Zvrat v případu vraždy dvojčat (†17) v Počátcích: Bratrovrah Pavel unikne vězení!

Autor: lm - 
7. 5. 2018
08:56

Překvapivou dohru má případ brutální vraždy bratrů (oba †17) v Počátcích na Pelhřimovsku. Policie už ukončila vyšetřování a Pavel T. (26), který dvojčata ubodal, překvapivě do vězení nepůjde. Podle informací Deníku totiž znalci usoudili, že v době činu nebyl příčetný!

Hrůzná vražda otřásla obcí Počátky loni na konci října. Čtyři bratři, kteří tu žili s mámou, byli osudnou sobotní noc doma sami. Pavla údajně rozčílilo, že si jeho dva mladší bratři hráli na počítači a kvůli banálnímu sporu vzal nůž a začal do nich bodat jako smyslů zbavený. Libor a Petr neměli žádnou šanci přežít, jedné z obětí Pavel prý zasadil kolem stovky bodnořezných ran po celém těle. Z domu hrůzy se podařilo dostat jen sedmadvacetiletému Karlovi, který pobodaný utekl do nedaleké hasičárny a přivolal pomoc.

Policie už vyšetřování brutální vraždy uzavřela, Pavel ale do vězení nepůjde. Podle znalců totiž nebyl v době činu příčetný. „Mohu potvrdit, že obviněný trpěl v době činu duševní poruchou, kvůli níž není za své činy trestně odpovědný, a jeho trestní stíhání bylo minulý týden pro nepříčetnost zastaveno. Rozhodnutí je pravomocné,“ vysvětlila Jihlavskému deníku dozorující státní zástupkyně Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích Libuše Pospíšilová.

Zatím není jasné, jakou duševní chorobou Pavel trpí, momentálně se ale nachází pod dohledem lékařů na uzavřeném oddělení jihlavské psychiatrické nemocnice, o jeho dalším osudu rozhodne až táborský soud. Mladý muž může zůstat na uzavřeném oddělení v psychiatrické nemocnici, či poputuje do některého z ústavů zabezpečovací detence. „Je pravděpodobné, že v této věci bude nařízeno veřejné zasedání ještě během tohoto měsíce,“ řekl listu táborský soudce Petr Černý.

Video Bratrovražda v Počátcích! Mladík (26) ubodal dvojčata (†17). - Jiří Čada
1080p 720p 360p

 

 

 

Doporučujeme
zralok70 ( 8. května 2018 07:08 )

TAK TO je FAKT SUPER ROZSUDEK moc dobře vedel co dela... pepisto presne tak

prodia ( 7. května 2018 12:02 )

Takže ho pustíme, aby nám dokázal opět a zase co dokáže ve své skryté nepříčetnosti!!! Posadit na křeslo a pustit milion ampér....takový nemá mezi lidmi co dělat!! Bohožel!

adalberta ( 7. května 2018 11:19 )

Co to je "byl v době činu nepříčetný?" Tzn., že teď po vraždách už je příčetný, ale sedět nebude, protože v jednu chvíli byl nepříčetný. Bral asi drogy, a to je u nás polehčující okolnost, protože v rauši nejsou vrazi příčetní.

Hela1 ( 7. května 2018 10:28 )

 asi 100X bodat do jednoho těla může dementní nepricetny člověk? Ne vrah. Pricetny nebo nepricetny, zabil dvě děti a má sedět ve vězení.

dokola ( 7. května 2018 10:20 )

Toto by neměla být polehčující okolnost, vražda je vražda a vrah patří do kriminálu na doživotí. Trest smrti neměl být zrušen. Někteří jedinci by si ho zasloužili.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud