Třída plná teroristů: Policie obvinila prvního „hrdinu“, který nadával teplickým prvňáčkům

Autor: ČTK - 
9. 4. 2018
18:38

Za nenávistné komentáře na sociálních sítích pod fotografií žáků první třídy ze základní školy v teplických Proseticích obvinila frýdecko-místecká policie prvního člověka. Muži hrozí až tři roky vězení. Uvedla to Česká televize. Do třídy chodí převážně romské, vietnamské a arabské děti. V případu policie prověřuje ještě dva podezřelé.

Fotografie dětí první třídy se loni na podzim objevila na stránkách místního Deníku, který zveřejňuje fotografie prvňáků i v jiných okresech. Poté se objevila i na sociálních sítích, kde někteří lidé začali děti označovat například za malé sebevražedné atentátníky. Diskutující také vtipkovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici a navrhovali poslat děti do plynu. „Tam by sednul granát jak pr… na prkýnko,“ zněl další z mnoha komentářů. Výhrůžky směřovaly i proti učitelům a vedení školy.

„V této věci již bylo muži sděleno obvinění z trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za toto jednání může být muž potrestán odnětím svobody v délce trvání od šesti měsíců až tři roky,“ řekla ČT policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Jednání dalšího podezřelého policie nejdříve vyhodnotila jako přestupek a řešil ho přestupkový odbor tachovského městského úřadu. Dozorující státní zástupce ale nařídil vrátit případ zpět policii. Třetího podezřelého vyšetřovaného policií v Teplicích se dosud nepodařilo vyslechnout.

Případ vyvolal vlnu solidarity a podpory veřejnosti. Ve prospěch školy byly například založeny dvě sbírky. Útoky na děti odsoudila i řada politiků a osobností, mimo jiné ombudsmanka Anna Šabatová a hudebník Michael Kocáb.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
crush ( 10. dubna 2018 10:59 )

 Plané rečí adolescentov by som nenazýval terorizmom. Terorizmus je priame napadnutie s fyzicky ničivými dôsledkami. Blbé kecy treba tiež samozrejme osúdiť, ale pozor na príliš silné slová!!!

lan1 ( 9. dubna 2018 23:22 )

jo ale u nas se mohli 40 let volit jen komunisti

Desterz ( 9. dubna 2018 21:23 )

Jo, hlavně že v Brně mají dávat "Naše násilí a vaše násilí", kde Ježíš znásilní muslimku. Proč tam místo Ježíše není Mohamed? Ptám se? To by byl asi jinej "cvrkot" co?! Do křesťanské víry se může nenávistně kopat? Do muslimské ale ne, že jo?! Tak kde jste, vy honicí psi našeho Ministerstva pravdy? Děláte že nic nevidíte, ačkoli je to dehonestace křesťanské víry par excellence?! Ne, nejsem křesťan, ale je mi na bl!tí když vidím ten dvojí metr!

vosavopruz ( 9. dubna 2018 20:46 )

Za provokaci vězení a za utýrání zvířete vždycky podmínka.Je to celé na hlavu.

simeone ( 9. dubna 2018 20:43 )

Žádný zákon mně nemůže přikázat abych měl rád cikány. Cikánovi bych nikdy např. nepronajal byt a neposkytl žádnou pomoc.Jediné co je zajímá jsou sociální dávky. Já nemám cikány rád.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud