Sedmnáctiletého Tomáše vychovávaly jeho matka s babičkou. Obě nešťastné ženy teď vůbec nerozumí tomu, proč musel jejich chlapec zemřít. „Nechápu, poprvé jsem syna pustila na noc mimo dům. Jeli do Nové Baně s kamarádem Roderikem a s řidičem auta, ale toho neznám,“ svěřila se matka zastřeleného chlapce pro slovenskou televizi JOJ.

„Mám jednoho vnuka a i o toho jsem teď přišla? Já myslím, že se to auto dalo zastavit i jinak, nejen střelbou. Zastřelili nevinného chlapce, který měl život před sebou. Ještě o životě nevěděl nic. Samy dvě jsme ho vychovávaly,“ nechápe nešťastná Tomášova babička.

Video
délka: 03:20
360p

Matka Tomáše (†17), kterého zastřelil policista: Honili je jako vrahy! TV JOJ

Student druhého ročníku střední školy ve Zlatých Moravicích byl v nesprávné době na nesprávném místě. Seděl na zadním sedadle auta, které řídil devatenáctiletý Michal se zákazem řízení. Jakmile se za vozem rozjela policejní hlídka, vyděšený Michal z obavy z problémů chtěl policistům ujet. Netušil ale, že začnou střílet. 

„Hlídka zapnula světelná a zvuková znamení, na která tento řidič reagoval výrazným zrychlením a také riskantním manévrem, kterým ohrozil i protijedoucí vozidla,“ uvedla pro TV JOJ mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Banské Bystrici Petra Kováčiková.

„Protože řidič na tyto výzvy nereagoval, hlídka použila varovné výstřely do vzduchu, a když ani po nich tento řidič nereagoval a s vozidlem nezastavil, použit byl i varovný výstřel, který směřoval přímo k zastavení vozidla“ dodala policejní mluvčí.

Rodina zastřeleného chlapce je naprosto zdrcená. „Že ho zastřelí policajt opravdu nechápu, toto už je síla. Proč nestříleli do gum? Honili je jako nějaké vrahy,“ sdělila Tomášova matka.

Celým případem se už zabývá inspekce ministerstva vnitra. Matka a babička mrtvého chlapce, které ho společně vychovávaly, doufají, že vyšetření proběhne spravedlivě. „Aspoň to bych chtěla pro něj udělat, protože on si to nezasloužil,“ říká Tomášova matka.

Fotogalerie
12 fotografií