Žádný varovný výstřel, ale pokus o vraždu: Za střelbu na exekutory si muž odpyká 12 let

Autor: ČTK ljš - 
4. ledna 2017
10:38

Za střelbu na exekutory si Jaroslav Janota z Napajedel na Zlínsku definitivně odpyká 12 let vězení. Rozhodl o tom dnes olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek zlínského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Janota odmítl, že by na exekutory mířil, a tvrdil, že šlo o varovný výstřel. Odvolací soud se však ztotožnil s tím, že šlo o pokus o vraždu.

Muž půjde za mříže rovněž za vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Janotovi hrozilo 15 až 20 let, případně i výjimečný trest. Soud mu tak uložil trest pod spodní hranicí sazby.

Incident se odehrál loni v lednu. Soudní vykonavatel obžalovanému v jeho bytě panelového domu nejprve ponechal písemnou výzvu, na kterou Janota nereagoval. Exekutoři poté k jeho bytu přišli 12. ledna, zvonili na něj a bouchali a nakonec po delší době násilně dveře otevřeli. Janota se před nimi zamkl v obývacím pokoji, ani tam na jejich klepání a bouchání nereagoval.

Poté, co dvojice exekutorů násilně překonala i tyto dveře, namířil na ně pistolí. Oba exekutoři utekli. Janota pak vystřelil směrem ke vstupním dveřím bytu, u nichž stál jeden z exekutorů, který telefonicky volal policii. Střela ho podle žalobce minula zhruba o tři čtvrtě metru.

Na místo poté přijela zásahová jednotka i policejní vrtulník. Muž, který dříve pracoval u bezpečnostní služby, po domluvě s vyjednavačem policie odevzdal pistoli a otevřel. Svého činu muž litoval a exekutorům, jejichž postup soud považuje za korektní, se omluvil. U soudu ve středu tvrdil, že myslel, že šlo o lupiče. Do bytu mu prý vnikli ve chvíli, kdy tvrdě spal po noční směně.

Marty88 ( 23. února 2017 20:22 )

 Každý má v životě smůlu i štěstí dluhy nebo miliony v evropských bankách a vilu ale za neuvážený čin 12 let? Pak se všichni strašně diví že našel své řešení? Proč jeho mrtvé tělo nedáte do Bohnic na léčení? Nikomu nic neudělal a tohle? Sorry ale zažil jsem že přítel mojí ex partnerky málem připravil svým jednáním o život moji dceru a trest ? Ex přítelkyně dostala podmíněny trest a její přítel pouhé 4 roky vězení a to si dcera ponese celí život trvalé následky tak by mě zajímalo kde naše justice má nějaké hranice tohle by nemělo zůstat jen bez povšimnutí ve smyslu no tak se stalo. Sorry jako

petrzn ( 5. ledna 2017 09:07 )

Škoda že je neposlal rovnou do pekla! Měl se trefit.

bksdfg ( 4. ledna 2017 14:04 )

Blbec, když už se odhodlám vzít do ruky zbraň a na někoho vystřelit tak se taky musím trefit. Ty dva měli vynést v plastových pytlích. Kde to žijeme aby se kdejaká šepleď vlamovala do baráku. A jestli hrozí stejná sazba za zabití nebo varovný výstřel, tak je to přece jedno. O dvě hyeny by bylo míň.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud