Srbská lékařka si změní pohlaví: Nechce se jí do penze!

Srbská lékařka Mirjana Stanojčičová si chce nechat změnit pohlaví, protože ji úřady poslaly do penze.
Autor: lm - 
13. 10. 2015
23:16

Jedna lékařka v Srbsku se rozhodla pro změnu pohlaví, aby se vyhnula důsledkům nového zákona, podle kterého ženy odcházejí do penze o pět let dříve než muži. Podle zákona, přijatého letos v červenci, mají ženy pracující ve státním sektoru odcházet do penze v 60 letech, zatímco muži v 65. Cílem je uspořit výdaje státního rozpočtu.

Nemocnice ve městě Gornji Milanovac v centrální části Srbska, kde čtyřiašedesátiletá Mirjana Stanojčičová pracuje, ji nedávno vybídla k odchodu na odpočinek. „Můj kolega ve stejném věku může dál pracovat, ale já ne. Rozhodla jsem se proto, že se stanu mužem, abych mohla pracovat při naprostém dodržování zákona,“ vysvětlila lékařka agentuře AFP.

Vzhledem k rozruchu, jaký případ vyvolal, se ústavní soud rozhodl, že posoudí, zda zmíněný zákon není diskriminační. Platnost nové normy zároveň pozastavil do doby, než rozhodne.

„Nevím, jak ústavní soud rozhodne, a tak pokračuji v proceduře (změny pohlaví),“ uvedla Stanojčičová, kterou podporují lékařky z celé země. Chirurg Dušan Stanojević, který se specializuje na operace měnící pohlaví, jí přislíbil zákrok zdarma.

Asi desetina ze 7,2 milionu Srbů pracuje ve státním sektoru, ve kterém Bělehrad Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF) slíbil úspory.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
fotrpjotr ( 14. října 2015 05:31 )

Změnte ji pohlaví a nástup v kamenolomu,modráky sebou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa