Vražda romského bosse Běly: Obviněného pustili z vazby

Autor: ljš - 
10. listopadu 2016
16:56

Za dvacet let starou vraždu skončili ve vazbě, jeden z nich se ale znovu dostal na svobodu. Krajský soud v Praze vyhověl stížnosti Jána Kaca obviněného v případu popravy šéfa podsvětí Antonína Běly.

O Kacově propuštění informovala Česká televize. Krajský soud v Praze podle jejích informací vyhověl stížnosti obviněného proti prodloužení vazby, o němž rozhodl Obvodní soud pro Prahu-východ.

Druhý obviněný, bývalý Bělův osobní strážce Pavel Šrytr, však zůstává ve vazbě. Soud mu ji začátkem listopadu prodloužil i přes to, že se za něj zaručil spolek veteránů URNA.

K vraždě romského bosse Antonína Běly došlo v roce 1996. Do jeho vily v Úvalech u Prahy tehdy vniklo ozbrojené komando několika mužů, kteří svázali dvě přítomné ženy a dítě a dům vykradli. Poté přijel Běla, kterého pachatelé na dvorku rozstříleli samopaly.

Případ těsně před jeho promlčením znovu otevřel policejní tým Tempus a zatkl právě Šrytra a Kaca. Podle advokáta prvního jmenovaného však nejsou důkazy dostatečné, jedna ze svědkyň navíc svou výpověď odvolala.

Video Zpověď vdovy po mafiánském bossu Bělovi - Blesk TV

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud