonec slaví i hnutí Starostové a nezávislí, kteří se stanou nejmenší parlamentní stranouVstup do Sněmovny nakonec slaví i hnutí Starostové a nezávislí, kteří se stanou nejmenší parlamentní stranouVstup do Sněmovny nakonec slaví i hnutí Starostové a nezávislí, kteří se stanou nejmenší parlamentní stranou
22:32
21. 10. 2017

Nejvíce peněz za hlas jednoho voliče utratí v letošních sněmovních volbách podle výpočtu ČTK na základě odhadovaných nákladů jednotlivých uskupení na kampaně TOP 09, a to asi 240 korun. Následuje ji ČSSD, kterou bude jeden hlas stát zhruba 220 korun. Naopak nejlevněji přijde každý hlas Piráty, a to na 15 korun.

22:26
21. 10. 2017

Radost z výsledku ANO mají logicky manželé Stropničtí. Ministr obrany Martin Stropnický byl volebním lídrem ANO v Praze, Blesk.cz v rozhovoru řekl, že nechce předbíhat a nemůže nyní prozradit, na jaké bude dál působit adrese. Komentoval však i neúspěch syna Matěje Stropnického, který po volebním propadáku skončil v čele Zelených. Veronika Žilková je ráda, že je po kampani, dnešek nejprve intenzivně prožívala před příjezdem do štábu ANO při sledování průběžných výsledků s dcerou Agátou Prachařovou. Stropnický o starším synovi řekl:

„Postavil se k tomu čelem. Mě to samozřejmě netěší. Zopakuji, že často v řadě věcí spolu nesouhlasíme, ale to se nepřenáší do osobního života, do osobního vztahu otec-syn. Byl bych špatný táta, kdybych mu přál špatný výsledek,“

Přiznal se, že doufal, že alespoň na jedno a půl procenta strana Zelených dosáhne. „Protože to znamená nějaký základní státní příspěvek, aby ta strana mohla fungovat,“ upozornil ministr. Jenže Zelení mají 1,46 procenta... Stropnický starší si myslí, že přesto do politického spektra patří. „Ať se to někomu líbí méně nebo více. Uvidíme ze strany jeho budoucnosti, ale já se o něj nestrachuji, má dvě vysoké školy, umí minimálně dva jazyky, myslím si, že to má v hlavě srovnané. Určitě mu budu přát, aby se rozhodl teď do budoucnosti dobře,“ dodal Stropnický.

Video Stropnického se Žilkovou úspěch ANO těší. O syna Matěje po propadáku Zelených strach nemá - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
Martin Stropnický a Veronika Žilková ve štábu ANO: Triumf Babišova hnutí jim udělal radostMartin Stropnický a Veronika Žilková ve štábu ANO: Triumf Babišova hnutí jim udělal radost
22:25
21. 10. 2017

Podle sociologa Jana Herzmanna se řada lidí před volbami rozhoduje v posledním možném okamžiku. „Je tady velké množství, možná až milion voličů, kteří do poslední chvíle váhali,“ řekl Herzmann. Nerozhodnutí voliči se podle něj nakonec odklonili od tradičních stran a přiklonili k novým politickým subjektům. „Ty na tom nakonec vydělaly,“ dodal Herzmann.

22:21
21. 10. 2017

Zatímco volební lídři většiny stran, co vstoupily do Sněmovny, debatovali v České televizi, šéf vítězného hnutí ANO Andrej Babiš dal přednost rozhovoru v televizi Barrandov. Mimo jiné řekl, že si neumí představit společnou vládu ANO s lídrem hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou a odmítl i spolupráci s KSČM.

22:18
21. 10. 2017

Voliči do Sněmovny vyslali i Piráty, i pro ty to bylo důvodem k oslavám.

Vstup do Sněmovny a třetí nejvyšší počet mandátů slavili v sobotu i PirátiVstup do Sněmovny a třetí nejvyšší počet mandátů slavili v sobotu i PirátiVstup do Sněmovny a třetí nejvyšší počet mandátů slavili v sobotu i PirátiVstup do Sněmovny a třetí nejvyšší počet mandátů slavili v sobotu i Piráti
22:10
21. 10. 2017

Takhle vypadaly oslavy druhého místa ve volebním štábu Občanských demokratů.

Takhle ve volebním štábu ODS oslavili druhé místo ve volbách do Poslanecké sněmovnyTakhle ve volebním štábu ODS oslavili druhé místo ve volbách do Poslanecké sněmovnyTakhle ve volebním štábu ODS oslavili druhé místo ve volbách do Poslanecké sněmovnyTakhle ve volebním štábu ODS oslavili druhé místo ve volbách do Poslanecké sněmovny
21:58
21. 10. 2017

Ve volbách českých poslanců na zahraničních zastupitelských úřadech se dařilo zejména TOP 09 a Pirátům. TOP 09 získala největší podíl hlasů v Evropě, Americe, Asii i Africe, z jednotlivých zemí ve Spojených státech, Belgii, Německu, Rusku a na Slovensku. Piráti byli v šesti zahraničních volebních oblastech druzí, vyhráli v Austrálii a Oceánii. ANO vyhrálo pouze v Afghánistánu. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Miroslav Kalousek ve štábu TOP 09Dominik Feri ve štábu TOP 09Lydie Franka Bartošová: Tuto dámu lídra Pirátů zatím česká veřejnost nezná. I ona by se měla v módní prezentaci zorientovat. Její tvář je krásná, make-up velmi citlivý, účes typu Livie naprosto sedí. Bohužel bílý popruh kratšímu krku ubližuje, kontrast bíých šatů a silných černých punčocháčů je příšerný. Volba sáčka a polobotek na podpatku konvenuje gustu maloměsta.
21:48
21. 10. 2017

Zástupci dosavadních koaličních stran nepočítají se změnami v rozpočtu připraveném na příští rok. Sněmovně ho bude muset po volbách, ve kterých dnes zvítězilo hnutí ANO, vláda předložit znovu. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by schvalování rozpočtu mohlo ovlivnit rychlost vyjednávání o složení Sněmovny, protože v případě průtahů za horizont letošního roku by mohlo hrozit rozpočtové provizorium. Povolební jednání budou podle stran složitá mimo jiné kvůli tomu, že voliči do Sněmovny vyslali devět subjektů.

21:44
21. 10. 2017

Počet hlasů už je definitivní. Byly sečteny všechny volební okrsky.

21:41
21. 10. 2017

Dnes volená Poslanecká sněmovna v porovnání s předchozím sborem poslanců mírně omládla. Zatímco před čtyřmi lety dosáhla Sněmovna nejvyššího průměrného věku v historii samostatné ČR, téměř 50 let, letos činí tento údaj 47,5 roku. Nyní zvolených 44 žen je o pět více, než ve Sněmovně zasedlo po volbách před čtyřmi roky, byl tak vyrovnán dosavadní rekord v počtu poslankyň z roku 2010. Ještě v roce 2006 bylo zvoleno 31 žen, o čtyři roky dříve 34.

Nejstarším členem Poslanecké sněmovny bude znovu Karel Schwarzenberg (79; TOP 09), který se stane i vůbec nejstarším poslancem. Dosud patřilo toto prvenství Zdeňku Jičínskému, který v roce 2006 usedl do Sněmovny ve věku 77 let. V nové sestavě usedne i vůbec nejmladší český poslanec, a to Dominik Feri (TOP 09), kterému je 21 let, tři měsíce a deset dní.

Karel Schwarzenberg ve volebním štábu TOP 09.Dominik Feri (TOP09)
21:23
21. 10. 2017

Bělobrádek vyhoví výzvě šéfa ANO Andreje Babiše ke schůzce, kterou Babiš zaslal všem lídrům stran zastoupených v nové Sněmovně. „Jednat se má,“ řekl. Vedení Sněmovny podle něj bude úzce souviset s tím, jaká bude vláda. „Nemyslím si, že bude devět místopředsedů, bylo by to nereálné a kontraproduktivní, devět je za mezí tolerance, rozumné je tři, čtyři, pět maximálně,“ řekl.

Pavel Bělobrádek.
21:15
21. 10. 2017

Preferenční hlasy poslaly z posledního místa na kandidátce Starostů a nezávislých (STAN) do Poslanecké sněmovny libereckého hejtmana Martina Půtu. Prioritou je ale hejtmanský post, řekl bezprostředně po svém zvolení Půta. Přestože liberecký hejtman čelí obvinění z korupce, přednostní hlas mu dalo 4470 lidí. Víc přednostních hlasů získal v kraji jen lídr vítězného ANO podnikatel Jiří Bláha.

20:55
21. 10. 2017
!

Znovuzvolený Babiš zatím zůstává stíhaný, řekl ústavní právník Gerloch. Stíhání se přeruší zpětně až poté, co volební komise vyhlásí výsledky voleb.

20:45
21. 10. 2017

Čekání na výsledky voleb bylo v případě TOP 09 zdlouhavé a plné emocí. Karel Schwarzenberg si na chvíli dokonce zdřímnul.

Karel Schwarzenberg ve volebním štábu TOP 09.Karel Schwarzenberg ve volebním štábu TOP 09.
20:41
21. 10. 2017

Zachováte principy poměrného zastoupení ve Sněmovně, ptá se Moravec Faltýnka? Ten slibuje, že ano. Odmítá, že by chtěli princip „vítěz bere vše“. Připouští, že jednání budou složitá, protože se sešlo 9 stran ve Sněmovně.  

20:39
21. 10. 2017

Na ČT 24 probíhá první povolební debata, které se účastní vedení vítězných stran. Je zde Faltýnek za ANO (zastupuje Babiše), Fiala z ODS, Bartoš z Pirátů, Okamura z SPD, Filip z KSČM, Farský ze STAN, Bělobrádek z KDU-ČSL, Kalousek z TOP 09 a Zaorálek z ČSSD.

20:28
21. 10. 2017

Oslavy ve štábu ANO jsou zatím decentní, několik přiťuknutí vínem i šampaňským. Andrej Babiš po kolečku rozhovorů českým televizím odjel na Barrandov, do štábu se ještě chystá vracet. Ve štábu sklidil potlesk i slavu zlatých konfetů. Podívejte se, jak děkoval, ale také si stěžoval na brutální "kampaň".

Video Vítězná řeč Andreje Babiše: Ve štábu ANO děkoval, ale i stěžoval si na "kampaň" - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
20:24
21. 10. 2017

„Začnou se tady dít strašné věcí,“ řekla Blesku ve volebním štábu TOP 09 filmová dokumentaristka Olga Sommerová (68), která byla s TOP 09 na společné kandidátce za Liberálně ekologickou stranu. „Jsem rozčarovaná z toho, jak si český lid neváží demokracie a svobody. A dá nejvíce hlasů těm, kteří nám svobodu a demokracii chtějí vzít. A myslím si, že národ, který takto volil, na to dojede a nebude to dobré.“

Reportér Blesku při rozhovoru s Olgou Sommerovou.Olga Sommerová a Eva Holubová ve štábu TOP 09.
20:20
21. 10. 2017

Jan Herzmann také okomentoval důvody, které podle něj vedly k pádu TOP 09 a ČSSD:

Video Analýza Jana Herzmana: Jaké byly důvody pádu TOP 09 a ČSSD - Blesk Zprávy
20:18
21. 10. 2017

Jak se dívá analytik a sociolog Jan Herzmann na volby? To prozradil ve volebním studiu Blesku:

Video Sociolog Herzmann: Málokdo čekal tak silné ANO a pád levice - Blesk Zprávy
20:17
21. 10. 2017

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má pocit, že měl do kampaně nastoupit dříve, než se ve skutečnosti stalo. Sociální demokraté podle něj budou muset vést s lidmi permanentní dialog, aby voliči viděli, co pro ně strana dělá. Poznamenal, že sociální demokracie potřebuje změnu, ta musí být ale dostatečně promyšlena a připravena. Přijít by proto měla až na mimořádném sjezdu, řekl novinářům v Lidovém domě po porážce ve sněmovních volbách.

Lubomír Zaorálek dovedl svou stranu k zisku pouhých sedmi procent hlasůLubomír Zaorálek dovedl svou stranu k zisku pouhých sedmi procent hlasůLubomír Zaorálek dovedl svou stranu k zisku pouhých sedmi procent hlasů
20:14
21. 10. 2017

Václav Klaus starší pohovořil pro Blesk o výsledku ODS: „Já bych tak úplně nadšený (v případě ODS) nebyl. Strana měla nekonečně na víc. A prošustrovala šanci, která už se nikdy nenaskytne.“ Pochválil ale syna, že prý jedině on uměl komunikovat v kampani. 

Video Exprezident Václav Klaus zhodnotil pro Blesk.cz volby do Poslanecké sněmovny - Jakub Veinlich CNCenter
20:12
21. 10. 2017

Voleb do Sněmovny se zúčastnilo 60,8 procenta oprávněných voličů, v minulých sněmovních volbách před čtyřmi lety to bylo 59,48 procenta.

20:12
21. 10. 2017

ANO získalo neúměrnou moc a to je vždycky nebezpečné, míní filmař Fero Fenič. Sčítání hlasů byl pro něj největší thriller jeho života, dodal. 

20:11
21. 10. 2017

Za nejhorší volební výsledek v novodobé historii sociální demokracie nese zodpovědnost především vedení strany, uvedla jihočeská ČSSD. V čele této krajské organizace stojí názorový oponent nynějšího stranického vedení a bývalý hejtman Jiří Zimola. Podle něj jihočeští sociální demokraté před několika měsíci varovali před tím, že volby takto mohou dopadnout. Podle krajské organizace musí výsledek voleb zhodnotit členská základna strany.

20:10
21. 10. 2017

Slovenský Denník N psal o paralele s výsledky voleb na Slovensku v roce 1994, které vyhrálo HZDS Vladimíra Mečiara, za jehož vlády čelila slovenská vláda výtkám kvůli deficitu demokracie. Podle listu Sme ve volbách prohrálo Česko, deník Pravda zase soudí, že výsledky českých voleb celkově nepřekvapují.


„Absolutním propadákem je výsledek vládních sociálních demokratů, kteří skončili nejhůře v historii samostatného Česka. Podobně špatně dopadli i komunisté,“ napsaly Hospodárske noviny na svém webu.

Podle listu Sme je zbytečné hovořit o porážkách jednotlivých stran, v českých volbách prohrálo Česko. „Skončil spor myšlenek, nastává období, kdy se voliči lákají na populistická hesla," napsalo Sme v komentáři pod titulkem „Den, kdy padla i Praha“.

20:05
21. 10. 2017

Češi neuvěřili tomu, že stíhání šéfa hnutí ANO Babiše je vážné, napsal slovenský list Hospodárske noviny. Další listy zmínily obavy o vývoj ČR.


Volby v Česku, kde vyhrál euroskeptik Babiš, byly velkým triumfem populistů a přinesly porážku levici, napsal polský server Wiadomości WP.

20:00
21. 10. 2017

Podle církevních představitelů jsou Češi zbytečně nespokojení v době prosperity a čekají na novodobého spasitele. Hlasy tradičních stran se také zbytečně tříští, řekl generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl. Podle teologa, kněze a vysokoškolského profesora Tomáše Halíka budou důležité povolební změny uvnitř stran. Do výsledků voleb se podle něj promítá celkové morálně-kulturní klima společnosti. Dává celkem smutné, i když ne zcela tragické vysvědčení.

19:56
21. 10. 2017

Fragmentovaná Sněmovna s dominantním ANO je výsledkem víkendových voleb, míní politologové. ANO si podle nich bude moct vybírat mezi možnými partnery.

19:55
21. 10. 2017

Reportér Blesk.cz hlásí ze štábu TOP 09: „Oslavy toho, že se strana dostala do Sněmovny, jsou spíše střídmé. Politici i další lidé ze strany postávají v blízkosti občerstvení a povídají si. Řada lidí už dokonce odešla a některé stoly zejí prázdnotou. Odešel už také předseda strany Miroslav Kalousek, který zamířil do České televize.“

Miroslav Kalousek opouští volební štáb TOP 09.Volební štáb TOP 09 se začíná vyprazdňovat.Volební štáb TOP 09 se začíná vyprazdňovat.
19:47
21. 10. 2017

Je důležité umět prohrávat, zní z volebního štábu KSČM. Tímto se s vámi z volebního štábu KSČM loučíme.

19:39
21. 10. 2017

Některé uchazeče o Pražský hrad překvapil výrazný propad sociální demokracie, úspěch hnutí ANO očekávali. Řekli to v reakci na výsledek sněmovních voleb. Prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu a uchazeče o Hrad Jiřího Hynka překvapila míra vítězství ANO. Lékař a aktivista Marek Hilšer varuje před tím, že demokracie a slušnost nebudou mít nyní v ČR „zelenou“. Bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek očekával vyšší volební účast, zejména kvůli obavám z SPD. Bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer se domnívá, že prezident Miloš Zeman má nyní za úkol budovat, chránit a rozvíjet ČR jako svobodný a demokratický stát.

19:35
21. 10. 2017

ČSSD přišla v Pardubickém kraji o jeden mandát. Bude mít jen jeden namísto dvou, které získala před čtyřmi lety. Strana by si měla v opozici napravit reputaci, řekl Jan Chvojka, krajský lídr ČSSD a dosavadní ministr bez portfeje, který má na starosti lidská práva a rovné příležitosti.

19:30
21. 10. 2017
!

Hnutí ANO bude mít ve Sněmovně 78 křesel, ODS 25. Okamurova SPD a Piráti mají po 22 mandátech, KSČM a ČSSD po 15, KDU deset, TOP 09 sedm a STAN šest.

19:25
21. 10. 2017

Ve volebním štábu Pirátů panuje veselá atmosféra. Před osmou hodinou večerní začnou další koncerty pro stoupence této politické strany a slavit se bude zřejmě až do rána. Někteří hlavní představitelé strany odjíždějí slavit, jiní zůstávají. Kromě několika oslavných řečích ale proběhl celý den poklidně. Třetí místo je pro stranu obrovský úspěch a slovy předsedy Ivana Bartoše to s sebou nese velkou zodpovědnost do dalších let. Tímto se s vámi z volebního štábu Pirátů loučíme. 

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
19:19
21. 10. 2017
!

Vedení ČSSD by mělo rezignovat, míní jednička kandidátky v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna. Za člověka, který by měl stranu vést, považuje Chovance.

19:18
21. 10. 2017

K výsledkům voleb se pro Blesk vyjádřil místopředseda KSČM Jiří Dolejš: „Je to větší propad, než jsme očekávali. Je naprosto jasné, že jsou ve hře dva faktory. První faktor je, že voliče tentokrát tolik nezajímaly sociálně ekonomické problémy a že od nich ustoupilo k vidění populárnímu až populistickému. A za druhé jsou to naše vlastní problémy. Strana nám trochu zestárla. Musíme najít novou energii. Já osobně tu novou energii vidím v tom, že připravíme celou novou generaci mladých komunistických funkcionářů. My nějaké máme, ale musíme je připravit tak, aby se mohli více vložit do hry. Ohlížet se po zkušených politicích, kteří svojí minulostí tkví v minulém století je strategicky nepromyšlené.“

Jiří DolejšJiří Dolejš
19:17
21. 10. 2017
!

Česko se po vítězství Babiše může stát první zemí EU, kde bude premiérem obviněný politik, píše Süddeutsche Zeitung. Posílily okrajové strany, míní.

19:15
21. 10. 2017
!

„Je zřejmé, že KSČM v těchto volbách neuspěla tak, jak jsme si přáli. Nálady ve společnosti vytěžily jiné subjekty,“ uvedl Filip. V povolebních jednáních se podle něj komunisté nebudou bránit jednání s žádnými stranami, účast v koalici s hnutím ANO však považuje za krajně nepravděpodobnou kvůli programovým rozdílům.

Případné důsledky volebního neúspěchu strana vyvodí v dalších dnech a týdnech. „Provedeme hlubokou, podrobnou analýzu tohoto výsledku, která bude sloužit ke zhodnocení voleb a politické scény,“ uvedl Filip.

Vedení KSČMVedení KSČM
19:11
21. 10. 2017

„Já bych chtěl sestavit vládu, která je tým,

říká Babiš a omlouvá se své rodině, že šel do politiky. Stěžuje si dále na „brutální masáž“. Babiš oslovil lídry všech stran, co se dostaly do Sněmovny, nabídl jim jednání o spolupráci. Chce, aby nová vláda vznikla co nejrychleji. Po něm vystupuje Jaroslav Faltýnek. Děkuje Babišovi, že „on to celé táhl, makal od rána do večera a většina z nás, včetně mě, jsme mu nestačili“. Vyzdvihuje „skoro 50 tisíc preferenčních hlasů“, které Babiš dostal.

Tisková konference vedení hnutí ANO k vítězství ve volbách do Poslanecké sněmovnyAndrej Babiš po sedmé hodině večer promluvil o výsledku volebTisková konference vedení hnutí ANO k vítězství ve volbách do Poslanecké sněmovny
19:08
21. 10. 2017
!

Ze členů vlády, kteří kandidovali do Sněmovny, nezískala mandát ministryně práce Marksová (ČSSD) a zřejmě ani ministr kultury Herman (KDU-ČSL).

19:07
21. 10. 2017

Zaorálek měl pak po tiskové konferenci děkovný proslov ke svým straníkům v sekci vyhrazené pro ČSSD. „Musíme se stranou něco udělat!“ hřímal, proslov zakončil poděkováním a sdělením: „Já jsem v životě už leccos zažil, tohle přežijeme.“

Podle jednoho člena grémia, který nechtěl být jmenován, padá vina za debakl třeba na zbytečnou kauzu lithium, problém prý byl i hádky o to, kdy přijmout euro. Tvrdí ale, že viníka ČSSD nehledá. Zcela opačný pohled na věc má ale jeden ze sociálnědemokratických ministrů. Mluvit na jméno nechtěl, postekl si, že neví, zda ještě je či už není poslancem: „Tohle je průser a myslím, že by to dopadlo úplně stejně, kdyby byl lídrem Sobotka.“

19:07
21. 10. 2017

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů. „Lidé dnes očividně radši slyší sliby než pevné postoje,“ řekl Schwarzenberg. Podle něj po vítězství hnutí ANO a úspěchu hnutí Svoboda a přímá demokracie a Pirátů čekají Česko těžké časy.

„Zamyslete se nad tím, jaké strany nyní budou ve Sněmovně, to bude velmi obtížná situace pro příští léta,“ uvedl. Nevěří, že by Piráti mohli dlouhodobě uspět, i když z nich obavy nemá. Poznamenal, že jim ale chybí program a jednotné názory.

19:06
21. 10. 2017

Ve volebním štábu hnutí STAN se podle reportérky Blesk.cz už slaví. Oslavy nejsou ovšem nijak bouřlivé, všichni si navzájem gratulují. Tímto se s vámi z volebního štábu STAN loučíme.

Ve volebním štábu STAN se slavíVe volebním štábu STAN se slavíVe volebním štábu STAN se slaví
19:02
21. 10. 2017

„Je to strašně zvláštní pocit, já jsem si to ani v koutku duše nepředstavoval, že by to mohlo vyjít,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz Dominik Feri (TOP 09), který byl ve svých 21 letech zvolen nejmladším poslancem v historii Česka. „Mandát budu vykonávat s velkým respektem, velmi otevřeně a budu poslanec, na kterého se budou moci lidé obrátit, a to na jakémkoliv komunikačním kanálu. Budu se muset velmi učit, ale doufám, že si dovedu svou pozici obhájit,“ dodal. 

Dominik Feri (TOP09)Dominik Feri (TOP09)
19:09
21. 10. 2017
!

„Jsme nadšení a strašně moc děkujeme, že jste nás podpořili v tak obrovském rozsahu téměř 1,5 mil voličů. To jsme nečekali. Vy jste nám dali důvěru, když tady běží 2 roky masivní dezinformační kampaň. Jsem rád, že jste tomu neuvěřili, dali jste nám důvěru a šanci sestavit vládu pod vedením hnutí ANO. My jsme vyhráli ve všech krajích. To je neuvěřitelné,“ říká Andrej Babiš ve své vítězné řeči.

„My jsme demokratické hnutí. Já osobně jsem nikdy nezasahoval, neškrtal … Nevím, proč o nás říkají, že nejsme evropsky orientovaní. My jsme proevropští. … Nechápu, proč z nás někdo stále dělá nějaké ohrožení demokracie,“ stěžuje si.

 „Všechny odhady směřovaly k 25 procentům. Já jsem dnes gratuloval všem předsedům stran, které se dostaly do Sněmovny, protože myslím, že to je úspěch. Zároveň jsem je pozval na jednání s námi a doufejme, že budou chtít. Stále mě mrzí ta rétorika, kterou jsme slyšeli před volbami a ve které někteří pokračují," dodává šéf ANO.

Andrej Babiš po sedmé hodině večer promluvil o výsledku volebAndrej Babiš po sedmé hodině večer promluvil o výsledku volebAndrej Babiš po sedmé hodině večer promluvil o výsledku voleb
19:02
21. 10. 2017

Aby výsledky voleb nebyly pro KSČM tak hořké, odměnili se straníci velkým kulatým bílým dortem, který byl ozdoben marcipánovými třešinkami. Rozkrojili ho na mnoho dílů a podělili se i s přítomnými novináři, hlásí redaktor Blesk.cz.

KSČM si osladila prohru dortem
19:00
21. 10. 2017

České volby vyhrál populistický miliardář Babiš, informuje britská BBC s tím, že pozoruhodný výsledek zaznamenal Okamura, který chce zakázat islám.

18:51
21. 10. 2017

Starostové a nezávislí (STAN) počítají s tím, že budou ve Sněmovně v opozici. Novinářům to po sečtení téměř všech hlasů ve sněmovních volbách řekli šéf strany Petr Gazdík a volební lídr STAN Jan Farský. Podle Farského budou Starostové přicházet s racionálními řešeními a kontrolovat vládu.


Farský ocenil, že po rozpadu chystané volební koalice s KDU-ČSL, od které v létě ustoupili lidovci, se Starostům povedlo rychle připravit kampaň. Jednotlivci ve volebním štábu podle lídra pražské kandidátky dokázali během dvou týdnů připravit to, na čem jinde pracovaly celé týmy dlouhé měsíce.

18:54
21. 10. 2017

Předseda KSČM Vojtěch Filip i nadále považuje koalici s hnutím ANO za téměř vyloučenou. Důsledky volebního neúspěchu strana vyvodí po vnitřní analýze.

Ve své tiskové zprávě strana píše: Upřímně děkujeme všem občanům, kteří dali svůj hlas jejím kandidátům. Z touhy voličů po změně dokázaly tentokrát vytěžit jiné politické subjekty. Co jejich sliby přinesou v praxi, se teprve ukáže. Česká levice zaznamenala volební propad. Zevrubnému rozboru ho podrobíme bez nejmenšího odkladu.

Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921.
21. 10. 2017

Pirát Bartoš pro Blesk.cz: 

„Určitě nepůjdeme do koalice s ANO, KSČM a SPD, zítra už budeme řešit co dál,“ vyloučil jakoukoli spolupráci pro Blesk.cz lídr Pirátů Ivan Bartoš.

Ve volbách kandidovala i jeho manželka, co by dělali v případě, kdy by oba dva seděli ve sněmovně? „My jsme si předtím říkali, že bychom si dělali svačiny, jeden den ona mně, jeden den já jí,“ dodal „pirát“.

Video Ivan Bartoš (Piráti) v rozhovoru pro Blesk.cz - Tadeáš Provazník
18:45
21. 10. 2017

Andrej Babiš na sebe se svou vítěznou řečí nechává čekat.  Mezitím je jasné, že ANO vyhrálo před ODS volby na jižní Moravě (27,4 procent ku 11,8 procentům, třetí místo obsadila SPD, čtvrtí jsou Piráti). Takřka identické pořadí je v jižních Čechách, kde si jen prohodili místa Piráti a okamurovci.

Volby 2017: Andrej Babiš při příchodu do štábu ANOVolby 2017: Andrej Babiš při příchodu do štábu ANOVolby 2017: Čekání na vítězný projev Andreje Babiše
18:39
21. 10. 2017

Hayato Okamura, který kandidoval za lidovce, okomentoval pro Blesk úspěch svého bratra - lídra SPD Tomia Okamury - i volební výsledky. Výsledek je odrazem naší společnosti. 40 procent lidí k volbám, které byly avizované jako velmi důležité, nepřišlo. A ti, co přišli hlasovat, tak poměrně velká část to dala extrémistickým a nedemokratickým stranám - tedy SPD a KSČM... a tolik lidí hlasovalo pro ANO pana Babiše, který je podezřelý ze spolupráce s komunistickou StB. A jim to vůbec nevadí, to je trochu hrozivé,“ popsal lidovec.

18:37
21. 10. 2017
!

Předseda ODS Petr Fiala považuje výsledek ve volbách za úspěch. „ODS se stala nejsilnější demokratickou stranou,“ řekl. Podle něj není možné, aby jeho strana jednala o koalici s Andrejem Babišem. „ODS nebude vyjednávat s ANO o sestavení vlády,“ dodal. Po této větě následoval ve štábu občanských demokratů aplaus. Fiala vyloučil i možnost, že by jeho strana vládla s ANO bez lídra hnutí Babiše.

21. 10. 2017

Veřejnost podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska v dnešních volbách rozhodla, že strany vedené dvěma agenty StB a jedním extremistou mají téměř ústavní většinu. Odkázal tak na vítězství ANO Andreje Babiše, výsledek KSČM vedené Vojtěchem Filipem a hnutí SPD Tomia Okamury. Není podle něj možné složit demokratickou prozápadně orientovanou většinu. "TOP 09 bude v opozici," uvedl na tiskové konferenci.

Zda z výsledků strany vyvodí osobní odpovědnost, oznámí spolustraníkům na úterním zasedání vedení TOP 09. Sněm má TOP 09 naplánován na poslední listopadový víkend.

Potom, co Kalousek poděkoval za podporu, hovořil i o možnosti předčasných voleb. Připomenul, že se snažil sestavit předvolební koalici proti vítěznému ANO. "Uděláme maximum, aby demokratické síly do příštích voleb, které mohou být předčasné, půjdou mnohem integrovanější," konstatoval s tím, že rozdrobenost politické scény byla přáním Andreje Babiše.

Ve volebním štábu se během odpoledne střídaly vlny optimismu a smutku, jak výsledky oscilovaly kolem hranice pěti procent nutné pro vstup do Sněmovny. Nadšení tam zavládlo, když průběžné volební výsledky strany překročily pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Oproti končícímu volebnímu období si ale TOP 09 pohoršila.

Volební štáb TOP 09, Miroslav Kalousek
Video Proslov Miroslava Kalouska po sečtení všech volebních hlasů - David Budai
18:33
21. 10. 2017

V 19:30 začne tisková konference KSČM. Strana získala nejméně hlasů od svého vzniku v roce 1921.

Vedení KSČM
18:27
21. 10. 2017
!

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek promluvil o možnostech povolebního vyjednávání.

Video Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek komentuje po tiskové konferenci neúspěšné volby - Jakub Veinlich CNCenter
18:26
21. 10. 2017

„Pochopit a pracovat uvnitř politické sféry, protože zatím ji člověk vnímal spíše z vnějšku,“ reagoval Žáček na dotaz, jaké cíle si pro působení ve Sněmovně dal. „Pokud člověk řekne ano a jde na kandidátku, tak připraven být musí, ale je to velké překvapení a budu muset začít fungovat trochu jinak,“ dodal.

18:24
21. 10. 2017

„Pro mě volby byly vyhrané ještě před tím, než se začaly sčítat hlasy. Protože ty přípravy před volbami jsme za krátkou dobu dobu stihli skvěle,“ řekl volební lídr STAN Jan Farský.
 
„Do spolupráce s ANO nepůjdeme. Držíme se toho, co jsme říkali před volbami. Zůstaneme v opozici jako doposud,“ doplnil předseda hnutí Petr Gazdík. V čele strany zůstane Gazdík, byl demokraticky zvolen.

Hnutí STANHnutí STAN
18:21
21. 10. 2017
!

Zakladatel a 1. ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček je největším skokanem v rámci ODS. Do Sněmovny se dostal ze 17. místa na kandidátce. „Mým vzorem byl Marek Benda, kterému se to už jednou povedlo, ale opravdu mě to překvapilo. Budu muset přehodnotit své plány,“ řekl v rozhovoru pro Blesk.cz s tím, že jde především o vědeckou činnost. Možná bude muset posunout vydání některých knih.

21. 10. 2017

TOP 09 získala nejmladšího poslance v historii: Dominik Feri (21) vstupuje do Sněmovny. 

18:19
21. 10. 2017

Bývalý místopředseda ČSSD a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek pro ČSSD - na dotaz, zda se bude chtít opět více angažovat v ČSSD: 

 

„Všichni potřebujeme čas vstřebat dnešek a přemýšlet o budoucnosti ČSSD.“

21. 10. 2017

Oslavy Pirátů obrazem.

Lídr Pirátů Ivan Bartoš slaví volební úspěchLídr Pirátů Ivan Bartoš slaví volební úspěchLídr Pirátů Ivan Bartoš slaví volební úspěch
18:12
21. 10. 2017

Je spočítáno 99 % hlasů. Piráti předběhli ve výsledcích Okamurovo SPD, mají 10,73 %. Jsou tedy třetí.

18:11
21. 10. 2017
!

Andrej Babiš přichází do štábu ANO - nakonec rovnou v doprovodu své manželky Moniky Babišové.

„Jsem rád, že to takto dopadlo, uvidíme co dál. Uděláme tiskovku,

byla jeho první reakce při příchodu. Po průchodu lobby Centra pohybové medicíny, které těsně sousedí s centrálou ANO i Agrofertem, zmizel ve výtahu.

Andrej Babiš s manželkou Monikou dorazili do volebního štábu ANO až v podvečerAndrej Babiš s manželkou Monikou dorazili do volebního štábu ANO až v podvečerAndrej Babiš s manželkou Monikou dorazili do volebního štábu ANO až v podvečerAndrej Babiš s manželkou Monikou dorazili do volebního štábu ANO až v podvečer
18:08
21. 10. 2017

„Kupodivu jsem ani moc nervózní nebyla, a to hlavně, jelikož vím, že výsledky sčítaní z velkých měst přicházejí až nakonec a my jsme tradičně silnější v Praze a v dalších velkých městech. V tomto směru jsem očekávala, že to dopadne pro nás dobře,“ řekla v rozhovoru pro Blesk.cz místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová. Dodala, že ji šokuje, s jakým výsledkem zvítězil Andrej Babiš (ANO). „Hodně mě šokuje, že v této zemi může volby takto přesvědčivě vyhrát někdo, kdo je obviněn z trestného činu. Někdo, komu hrozí deset let ve vězení natvrdo a kdo prostě podváděl,“ uvedla.

Video Kalouskova první dáma: Nechápu, kdo mohl volit obviněného Babiše  
21. 10. 2017

Takhle slaví Piráti úspěch. Lídr Ivan Bartoš vyjádřil svoji radost z toho, že se do Poslanecké sněmovny dostala TOP 09. Stejně tak znovu vyzvedl volební úspěch České pirátské strany v Praze.

Video U Pirátů začaly oslavy - Tadeáš Provazník
18:06
21. 10. 2017

Rozhovor s prvním místopředsedou hnutí ANO Faltýnkem:

Video První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se vyjadřuje k výsledku voleb - Lukáš Červený CNCenter
18:06
21. 10. 2017
!

Volební lídr ČSSD po závěrečné  tiskové konferenci, které předcházelo jednání politického grémia strany: 

Pokud se dnes rýsuje výsledek, že by ve vládě byli obvinění lidé, tak my tam s jistotou nebudeme, můj odhad je, že pokud nebudou takové podmínky splněny, budeme hájit svůj program z opozice.“ V tuto chvíli se ale podle Zaorálka rýsuje spíš varianta, že obvinění lidé (Babiš a Faltýnek) ve vládě budou. Nikdo z vítězů voleb prý Zaorálka ani nikoho z vedení ČSSD nekontaktoval. 

Vedení ČSSD komentuje výsledky voleb
18:04
21. 10. 2017
!

Zaorálek se domnívá, že podmínky ČSSD pro účast ve vládě, tedy třeba účast obviněných politiků, nebudou splněny. Očekává proto odchod do opozice.

Ve volebním štábu ČSSD se objevil i volební lídr strany Lubomír ZaorálekVe volebním štábu ČSSD se objevil i volební lídr strany Lubomír Zaorálek
18:00
21. 10. 2017

Prvním kompletně spočítaným krajem je Zlínský kraj. Vyhrálo ANO s 28,76 procenty, druhá je SPD s 12,9 procenty, následují KDU-ČSL, ODS, Piráti, KSČM.

17:59
21. 10. 2017
!

Podle informací Blesk.cz se již Andrej Babiš blíží ke štábu ANO. Šéf hnutí a kandidát na premiéra dostal nejvíce preferenčních hlasů. Přes 47 tisíc. Ve volbách 2013 měl 18 955 kroužků. Nyní je to tedy více než dvojnásobek skóre při jeho volební premiéře.

17:57
21. 10. 2017
!

Marek Benda (ODS) si zatím nepřipouští, že by se do Sněmovny osobně nedostal. V Praze se ze strany zatím dostali: Jana Černochová, Václav Klaus ml., Bohuslav Svoboda a Pavel Žáček (ze 17. místa). Benda sedí v dolní parlamentní komoře od vzniku samostatné České republiky, tedy od roku 1993, předtím byl dva roky členem Národní rady. 

14:54
21. 10. 2017

"Je to průšvih," uvedl  v reakci na průběžné výsledky předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Zatím se všichni členové strany odebrali do místnosti bez novinářů, aby si udělali poradu.

Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921.
21. 10. 2017

I tak vypadala radost ve štábu TOP 09. A to když strana překročila magických pět procent potřebných pro vstup do Poslanecké sněmovny. 

Radost ve štábu TP 09Radost ve štábu TP 09
17:50
21. 10. 2017

Členové hnutí ANO rozdávají na všechny strany úsměvy, je sečteno již takřka 99 procent hlasů. Vedle Jourové či ministra Pelikána přišla i primátorka Prahy Adriana Krnáčová. V průběhu odpoledne dorazily ještě před řadou ministrů do štábu koblihy, nyní se vše schyluje k večeři a rautu nesoucímu se v značně slavnostním duchu. Začínají cinkat první sklenice vína nad přípitky na volební triumf.

Do volebního štábu ANO zavítala i eurokomisařka Věra JourováVolební štáb hnutí ANOMezi své spolustraníky dorazila i primátorka hlavního města Adriana Krnáčovápředstavitelé hnutí ANO čekají na výsledky voleb
17:48
21. 10. 2017

Rýsující se výsledek českých parlamentních voleb bude v Evropě povzbuzením pro ty síly, které jsou ostře kritické vůči humánnímu způsobu řešení uprchlické krize, jak jej prosazuje německá kancléřka Angela Merkelová. Řekl to analytik bruselského Centra pro studium evropských politik (CEPS) Steven Blockmans. Drtivý propad české sociální demokracie vnímá jako součást celoevropského trendu mizející podpory stran levého středu politického spektra. „Volební výsledky ukazují k politicky nestabilní budoucnosti v České republice, což je i pro EU špatná zpráva,“ poznamenal.

21. 10. 2017

Jak Piráti vidí  výsledky voleb? „Respektujeme výsledek voleb, ten záleží na lidech, na tom, kolik jich přijde k volbám a koho zvolí. Samozřejmě ta první trojice může vzbuzovat určité obavy. Naším úkolem bude zajistit, aby v České republice nedošlo k průšvihu,“ uvedl lídr pražské kandidátky Pirátů Jakub Michálek ve videu pro Blesk.cz. Michálek vyzdvihl úspěch, který měla Česká pirátská strana v Praze. 

Video Jakub Michálek (Piráti) pro Blesk.cz - Tadeáš Provazník
17:45
21. 10. 2017

Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921. V ČR měli nejvíc v roce 2002 (18,5 pct).

Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921. Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921. Komunisté dosáhli s necelými osmi procenty nejhoršího výsledku v parlamentních volbách od vzniku v roce 1921.
17:45
21. 10. 2017

„Budu navrhovat, abychom oslovili všechny subjekty, primárně stávající koaliční partnery, ale bavit se chceme se všemi,“ řekl první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek o tom, koho hodlá strana oslovit s nabídkou spolupráce.

Jaroslav Faltýnek ve volebním štábu hnutí ANO
17:43
21. 10. 2017
!

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD po jednání politického grémia: „Mám strach, co bude se sociálním státem.“ 

17:40
21. 10. 2017

Politolog Lukáš Jelínek zmínil, že důležité teď bude, jak se vůči ANO zachová ODS. Lídři ANO Andrej Babiš a SPD Tomio Okamura podle něj ve Sněmovně dál zůstanou soupeři.

Video Politolog Jelínek o výsledku voleb: Babiš a Okamura zůstanou soupeři 
17:40
21. 10. 2017
!

Milan Chovanec zmínil, že se sluší na dálku pogratulovat vítězi voleb.

"Jsme připraveni jednat – jedna podmínka je ale program a druhá, pokud nebudou ve vládě obvinění politici.“

17:40
21. 10. 2017
!

Ve Sněmovně bude nejvíc stran v historii - devět. Poslance získali ANO 2011, ODS, SPD Tomia Okamury, Piráti, KSČM, ČSSD, lidovci, Starostové a TOP 09.

17:39
21. 10. 2017
!

Expert na školství Václav Klaus ml. dorazil do štábu až teď. Podle svých slov má zřejmě velký počet preferenčních hlasů. Poslanecké křeslo by mu tak z původně třetího místa kandidátky nemělo uniknout. Jak osobně hodnotí rozhodnutí vedení nespolupracovat po volbách s ANO, nechtěl Klaus komentovat.

Václav Klaus ml. ve volebním štábu ODS
Video Klaus mladší dorazil do štábu. Co říká na spolupráci s ANO?  
17:36
21. 10. 2017
!

Začala tisková konference po jednání politického grémia ČSSD. Úřadující předseda Milan Chovanec uvedl: 

Socíální demokracie utrpěla volební políček, je potřeba se zamyslet, co dál. Naší chybou bylo, že jsme nedokázali voličům vysvětlit, co sociální demokracie dělá. Velice rychle zpracujeme analýzu, abychom zjistili, proč došlo k takovému propadu. Svoláme na jaře sjezd, kde budeme chtít pozice obhájit."

21. 10. 2017

A tahle se jásalo uvnitř štábu TOP  09, když se strana dostala nad pět procent. 

Video Takhle se jásalo v TOP 09, když strana zjistila, že se dostává do Poslaneské sněmovny. Komentář: David Budai - David Budai
17:37
21. 10. 2017
!

Chovanec k výsledku voleb ČSSD: Sjezd bude v dubnu. K vyvození odpovědnosti od vedení není žádný důvod. Rozhodne až jarní sjezd.

„Jednání na příští vládě povedeme, jen pokud dojde v případě našeho angažmá ve vládě k průniku programu. Nedokážeme si představit, že bychom spolupracovali s politiky, kteří jsou obviněni,“

17:33
21. 10. 2017
!

Ve volebním štábu ANO pokračuje čekání na Andreje Babiše. Dorazili ministr spravedlnosti Robert Pelikán či eurokomisařka Věra Jourová, společně pokuřující na terase Centra pohybové medicíny na Chodově. Vicepremiér Richard Brabec, který Babiše nahradil po jeho vládním vyhazovu v křesle vedle premiéra Bohuslava Sobotky, v rozhovoru pro Blesk.cz k volebnímu úspěchu uvedl: 

"Já jsem tyhle výsledky nečekal a nechci říct jako Karel Gott jeho okřídlené."

Stěžoval si na mediální masáž směřující na hnutí ANO. Koaliční partner ČSSD se podle něj tak trochu "střelil do nohy". 

21. 10. 2017

„Před osmi lety jsme jako parta nadšenců nespokojených s politikou zakládali Českou pirátskou stranu. Přes všechny patra politiky a přes práci, která byla dobrovolnická, jsme se dostali až do momentu, kdy Piráti nejen vkročili do Poslanecké sněmovny. Ale díky všem lidem, kteří nám vyslovili podporu, jsme tam skočili s takhle skvělým výsledkem,“ uvedl v projevu „pirát“ Ivan Bartoš.

Video Ivan Bartoš (Piráti) děkuje voličům - Tadeáš Provazník
Video Ivan Bartoš (Piráti) děkuje voličům - Tadeáš Provazník
17:29
21. 10. 2017

Vít Rakušan ze STAN pro Blesk.cz: "Jsem pozitivní, protože na to, že nám říkali, že volit Starosty a nezávislé, je zbytečný hlas, je to zatím dobrý výsledek."

Vít Rakušan ze STAN
17:21
21. 10. 2017

Atmosféra ve STAN je napjatá. Sleduje se přenos v televizi, u baru a jídla je plno.
Pije se alkohol. Jan Farský si hraje se svou malou dcerou.

Atmosféra ve volebním štábu STANAtmosféra ve volebním štábu STANAtmosféra ve volebním štábu STANJan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé
17:26
21. 10. 2017
!

TOP 09 svitla naděje, blíží se k 5procentní hranici.

TOP balancovala tence kolem 5 procentTOP balancovala tence kolem 5 procentTOP balancovala tence kolem 5 procent
17:25
21. 10. 2017

Starostové a nezávislí budou mít podle propočtů ČTK zastoupení ve Sněmovně. Získají víc než pět procent hlasů. Poslance tak bude mít nejméně osm stran.

Atmosféra ve volebním štábu STAN
21. 10. 2017

Ve štábu TOP 09 všichni napjatě čekají na výsledky. S každou setinkou propukají v hlasitý jásot.

Ve volebním Štábu TOP 09 panuje velké napětí. Ve volebním Štábu TOP 09 panuje velké napětí.
Video Napětí ve štábu TOP 09 - David BUdai
17:20
21. 10. 2017

Stíhání Andreje Babiše je podle Okamury problém pro koalici SPD s ANO, byla by nestabilní. SPD chce jednat o spolupráci s každým, kdo přijme její program.

17:18
21. 10. 2017
!

Matěj Stropnický oznámil, že okamžitě odstupuje z čela Zelených. Strana si nové vedení zvolí v lednu, kdy uspořádá sjezd. Zelení nezískali ani 1,5 pct.

Matěj Stropnický se ke své sexuální orientaci vyjadřovat nechce.
17:20
21. 10. 2017
!

Občanští demokraté svolali poradu, sečteno už je více než 95 % hlasů. Vypadá to, že pravicová strana skončí druhá za jasně vítězným hnutí ANO.

Emoce ve volebním štábu ODSEmoce ve volebním štábu ODSEmoce ve volebním štábu ODS
17:15
21. 10. 2017

Jedním z těch, kdo mají od začátku sčítání vrásky na čele, je pražský radní Jan Wolf. "Za dobrý bych považoval aspoň takový výsledek, jakého jsme dosáhli v roce 2013," řekl Blesku. Domnívá se také, že KDU-ČSL mělo možná v kampani vystupovat více konzervativně.

17:12
21. 10. 2017

Do Sněmovny se podle propočtu zřejmě opět dostane KDU-ČSL se ziskem 5,8 procenta. Získat by mohla deset mandátů, nyní má její klub 14 poslanců.

17:07
21. 10. 2017
!

ODS se dotáhla a dokonce předehnala SPD Tomia Okamury. Příznivci ve štábu občanských demokratů bouří. „Z jedničky na dvě jedničky,“ jásal Bohuslav Svoboda, exprimátor Prahy. ODS překročila hranici 11 procent a do voleb šla s číslem 1.

Video Štáb ODS slaví, že strana předehnala v průběžných výsledcích SPD Tomia Okamury. - Blesk / Zuzana Štíchová
Video „Z jedničky na dvě jedničky,“ jásal při výsledku 11 % poslanec Bohuslav Svoboda s odkazem na číslo jedna, které si strana pro tyto volby vylosovala. - Blesk / Zuzana Štíchová
17:05
21. 10. 2017

Až součet posledních volebních okrsků rozhodne o tom, zda se TOP 09 i STAN dostanou do Sněmovny. Podle propočtu ČTK zatím není jisté, zda překonají nutnou pětiprocentní hranici pro zisk poslaneckých křesel. Během sčítání hlasů se průběžné výsledky STAN pohybovaly nad pěti procenty a zvolna k této hranici klesaly, naopak počty hlasů pro TOP 09 se této hranici blížily zdola.

Po sečtení 90 procent hlasů měli Starostové 5,1 procenta, TOP 09 držela zisk 4,7 procenta. Ještě po sečtení třetiny okrsků měla TOP 09 asi 3,8 procenta hlasů. Říjnový průzkum agentury Median předpovídal TOP 09 zisk šesti procent, Starostům předpovídal zisk čtyř procent. Volební lídr STAN Jan Farský ještě v pátek doufal, že STAN dostane nejméně sedm procent, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek chtěl dosáhnout na dvouciferný výsledek. Oba politické subjekty jsou ve Sněmovně zastoupeny od roku 2010.

Jan Farský ve štábu STANJan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé
17:05
21. 10. 2017
!

Sčítá se posledních deset procent hlasů, průběžné pořadí stran vypadá takto: ANO 30 %, ODS a SPD 11 %, Piráti 10 %, KSČM 8 %, ČSSD 7 %, KDU 6 % a STAN 5 %. Pro detailní zpravodajství sledujte volební speciál.

21. 10. 2017

Ve volebním štábu TOP09 je momentálně jen minimum politiků, převažují tady hlavně novináři. K mála výjimkám patří Dominik Feri, který sedí v místnosti pro novináře a pracuje na počítači. Rozhovor pro Blesk.cz odmítl s tím, že se vyjádří až po tiskové konferenci, která se očekává v 18 hodin.

Dominik Feri, volební štáb TOP 09
17:00
21. 10. 2017
!

ČSSD mění čas TK po zasedání politického grémia. Lídři strany předstoupí před novináře už v 17:30.

Bohuslav Sobotka ve volebním štábu ČSSDVe volebním štábu ČSSD se objevil i volební lídr strany Lubomír Zaorálek
16:58
21. 10. 2017

Šéf SPD Tomio Okamura poděkoval za podporu voličů. „Děkujeme za podporu programu, aby v České republice nevládly elity, ale občan. Chceme zastavit islamizaci republiky, chceme nulovou migraci,“ uvedl Okamura. Pak vyzval zpěváka Aleše Brichtu, aby zazpíval hymnu. Ten se k tomu ovšem moc neměl.

Předseda SPD Tomio Okamura
16:50
21. 10. 2017

Jak to vypadá na sněmu vítězného ANO? Podívejte se na ŽIVÝ PŘENOS ZDE

16:55
21. 10. 2017
!

Poslanec Marek Benda (ODS) opět vyloučil, že by šla ODS do vlády. Ani v případě, že by měla možnost rozbít blok „nedemokratických stran“. „Řekli jsme, že s ANO do vlády nepůjdeme, tak nevím, proč bychom to dělali. Budeme nejsilnější opoziční stranou a budeme ukazovat na chyby,“ řekl Blesk.cz.

21. 10. 2017

Karel Schwarzenberg, čestný předseda TOP09, právě dorazil do volebního štábu své strany.

Video Karel Schwarzenberg, čestný předseda TOP09, právě dorazil do volebního štábu své strany. - David Budai
16:45
21. 10. 2017

Až součet posledních volebních okrsků rozhodne o tom, zda se TOP 09 a STAN dostanou do Sněmovny. Podle propočtu ČTK zatím nemají vstup jistý.

Jan Farský ve štábu STAN
16:44
21. 10. 2017

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek považuje výsledek strany za špatný. Počet získaných hlasů dle něj nejvíce vypadá na odchod do opozice.

Ve volebním štábu ČSSD se objevil i volební lídr strany Lubomír Zaorálek
16:43
21. 10. 2017
!

Tisková konference po jednání politického grémia ČSSD bude v 18 hodin. 

Bývalá ministryně školství Kateřina Valachová zřejmě získá mandát poslankyně za Středočeský kraj. Kandidovala na druhém místě.

„Výsledek je pro mě překvapení, stejně tak jako úspěch SPD. Část voličů v kampani mě překvapila, když mi říkala, že váhá mezi námi a právě SPD,“ řekla Valachová pro Blesk.cz

Volební souboj 2017: Kateřina Valachová
16:43
21. 10. 2017
!

Ve štábu ANO nadále chybí Andrej Babiš, aktuální výsledky komentuje 1. místopředseda strany Jaroslav Faltýnek. Navrhne prý, aby s nabídkou spolupráce ANO nejprve oslovilo současné koaliční partnery ČSSD a KDU-ČSL.

 

Faltýnek, který je také na seznamu hříšníků v kauze Čapí hnízdo, na štábu hnutí poděkoval voličům za důvěru navzdory všem skandálům. “Bylo by fér oslovit k debatě stávající koaliční partnery ČSSD a KDU-ČSL, ale k diskusi o budoucím složení Sněmovny oslovíme všechny subjekty, které se tam dostaly,” řekl neurčitě o budoucím uspořádání. Odmítl také vládu vedenou ANO bez Babiše jako premiéra. “Já si to neumím představit. Je to předseda našeho hnutí a lídr, který odmakal kampaň. Lidé volili především jeho,” uzavřel diskusi.

Video První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se vyjadřuje k výsledku voleb - Lukáš Červený CNCenter
21. 10. 2017

„Z průběžných výsledků nikdo spokojen být nemůže, ani co se týká výsledků TOP 09, tak výsledků obecně. Atmosféra tady není nadšená a jsou z toho všichni zklamaní,“ řekl pro Blesk.cz místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek.

16:41
21. 10. 2017

Právě dorazil do volebního štábu předseda KSČM Vojtěch Filip. „Zatím nechci sčítání hlasů hodnotit, počkám na závěrečné výsledky,“ prozradil.

Předseda KSČM Vojtěch Filip
16:35
21. 10. 2017

"Průběžné výsledky jsou skvělé, samozřejmě ještě přijdou v úvahu velká města," řekl Blesk.cz ve štábu ANO muž, který nahradil Andreje Babiše v čele ministerstva financí - Ivan Pilný, který se však rozhodl dál nekandidovat. "To rozhodnutí se nemění. Jak říkala moje estonská babička: Neplač nad rozlitým mlékem. Tak já rozhodně nepláču a jsem spokojen. Neopouštím politiku, jenom tu aktivní," uvedl Pilný a prozradil, co bude dělat dál, okomentoval však i rýsující se úspěch Okamurovy SPD a Pirátů.    

Video Ministr Pilný i přes úspěch ANO v aktivní politice končí. Co bude dělat dál? - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
21. 10. 2017

Volební štáb Pirátů v Praze 5 je zatím v příjemném rozpoložení. Po polovině sečtených hlasů se přisuzuje Pirátům asi 10 procent všech hlasů. To vyvolalo zvláště u předsedy Ivana Bartoše (37) pozitivní ohlasy. „Jsem rád, že dosahujeme takových výsledků. Jediné, co mě mrzí, tak je, že tradiční politické strany se umisťují až za ANO, KSČM a Okamurovci, kteří rozhodně nejsou demokratičtí,“ řekl pro Blesk.cz.

Volební štáb ve Štefánikově ulici v Praze 5 je přeplněný lidmi. Je jich tu okolo 200 a průběžné výsledky oslavují hromovým křikem. Zvláště výsledek v Praze je pro ně překvapením. Zde dosahují okolo 18 procent hlasů. „Jsem rád, že i zde v Praze dosahujeme takového výsledku a rozhodně je to pro nás pozitivní,“ řekl pražský zastupitel Jakub Michálek (Piráti).

Restaurace se nachází v podzemí, občerstvení tvoří výhradně kuřecí a vepřové řízky a také guláš a salát. Nálada je tu dobrá, s výsledky zatím velká spokojenost. 

Ivan Bartoš, lídr Pirátů
16:33
21. 10. 2017
!

Do štábu ODS dorazil za velkého potlesku předseda ODS Petr Fiala. V této chvíli má jeho strana 10,64 %. „Vypadá to, že budeme nejsilnější demokratickou stranou. Děkuji voličům,“ řekl krátce na dotaz Blesk.cz, jak vidí průběžné výsledky. Další komentář prý poskytne, až bude jasněji. Fiala se ale evidentně obává síly trojbloku ANO-SPD-KSČM.

16:24
21. 10. 2017

Členové strany KSČM jsou zklamaní z dosavadních výsledků. „Oranžová Praha asi nebude,“ hodnotí s obavou situaci místopředseda UV KSČM Jiří Dolejš. „Možná ještě Brno," odpovídá mu předsedkyně ústřední rozhodčí komise Helena Vrzalová.

Ve štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá nálada
16:22
21. 10. 2017

Volební lídr hnutí Starostové a nezávislí Jan Farský považuje průběžné výsledky voleb za trochu děsivé. Novinářům to řekl po příchodu do pražského volebního štábu strany. Podle něj nebude záviset ani tak na výsledcích jednotlivých stran, ale na tom, jestli demokratické strany budou mít dohromady ve Sněmovně většinu. Farský řekl, že hrozí to, že se spojí strana jednoho muže a jedné ideologie s obchodníkem se strachem.

"Doufám, že tak hrozné to po součtu všech hlasů nebude," uvedl. Ohledně STAN podle něj platí to, že si hranici úspěchu stanovili na sedmi procentech. V průběžných výsledcích se strana pohybuje na hranici pěti procent a mohla by uhájit dosavadní tři mandáty. Ve velkých městech, kde se teprve sčítá, je ale hnutí slabší. "Řekli jsme si, že chceme jít samostatnou cestu, myslím, že jsme zvolili správně," uvedl Farský s odkazem na letní rozkol ve volební koalici s KDU-ČSL. Kampaň STAN podle něj byla konstruktivní a hnutí poroste dál.

Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé Jan Farský (STAN) považuje výsledky voleb za děsivé
16:23
21. 10. 2017

Rozhovor s Bohuslavem Svobodou (ODS), poslancem a někdejším primátorem Prahy. Má pocit, že bude ODS muset po volbách bránit demokracii?:

Video Někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) komentuje průběžné výsledky voleb. - Blesk / Zuzana Štíchová
21. 10. 2017

Kolem poledního došlo k incidentu v jedné z volebních místností v Praze 5. Člen volební komise ze strany STAN v průběhu voleb z volebních lístků skládal vlaštovky a házel je po lidech.

Následně sprostě nadával několika ženám. Řekl jim, že jsou p*či. Na místo byla přivolána policie, která mu nasadila pouta, vyvedla ho a teď vyšetřuje okolnosti. „Můžeme potvrdit, že se v jedné z volebních místností stal incident, který vyšetřuje policie. Zatím ale nemáme o situaci další zprávy,“ řekl pro Blesk.cz Jakub Večerka, tiskový mluvčí Prahy 5.

16:16
21. 10. 2017
!

Do volebního štábu ANO dorazili již i první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, ministr financí Ivan Pilný, místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček či středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná.

"Počkejme si s nějakým otevíráním šampaňských pár hodin,"

mírní optimismus ministr obrany a lídr pražského ANO Martin Stropnický. Výsledky jsou podle něj nadějné. Průběžné druhé místo Tomia Okamury a jeho SPD komentoval slovy, že i takové úvahy padaly. "Šok je to možná z hlediska obsahu," uvedl Stropnický a kritizoval politiku strachu a strašení lidí okamurovců. Byla by koalice s SPD pro Stropnického nepřijatelná? "Nepochybně byla," uvedl Stropnický. Za průběžným výsledkem vidí i podporu pro Andreje Babiše ze strany voličů, bere to jako "plebiscit". Podle něj na předsedu ANO probíhal v poslední době "kobercový nálet".     

Video Martin Stropnický: Okamura straší lidi. Koalice je nepřijatelná - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
21. 10. 2017

Lídr Pirátů Ivan Bartoš promluvil ve volebním štábu k publiku. Panuje tady napětí a prozatím i radost z pražského úspěchu.

Ivan Bartoš, lídr Pirátů
Video Projev Ivana Bartoše ve volebním štábu - Tadeáš Provazník
16:13
21. 10. 2017
!

ODS se přehoupla přes 10 procent, štáb v Truhlářské ulici propukl v jásot. Podle senátora Miloše Vystrčila to vypadá, že se ODS bude muset postavit do boje proti totalitě. Reagoval tak na aktuální výsledky, podle kterých by mělo ANO, SPD a KSČM dokonce ústavní většinu. Poslanec a exprimátor Prahy Bohuslav Svoboda to vidí stejně. Zaráží ho výsledky tradičních politických stran, ze kterých vychází ODS poměrně dobře.

Občanští demokraté sledují sčítání výsledků volebObčanští demokraté sledují sčítání výsledků voleb
16:10
21. 10. 2017
!

V sídle ČSSD začalo politické grémium. Vedení strany se radí, co po prohraných volbách. Sociální demokraté zřejmě odejdou do opozice. Bohuslav Sobotka poděkoval voličům. 

„To, co je znepokojivé, je vzestup extrémních stran,“ řekl při příchodu Sobotka.

Do volebního štábu ČSSD už dorazil i končící premiér Bohuslav SobotkaMilan Chovanec počítá, že strana půjde
16:09
21. 10. 2017

Místopředseda KSČM Pavel Kováčik nepovažuje výsledek KSČM za dobrý. Po sečtení poloviny hlasů sice překonala ČSSD, ale měla podporu devíti procent, což Kováčik označil za Pyrrhovo vítězství. Nevyloučil ani nevyvrátil možnost, že by KSČM podporovala menšinovou vládu hnutí ANO.


"Levicové a protestní hlasy odešly jinam než do tradičních levicových a protestních stran," řekl Kováčik. Podle něj tyto hlasy převzali Piráti, ANO a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury, všechny tyto strany jsou podle průběžných výsledků před komunisty.


KSČM musí podle Kováčika vyhodnotit, proč to tak bylo. Za jednu z možných příčin označil to, že voliči hledali něco nového. Naznačil také, že jiné strany mohly těžit z kauzy těžby lithia v Krušných horách, o které jednala Sněmovna na popud komunistů v předvolebním týdnu. "Smetanu slízl někdo jiný," řekl.
Kováčik vyloučil vládní spolupráci s ANO, nechtěl ale potvrzovat ani vyvracet možnost podpory menšinové vlády ANO z opozičních lavic. V případných jednáních by nepřekročitelné podmínky vycházely z programu KSČM.

Pavel KováčikPavel KováčikVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá nálada
16:08
21. 10. 2017
!

Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec:

„ČSSD s takovým výsledkem žádná povolební vyjednávání nepovede. Odchod do opozice není ostuda.“ 

Chovanec prý kolegy před podobným výsledkem varoval. Uvažuje o svolání předčasného volebního sjezdu, který by mohl být na začátku roku.

Do volebního štábu ČSSD dorazil i ministr vnitra Milan Chovanec
16:05
21. 10. 2017

Vítězem voleb do Sněmovny bude v roce 2017 hnutí ANO Andreje Babiše. Jak výsledky vnímá ministr dopravy Dan Ťok (ANO)?

Video Ťok: Nejde jen o úspěch jedné strany. Vydávání Babiše a Faltýnka bylo účelové divadlo - Vera Renovica, Lukáš Červený
16:02
21. 10. 2017
!

Průběžné výsledky dvě hodiny po uzavření volebních místností: ANO 31 %, SPD 11 %, ODS a Piráti 10 %, KSČM po 9 %, ČSSD 8 %, KDU 6 %. STAN balancuje kolem pětiprocentní hranice, TOP 09 by vypadla. Detailní a aktuální výsledky sledujte ve volebním speciálu

16:02
21. 10. 2017

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek opustil volební štáb a uchýlil se do samoty. Zatím je ale jen o patro výš v prostorách billiardu Café Louvre, tedy nad volebním štábem. Další představitelé TOP 09 a novináři jsou v prostorách galerie stejné budovy.

Miroslav Kalousek útíká z volebního štábu TOP 09Miroslav Kalousek útíká z volebního štábu TOP 09
16:00
21. 10. 2017

ČSSD zatím nepovede vyjednávání o vládě, s osmi procenty by to bylo podle Chovance úsměvné. Počítá s rolí v opozici a mimořádným sjezdem strany.

Milan Chovanec počítá, že strana půjde Milan Chovanec počítá, že strana půjde
16:00
21. 10. 2017

TOP 09 podle průběžných výsledků opustí řady poslanců ve Sněmovně. Tady je komentář europoslance Jaromíra Štětiny.

Video Jaromír Štětina TOP 09 - David Budai
15:58
21. 10. 2017

Ačkoliv v sídle KDU-ČSL většinou panují úsměvy, předseda strany Bělobrádek už nyní cítí spíše zklamání, uvedl z místa reportér Blesku. Zda malý ohlas u voličů nezpůsobil nějaký chybný krok vedení strany, stejně jako celý průběh voleb, zhodnotí na nejbližším stranickém setkání. To proběhne v následujících dnech. 

15:55
21. 10. 2017
!

ODS podle místopředsedy Martina Kupky vylučuje spolupráci s Babišovým ANO a komunisty. Názory SPD považuje za tak odlišné, že by spolupráce byla extrémně komplikovaná.

15:50
21. 10. 2017

ČSSD se podle průběžných výsledků nepodařilo získat letos ani 10 procent hlasů. Podívejte se na komentář končícího šéfa Sněmovny Jana Hamáčka, středočeského lídra strany.

Video Jan Hamáček ČSSD - Jakub Veinlich
15:48
21. 10. 2017

Jan Farský z Hnutí STAN považuje průběžné výsledky voleb za děsivé. Nebude záviset na výsledcích jednotlivých stran, ale jestli demokraté budou mít většinu, řekl. Do volebního štábu dorazil s rodinou.

Jan Farský ve štábu STANJan Farský ve štábu STANJan Farský ve štábu STANJan Farský ve štábu STAN
15:42
21. 10. 2017
!

Hnutí Svoboda a přímá demokracie neudělila akreditace do volebního štábu třem médiím, dalších 70 naopak akreditaci dostalo, řekl novinářům místopředseda Radim Fiala. Hnutí se ke konfliktům s novináři ve volebním štábu nehodlá vyjadřovat, v příštích dnech chce vydat tiskovou zprávu, kde situaci vysvětlí. Ve volebním štábu dvakrát zasahovala policie, která vykázala novináře ze serveru Info.cz a z pořadu Reportéři ČT.

SPD odmítla do štábu pustit některé novinářeSPD odmítla do štábu pustit některé novinářeSPD odmítla do štábu pustit některé novinářeSPD odmítla do štábu pustit některé novináře
15:41
21. 10. 2017
!

Ministryně Karla Šlechtová (ANO) vedle ostré kritiky lidovců reagovala i na skandál kolem návštěvy prezidenta Zemana v Plzeňském kraji. Na dotaz Blesk.cz Šlechtová na Zemanova slova, že je podle něj „nejpracovitější a nejchytřejší ministryní této vlády“, uvedla toto: „Mě to velice potěšilo, já jsem ráda za slova pana prezidenta, ať už si o něm myslí, kdo chce, co chce.“ Zemana si váží a „zná ho trochu jinak“.

Šlechtová je přitom jedničkou kandidátky ANO v Plzeňském kraji, kde byl Zeman na své poslední návštěvě krajů. Někteří politici se tam však s ním odmítli sejít a nedorazili na společný oběd pořádaný krajem. „Je to čistě věc těch osob, které se odmítly sejít s panem prezidentem. A já myslím, že obrázek si o nich udělají občané sami,“ uvedla.

Video Šlechtová již s lidovci ve vládě sedět nechce, s Babišem neřešili, že by mohla být premiérkou. A Miloše Zeman si váží - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
15:42
21. 10. 2017

Do volebního štábu Hnutí STAN dorazil Jan Farský s celou svojí rodinou a prozradil, že obědval králíka na cibulce. Podívejte se na rozhovor:

Video Jan Farský přijel do štábu Hnutí STAN s celou svojí rodinou.  - Kateřina Beranová
15:40
21. 10. 2017

Ve volebním štábu Pirátů se také napjatě čeká na výsledky voleb. Piráti jsou zatím s výsledky spokojení, přestože je zatím sečteno málo okrsků. Nejspokojenější jsou pak s výsledky v Praze. Z těch jsou zatím velmi mile překvapeni. Na místo dorazilo také hodně podporovatelů a chodí jich čím dál tím více.

Lídr Pirátů Ivan BartošPříjezd Pirátů k volebnímu štábuLídr Pirátů Ivan Bartoš
Video Ivan Bartoš (Piráti) - Tadeáš Provazník
15:35
21. 10. 2017
!

Volby po sečtení třetiny okrsků: ANO 32 %, SPD 12 %, ODS 10 %, Piráti a KSČM po 9 % ČSSD 8 %, KDU 6 % a STAN 5 %. TOP 09 by vypadla.

15:26
21. 10. 2017

„Volby jsou jediné autentické referendum,“ uvedl v rozhovoru pro Blesk lídr KDU-ČSL a ministr kultury Daniel Herman. Co dalšího prozradil? Podívejte se! 

Video Herman o ambicích: Úspěch bude alespoň 7 procent hlasů 
15:32
21. 10. 2017

Lídr TOP 09 Miroslav Kalousek na volebním štábu napjatě čeká na výsledky voleb. Zatím jeho strana nemá ani 4 procenta.

Miroslav Kalousek, Volby 2017Miroslav Kalousek, Volby 2017Volební štám, Miroslav Kalousek (TOP09)Volební štám, Miroslav Kalousek (TOP09)
15:30
21. 10. 2017
!

Jan Hamáček - místopředseda ČSSD: 

„V 16 hodin se sejde politické grémium. Tam se poradíme co dál.“

Podle Hamáčka je sociální demokracie připravena i na roli v opozici. Ve vyjednávacím týmu o příštím složení vlády a Poslanecké sněmovny budou úřadující předseda strany Milan Chovanec a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Pokud o to bude požádán, přidá se i bývalý šéf PS Hamáček.

15:24
21. 10. 2017

Ve volebním štábu KSČM je připraveno pro členy strany a novináře bohaté občerstvení. Hovězí guláš, řízky, chlebíčky, hermelíny, olivy, a pro ty, kteří mají rádi sladké, je zde nachystáno několik talířů se zákusky. Kdo má žízeň, může se osvěžit perlivou, či neperlivou vodou. Jediný, na koho se nemyslelo, jsou alkoholici. Alkohol si KSČM možná schovává až na případnou oslavu.

Občerstvení ve štábu KSČMObčerstvení ve štábu KSČMObčerstvení ve štábu KSČM
15:22
21. 10. 2017

Pražský lídr KDU-ČSL a ministr kultury Daniel Herman by považoval za úspěch, kdyby lidovci získali ve volbách přes sedm procent hlasů. Věří, že se toho podaří dosáhnout. V minulých volbách získala strana 6,7 procenta hlasů. Herman novinářům v lidoveckém volebním štábu také řekl, že věří, že se po volbách podaří sestavit stabilní vládu.

U lidovců hodinu po uzavření místností panovala docela klidná náladaU lidovců hodinu po uzavření místností panovala docela klidná náladaU lidovců hodinu po uzavření místností panovala docela klidná nálada
15:20
21. 10. 2017
!

Volby po sečtení pětiny okrsků: ANO 32 %, SPD 12 %, KSČM 9 %, ODS 9 %, Piráti 9 % ČSSD 8 %, KDU 6 % a STAN 5 % TOP 09 by vypadla.

15:22
21. 10. 2017
!

Jan Hamáček - místopředseda ČSSD a předseda Poslanecké sněmovny

„Výsledek pod 10% není úspěch pro ČSSD“

Průběžné výsledky řadí vládní stranu až na šesté místo. Podle Hamáčka lidé volili především protestní strany.

Předseda končící sněmovny Jan Hamáček ve volebním štábu ČSSD
15:19
21. 10. 2017

Ve štábu KDU-ČSL zatím panuje pozitivní a uvolněná nálada. Jan Wolf, Marian Jurečka, Daniel Herman a další  představitelé strany diskutují a sledují první součty hlasů.

15:16
21. 10. 2017

Volební štáb Hnutí STAN nabízí také bohaté občerstvení. Dorazil i předseda strany Petr Gazdík.

Volební štáb STANVolební štáb STANVolební štáb STANVolební štáb STANVolební štáb STANVolební štáb STANPředseda STAN Petr Gazdík
15:14
21. 10. 2017

Také ministr dopravy Dan Ťok se ve štábu ANO pozastavil nad dosavadní vládní spoluprací s ČSSD a KDU-ČSL. "Faktem je, že s KDU se nevládlo úplně jednoduše," podotkl. Vždy se prý mohli spolehnout na jejich "zcela jednoznačné možná". Na dotaz Blesk.cz uvedl, že by byl rád, aby volby dopadly tak, aby bez ANO nikdo nemohl do vlády. 

15:09
21. 10. 2017

Ve volebním štábu KSČM panuje dobrá nálada. Každý příchozí novinář dostal jako dárek zapalovač, propisku, otvírák a klíčenku s logem strany, což jsou praktické drobnosti, které se každému mohou hodit. Na miskách ve volebním štábu jsou čokoládky se zkratkou KSČM. Zřejmě, pokud by jim po případném neúspěšném výsledku připadal život hořký.

Ve štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá náladaVe štábu KSČM panuje dobrá nálada
15:07
21. 10. 2017
!

Po sečtení desetiny okrsků vede ANO s 32 %, SPD mělo 11 %, KSČM 10 %, Piráti a ODS po 9 %, ČSSD 8 %, KDU 6 % a STAN 5 %.

15:07
21. 10. 2017

Piráti by byli v parlamentních volbách spokojení s výsledkem 5 až 10 procent. Na místě je dobrá atmosféra, všichni přijeli a ve štábu je prozatím klid. O výsledcích se sice debatuje, zatím je to spíše orientační. 

Lídr Pirátů Ivan Bartoš
15:05
21. 10. 2017

"V tuto chvíli víme, že letošní volby nevyhrajeme, chceme se pouze dostat do poslanecké sněmovny. Ty příští volby bychom už šanci na výhru mít mohli." uvedl Petr Gazdík, předseda STAN.

Předseda STAN Petr GazdíkPředseda STAN Petr GazdíkPředseda STAN Petr GazdíkPředseda STAN Petr GazdíkPředseda STAN Petr Gazdík
15:00
21. 10. 2017

Sčítání volebních výsledků běží už hodinu. A spolu s ním i živé vysílání na Blesk.cz z našeho studia s moderátorkami Klárou Brunclíkovou a Markétou Volfovou.

Volební studio Blesku: Moderátorka Markéta VolfováVolební studio Blesku: Moderátorka Klára BrunclíkováVolební studio Blesku: Moderátorka Klára BrunclíkováVolební studio Blesku
14:59
21. 10. 2017
!

Senátor za ODS Jiří Oberfalzer dorazil do štábu podpořit své kolegy, kteří kandidují ve sněmovních volbách. Zdůraznil jejich dopad, za nedemokratické nebo málo demokratické označil SPD. „Ale ještě větší nebezpečí je možná ANO, to je podnikatelská strana, členové a budoucí poslanci jsou v podstatě v postavení zaměstnanců svého předsedy,“ řekl Blesk.cz. V polistopadové éře jde podle něj o nejdůležitější volby. „Doufám, že většina voličů pochopila, že jde v těchto volbách o hodně,“ dodal.

Video Senátor Jiří Oberfalzer (ODS): ANO, to je podnikatelská strana, členové a budoucí poslanci jsou v podstatě v postavení zaměstnanců svého předsedy. - Blesk / Zuzana Štíchová
14:57
21. 10. 2017

V KDU-ČSL si mohou čekání na výsledky krátit bohatým občerstvením.

Lidovci si čekání na výsledky krátili chutným občerstvenímLidovci si čekání na výsledky krátili chutným občerstvenímLidovci si čekání na výsledky krátili chutným občerstvením
14:55
21. 10. 2017

Českému statistickému úřadu kvůli chybě externího dodavatele spadl web s průběžnými výsledky voleb.

14:54
21. 10. 2017

Ministryně práce a sociálních věcí - další z tváří předsednictva, která dorazila do volebního štábu ČSSD. Při příchodu novinářům řekla, že úspěchem by byl výsledek nad 10 %. 

Ministr školství Stanislav Štech - nestraník, který je ve vládě za ČSSD, bude považovat za úspěch, pokud se sociální demokraté budou podílet na vládě. 

Ministr školství Štech (ČSSD) jednal o rozpočtu s ministrem financí Pilným (ANO)Marksová (ČSSD) ve Sněmovně: S ministry Stropnicvým a Pilným (oba ANO)
14:50
21. 10. 2017

Takto se dohadovali ve štábu SPD novináři s ochrankou. 

14:50
21. 10. 2017

TOP 09 má svůj hlavní štáb v Praze na Národní třídě pod známou kavárnou Louvre. Zatím ve štábu panuje klid, lidé se baví a pojídají chlebíčky. Z politiků už dorazili Miroslav Kalousek, Dominik Feri nebo Markéta Adamová.

Miroslav Kalousek ve štábu TOP 09Markéta Adamová ve štábu TOP 09Dominik Feri ve štábu TOP 09
14:43
21. 10. 2017
!

Do volebního štábu ČSSD dorazil také někdejší kandidát strany na prezidenta a bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier. Od voleb prý nemá žádná přehnaná očekávání, ale po volbách se prý obává o základní prvky demokracie. 

„Nemám žádná přehnaná očekávání. Bude těžké hájit některé demokratické principy, jako je právní stát nebo lidská práva.“

Podle Dientstbiera, kterého premiér odvolal z vlády, se musí sociální demokracie vrátit po volbách ke kořenům a důrazněji prosazovat své myšlenky. 

Jiří Dienstbier ve volebním štábu ČSSD
14:41
21. 10. 2017

Ve volebním štábu SPD zasahovala policie. Pořadatel ji zavolal na neakreditovaného novináře. Tomio Okamura se totiž rozhodl vpouštět jen vybraná média. 

14:42
21. 10. 2017

„Já jsem sice povahou kliďas, ale pochopitelně tady určité napětí je, protože lidé byli hodně znejistělí. Ztratili pevný bod a perspektivu, kam společnost může směřovat, a když volali po změně, tak z toho bylo cítit, že netuší, s kým by tu změnu provedli, a kterým směrem by ta změna měla jít,“ řekl Blesku místopředseda UV KSČM Jiří Dolejš a dodal: „Snažili jsme se vracet do hry politické ideje a reálné alternativy.“

14:37
21. 10. 2017

Ve volebním okrsku v Mateřské škole Dětský svět v Opavě se bude volit o hodinu déle než jinde, až do 15:00. Sdělila to mluvčí moravskoslezského krajského úřadu Miroslava Chlebounová. Ukončení voleb a sčítání hlasů v celé zemi to neovlivní. Volby v tomto okrsku začaly dnes o tři čtvrtě hodiny později, protože se kvůli problémům se zámkem členové volební komise ani voliči nemohli dostat do budovy. Po necelé hodině pak byly volby na 20 minut přerušeny, protože zkolabovala členka volební komise.

Ve volebním okrsku v Dětském světě v Opavě se kvůli problémům volilo do 15:00Ve volebním okrsku v Dětském světě v Opavě se kvůli problémům volilo do 15:00
14:40
21. 10. 2017

„Úspěch by byl, pokud by se podařilo sestavit prozápadní demokratickou vládu bez populistů a extremistů,“ říká ve volebním štábu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Dorazil sem krátce před 14. hodinou. Jako první se sháněl po nějakém skrytém místu, kde by se mohl ukrýt před všudypřítomnými objektivy kamer a fotoaparátů.

Miroslav Kalousek (TOP 09) během superdebaty
14:35
21. 10. 2017

Piráti přijíždějí na místo. Jako místo svého volebního štábu zvolili podzemní restauraci. 

Video Příjezd Pirátů do volebního štábu - Tadeáš Provazník
14:30
21. 10. 2017

Do volebního štábu KSČM už přišli místopředseda UV KSČM Petr Šimůnek, Jiří Dolejš a další. Jiří Dolejš uvedl, že by rozhodně nešel do koalice se stranou, jejíž předseda je trestně stíhaný. Ve štábu zatím panuje dobrá atmosféra a nálada, Petr Šimůnek by považoval za úspěch, kdyby měli v parlamentu více jak 33 poslanců.

Volební štáb KSČMVolební štáb KSČMVolební štáb KSČMVolební štáb KSČM
21. 10. 2017

Hlasy z prvního okrsku byly při letošních volbách zveřejněny ve 14:22. Bylo to o tři minuty později než při minulých sněmovních volbách.

14:25
21. 10. 2017

Všem, kteří se vydali k volbám, za jejich účast poděkoval končící premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

14:16
21. 10. 2017

"V tuto chvíli se spokojíme s výsledky samozřejmě nad 20 procent. 20 až 25,"

uvedla ve štábu ANO ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Reagovala na spekulace, zda by se mohla ona sama stát premiérkou místo Andreje Babiše. "Víte, to je co by, kdyby, já toto vůbec nemám ráda. Pan předseda Babiš je předsedou hnutí ANO a je kandidátem na premiéra ČR," říká Šlechtová. "Ne, vůbec jsme o tom nehovořili. Protože v tuto chvíli se samozřejmě snažíme vyhrát volby ČR právě do parlamentu a chceme zvítězit. Já doufám, že se nám to podaří," doplnila.

Umí si opět představit koalici hnutí ANO s ČSSD. "Nezapomeňte, že jsem neřekla KDU-ČSL, protože já je ve vládě nechci," upozornila rázně Šlechtová. "Já bohužel jsem zklamaná tím, jak lidovci fungovali ve vládě, opravdu pro mě není dobrým partnerem ten, kdo vlastně hlasuje podle většiny, často bez vlastního názoru. Já to zde říkám otevřeně, moje názory jsou velmi přímočaré," dodala.

Do volebního štábu ANO dorazila ministryně pro místní rozvoj Karla ŠlechtováDo volebního štábu ANO dorazila ministryně pro místní rozvoj Karla ŠlechtováDo volebního štábu ANO dorazila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová
14:11
21. 10. 2017

Ve štábu KDU-ČSL je podle zpravodaje Blesku zatím poměrně klid. Na místo přijíždějí první členové. Tam na ně čekají obložené mísy plné uzenin, sladkostí i ovoce. 

Ve štábu KDU-ČSL chvíli před uzavřením volebních místnostíVe štábu KDU-ČSL chvíli před uzavřením volebních místnostíVe štábu KDU-ČSL chvíli před uzavřením volebních místností
14:11
21. 10. 2017
!

Do štábu ODS dorazila první místopředsedkyně Alexandra Udženija. Blesku přiznala, že si vsadila na dvojciferný výsledek své strany. Kolik peněz bookmakerům svěřila, to neprozradila. Případnou výhru hodlá propít s týmem, který na volbách pracoval - téct bude víno, ale i pivo. „Já se budu spíš věnovat komunální politice,“ odmítla pak, že by se chtěla angažovat ve vládě, pokud by se do ní ODS dostala.

Video První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija: Vsadila jsem si na dvouciferný výsledek, výhru propijem. - Blesk / Zuzana Štíchová
14:05
21. 10. 2017

Volební místnosti se před pár minutami uzavřely. Začalo sčítání hlasů, které určí podobu příští sněmovny

Ihned po skončení voleb do Poslanecké sněmovny ve 14 hodin začali 21. října členové volební komise v největším volebním okrsku v Jihlavě sčítat hlasy.
14:00
21. 10. 2017

Jen pár minut před uzavřením volebních místností se svou účastí pochlubila i exministryně školství Kateřina Valachová.

13:55
21. 10. 2017
!

Detailní informace o výsledcích nabídne náš volební speciál. Vysíláme také speciální volební zpravodajství.

13:50
21. 10. 2017

Ve volebním okrsku v Mateřské škole Dětský svět v Opavě se bude volit o hodinu déle než jinde. Volby v tomto volebním okrsku začaly dnes o 45 minut později. Kvůli vadnému zámku se do místnosti nemohli dostat členové komise, ani voliči. Volby zde tak skončí až v 15:00, na sčítání hlasů to však nebude mít vliv.

13:40
21. 10. 2017

Hned po volbách začnou úspěšní politici řešit, kdo s kým by mohl dát dohromady vládu. Adepta na premiéra vybírá prezident Miloš Zeman. Podívejte se, co řekl u voleb.

Video Miloš Zeman hlasoval pro Františka Ringo Čecha, svého přítele a lídra spřátelené Strany práv občanů (dříve Zemanovci). - Blesk / Jakub Veinlich
13:35
21. 10. 2017

Volební štáby už se plní novináři. Nouze není ani o jídlo. Jen politiků je tu zatím pomálu.

Volební štáb PirátiVolební štáb hnutí ANOVolební štáb hnutí ANOVolební štáb hnutí ANOVolební štáb KDU-ČSL
13:30
21. 10. 2017

Vítejte o online zpravodajství z výsledků sněmovních voleb, které budou klíčové i pro sestavení nové vlády. Detailně jsme sledovali i průběh hlasování.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře čtete na Reflex.cz

Doporučujeme
kalina107 ( 22. října 2017 13:48 )

Tvrdím , že se TOP09 a STAN dostali do parlamentu podvodem . Zřejmě podám trestní oznámení na policiiČR . VŠICHNI , KOMU SE TO NEZDÁ , TAK TO UDĚLEJTE STEJNĚ . NEBUDETE SAMI , BUDE NÁS TISÍCE . TAKOVÝM GAUNERŮM NESMÍ ŽÁDNÝ TRESTNÝ ČIN PROJÍT .

kalina107 ( 22. října 2017 13:43 )

Báseň na počest TOP09 - Přijel cirkus FERINA ,bude velká čurina .

zkratik ( 22. října 2017 00:29 )

nejni nalitej,ale mluví jako nalitej https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/smutek-u-top-09-pada-na-dno-do-snemovny-zrejme-nepronikne-38 761

zkratik ( 21. října 2017 23:31 )

https://www.expres.cz/marek-benda-poslanec-ods-0wo-/zpravy.aspx?c=A171020_204636_dx-zpravy_neos . ...Je k nevíře, že ODS tohoto člověka letos opět nominovala na šestém místě pražské kandidátky....

aIIahakbar ( 21. října 2017 23:13 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa