Ačkoliv zasahující záchranáři uváděli, že zranění nebyla vážná a šlo buď o škrábnutí, nebo průstřely, v obžalobě stojí, že Tsaturyan muži způsobil mimo jiné zlomeninu krčku stehenní kosti, tříštivou zlomeninu lopatky a masivní krvácení. „Zranění si vyžádalo okamžitý a vysoce odborný lékařský zákrok a ke smrti poškozeného nedošlo jen díky včasné lékařské pomoci," uvádí obžaloba.

Incident se stal loni 1. července na parkovišti před obchodem Globus. Trojice mužů tam přišla společně a Tsaturyan na ně začal střílet, podle obžaloby »z přesně nezjištěné příčiny«. Nejprve se dvakrát pokusil zasáhnout muže, kterému se podařilo utéct. Vzápětí se otočil a z bezprostřední blízkosti opakovaně trefil druhého z mužů.

Dlouhé vězení

Podle svědků předcházela výstřelům hádka více lidí, z nichž policie zadržela tři. Ostatní se rozutekli. Střelnou zbraň měl Armén nelegálně, stejně jako množství nábojů různých značek, které později policisté našli na půdě jeho domu v Karlštejně.

Za pokus o dvojí vraždu a nedovolené ozbrojování hrozí cizinci 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest včetně doživotí. Pražský městský soud bude jeho případ řešit od 28. června. Pokud by byl v nepřítomnosti pravomocně uznán vinným a následně zadržen, má právo požádat o nové projednání kauzy v hlavním líčení, přičemž v novém řízení nemůže být potrestán přísněji než v původním.
Fotogalerie
13 fotografií