Vražda romského krále: Rozstříleli ho samopalem a odnesli zlato za 12 milionů

Autor: ljš - 
17. 3. 2016
18:05

Loupežná vražda! Tak se v prvních chvílích jevila smrt mafiánského bosse Antonína Běly. Toho v dubnu 1996 zavraždila skupina zakuklenců před jeho domem. Vrazi si z domu měli odnést zlato za 12 milionů. Brzy se ale začalo spekulovat o tom, že nešlo o peníze, ale moc. Romského krále prý nechal odstranit kmotr František Mrázek. Z vraždy byl nyní po 20 letech obviněn jeho bodyguard.

Běla byl zavražděn ve své vile v Úvalech u Prahy. Do domu tehdy o sobotní noci vtrhlo ozbrojené komando, které tam našlo jen dvě spící ženy a dítě. Šlo o partnerku Bělova syna Jaroslava, Hanku, její tříletou dcerku Michalku a hospodyni.

Ženám prý zakuklenci svázali nohy i ruce, zavázali oči a zalepili ústa. Holčičky se prý ale ani nedotkli. „Pak se dostali do sejfu. Odnesli peníze i šperky. Bylo toho za 12 milionů,“ řekl tehdy Blesku mafiánův syn.

Starý Běla je pak prý překvapil, když byli na odchodu. Vrazi do něj vystříleli několik dávek ze samopalů s tlumičem a nechali ho ležet na cestičce před domem. Policii pak přivolala svázaná Hanka. „Mobil jí přinesla malá Michalka. Hance se podařilo se svázanýma rukama za zády vytočit linku 158. Malá jí pak držela aparát na uchu. Policie přijela až skoro za hodinu,“ vyprávěl syn zavražděného.

Video Státní zástupce o vraždě bosse Běly - Video - Ladislav Křivan

Verzi o loupežné vraždě ale nikdo příliš nevěřil. V podsvětí panovalo přesvědčení, že si Bělovu popravu objednal jiný mafiánský boss, František Mrázek. Ten přitom za Jarouškem, jak se romskému králi přezdívalo, často chodil a spolu prý plánovali obchody. Po dvaceti letech, jen pár dní před promlčením případu, byl z nájemné vraždy Běly obviněn Pavel Šrytr, který dělal bodyguarda oběma kmotrům.

Antonín Běla neměl rád fotografy. Proto svolil pouze k vyfotografování obrazu, na němž je s manželkou Marií. Namaloval ho syn Marcel, který zemřel na předávkování drogamiAntonín Běla neměl rád fotografy. Proto svolil pouze k vyfotografování obrazu, na němž je s manželkou Marií. Namaloval ho syn Marcel, který zemřel na předávkování drogami | Archiv Blesku

Nevysvětlený však zůstává útok, který se odehrál pár měsíců před Bělovou vraždou. Na jeho vilu totiž tři dny před Vánoci někdo vystřelil dvě protitankové střely RPG 75. Spekulovalo se, že se jednalo o pomstu ruské mafie za to, že romský král spolupracoval s Arménci.

alenakavrisidivu ( 27. prosince 2018 16:54 )

upřímně, z celého srdce panu Šrytrovi Děkuji že zavbil ten špinavý vřed, vrahouna ktrý leta unikal za své zločiny spravedlnosti. špína, doufám že další jeho potomstvo tqaky už brzy pojde..chcípnou jak špinavé krysy..

alenakavrisidivu ( 27. prosince 2018 16:51 )

tyhle špíny mají krále na veřejných hajzlech. tam mají své království.

jen123 ( 7. října 2016 17:14 )

Asi jsem fakt nevzdělaná, ale opravdu nevím kde je romské království, že mají svého krále?

salto ( 18. března 2016 09:40 )

Devadesátá léta - to byly zlaté časy pro všechny podvodníky, zloděje, vexláky a začalo to tak nevinně: Havel na Hrad...

rentierskej ( 17. března 2016 21:31 )

jeho nezajímalo, KDE JE arménie, ale kde jsou prachy, zlato, cennosti...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud