Badatel přepisuje dějiny nacismu: Nová fakta o narození Adolfa Hitlera

Autor: bud, ČTK - 
30. 5. 2016
20:14

Více než 70 let po skončení 2. světové války se objevily nové šokující informace o narození Adolfa Hitlera. Nepřišel na svět jako čtvrté ze šesti dětí, ale do rodiny celního úředníka Aloise Hitlera se narodil jako třetí v pořadí. Tvrdí to rakouský historik Florian Kotanko, podle něhož tak Hitler zažil smrt jednoho ze svých mladších bratrů, který trpěl vodnatostí mozku.

Doposud se mělo za to, že pořadí dětí v rodině Aloise Hitlera a Klary Pölzlové bylo následující: Gustav, Ida, Otto, Adolf, Edmund, Paula.

Historik Kotanko souhlasí s tím, že se Gustav a Ida narodili i zemřeli předtím, než přišel na svět Adolf. Tvrdí ale, že Otto se narodil až 17. června 1892 a zemřel krátce nato 23. června 1892, tedy v době, kdy už Adolfovi byli více než tři roky. K objevu badateli dopomohl farní archiv v Braunau na Innu, kde se Hitler v dubnu 1889 narodil.

Podle Kotanka zjištění vyvolává řadu otázek: „Jak byl tříletý Adolf se smrtí svého bratra konfrontován? Zažil vědomě jeho nemoc, vodnatost mozku? Ovlivnila jeho pozdější postoj k postiženým?“ Hitler nechal jako nacistický vůdce v rámci akce T4 zplynovat desetitisíce německých a rakouských postižených.

Otázky okolo vztahu s matkou

Zajímavé impulzy může objev podle Kotanka vnést i do úvah o vztahu mezi Adolfem a jeho matkou Klarou. Doposud totiž historikové a psychologové vycházeli z toho, že Klara v prvních letech Adolfova života mohla svou lásku a péči věnovat pouze jemu. Přinejmenším během doby, kdy byla těhotná s Ottou, věnovala ale podle badatele velkou část své péče a pozornosti i Adolfovu mladšímu sourozenci.

Další dva mladší sourozenci Adolfa – Edmund a Paula – se narodili v letech 1894 a 1896 už poté, co se rodina odstěhovala z Braunau na Innu. Dosavadní poznatky o pořadí sourozenců vycházely ze vzpomínek Pauly, jak je zaznamenala americká armáda krátce po skončení druhé světové války.

Doporučujeme
surfer ( 8. dubna 2017 13:45 )

a to ještě ten badatel nezjistil, že i v rodině Hitlera bylo židovské příbuzenstvo z matčiny strany, jenže tyto údaje nechal Hitler po zvolení do funkce kancléře okamžitě zlikvidovat!

pleskac ( 31. května 2016 19:13 )

Snad máš pravdu, že Rusko je opravdu dobře připraveno na III.SV. Bude se v ní muset bránit. Má ohromné nerostné bohatství, strategickou polohu, přístup k mořím a oceánům a také naprosto ohromné území. Pak jsou země, které mají akorát tak holou *** a k tomu ohromné a stále rostoucí dluhy, že jsou už za hranici splatitelnosti, a těm nezbývá nic jiného než svou situaci řešit válkou.

tgbg ( 31. května 2016 09:01 )

Nevadí. Nový nacista, tentokrát z krachujícího Ruska je už připraven na další světovou válku.

pleskac ( 31. května 2016 08:03 )

1. Co to je zplyňovat? https://cs.wikipedia.org/wiki/Zply%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD 2. Např. Attila, Alexandr Veliký, Julius Caesar, Hanibal, Karel Veliký, Karel IV., Napoleon byli ve své době ještě krutějšími dobyvateli než Hitler, ti se s tím zase tak moc nepárali, ti hned vypalovali vraždili, mučili, a jak se to dnes reprodukuje? Počkejme zas tak 200 let, jak to bude s Hitlerem, zda se také přidá k výše uvedeným oslavovaným krutovládcům (ti dopadli vesměs stejně, tj. Říši neudrželi, nepřežila), či ne. Církev také upalovala, vraždila, mučila (teď sice už jen parazituje a sexuálně zneužívá) a jak rychle se na to zapomnělo?!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa