Policie oznámení o střelbě dostala v pátek krátce před 19:45. Střelba podle svědků následovala po konfliktu několika lidí, zřejmě cizinců, ostatní se rozutekli. Zranění postřeleného muže nebyla vážná, záchranáři ho do nemocnice předali při vědomí.

Zranění na končetinách, povrchového charakteru nebo průstřely. Střely nezasáhly žádné důležité orgány, hlavu, hrudník nebo břicho,“ popsal mužova zranění mluvčí pražské záchranky Dominik Horn. Případ si kvůli závažnosti převzali krajští kriminalisté, o pomoc žádají i veřejnost.

Video od Aktu.cz:

Video
délka: 01:43.58

Střelba na Zličíně Aktu.cz

Z dostupných kamerových záznamů je zřejmé, že v inkriminovanou dobu, to je mezi 19:15 až 19:42, bylo na parkovišti u obchodního centra Globus hned několik zaparkovaných vozidel. Existuje tak velká pravděpodobnost, že někteří ze zákazníků mohou policii poskytnout cenné svědectví,“ uvedla mluvčí.

Lidé, kteří před obchodním domem v tuto dobu parkovali, by měli zavolat na policejní tísňovou linku 158, a to i v případě, že nebyli svědky střelby. „Svým odpovědným přístupem tak usnadní kriminalistům práci a vyhnou se následnému předvolání k podání vysvětlení,“ dodala Zoulová. Vyšetřování je teprve na začátku a policie nyní nehodlá sdělovat žádné další informace.

Fotogalerie
11 fotografií