Vražda romského krále: Podezřelý zabiják se pokoušel dostat z vazby

Autor: ČTK - 
2. 1. 2017
09:34

Pavel Šrytr, který je podezřelý z vraždy jednoho z někdejších šéfů podsvětí Antonína Běly, chtěl prostřednictvím ústavní stížnosti dosáhnout propuštění z vazby. Neuspěl, soudci jeho stížnost odmítli jako zjevně neopodstatněnou, a to i přesto, že v rozhodování o dalším trvání vazby zjistili „dílčí přehmaty“.

Stížnost konkrétně směřovala proti sérii usnesení Okresního soudu Praha-východ, Krajského soudu v Praze a Vrchního soudu v Praze z července až září 2016. Justice dospěla k závěru, že důvody vazby trvají, a to s ohledem na hrozbu vysokého trestu, Šrytrovy kontakty na kriminální prostředí i kvůli riziku útěku do zahraničí.

Podle stížnosti soudy udělaly procesní chybu například v tom, že včas nerozhodly, zda lze vazbu nahradit slibem obviněného. Pochybení však podle ústavních soudců nemá takovou váhu, aby museli vazební rozhodnutí zrušit.

Ústavní soud připomněl, že řízení je nutné hodnotit jako celek. „Z tohoto pohledu byla práva stěžovatele zachována, když o jeho ponechání ve vazbě (jakož i o jím navržených institutech nahrazujících vazbu) bylo řádně rozhodnuto a soudy posoudily veškeré jím přednesené argumenty, na čemž nic nemění jejich dílčí přehmaty,“ stojí v usnesení.

Šrytr se do vazby dostal loni na jaře. Ústavní stížnost podal v listopadu, Ústavní soud o ní rozhodl v prosinci, koncem roku usnesení zpřístupnil ve své databázi. V době rozhodování ÚS byl Šrytr stále ve vazbě.

Bělu zavraždili v dubnu 1996 před jeho vilou v Úvalech u Prahy. Maskované komando si údajně z domu odneslo i mnohamilionový lup.

V médiích se tehdy objevovaly informace, že za vraždou Běly stál kontroverzní podnikatel František Mrázek. Ten byl zavražděn o deset let později. Šrytr býval Bělovým řidičem, později jako bodyguard chránil právě Mrázka. Vraždu Běly Šrytr popírá. Česká televize loni v říjnu informovala, že klíčová svědkyně proti Šrytrovi odvolala svou výpověď. I poté ale soudy znovu rozhodly, že důvody vazby trvají.

BobsTlaskac ( 2. ledna 2017 20:30 )

 jezis to bude zase rozsudek od ty chamrade. Maj na nej hovno a po 20ti letech vytahnou retezec neprimejch dukazu. Mozna maj i pachovy stopy. System na zbliti.

londynskypes ( 2. ledna 2017 19:31 )

cipisek254

cipisek254 ( 2. ledna 2017 16:15 )

londynskypes:

tomik007 ( 2. ledna 2017 13:23 )

Podnikatel Mrazek pojednal podnikatele Bjelu

londynskypes ( 2. ledna 2017 12:16 )

cipisek254 no prave toho jsem mel na mysli

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud