Pavlínu našel v suterénu domu na sídlišti Skalka v kaluži krve jeden z jejích sousedů minulý pátek. Obličej měla rozbitý tak, že ji lidé z domu nemohli poznat. V kritickém stavu byla převezena do nemocnice, kde musela být operována a následně uvedena do umělého spánku.

Místní okamžitě pojali podezření, že dívku zřejmě napadl její přítel Filip, protože se s ním rozešla. Podle nich se dvojice často hádala a mladík se projevoval agresivně. Chlapec krátce nato skočil u Povrlů pod vlak, což posílilo domněnku, že zřejmě neunesl, co udělal.

Policie tuto verzi ale zatím nepotvrdila. Podle ústeckého deníku nyní zkoumají záběry z kamer na sídlišti, protože se objevila i možnost, že Filip v době, kdy byla Pavlína napadena, v domě vůbec nebyl.

Světlo do celého případu by mohla vnést výpověď zbité dívky. Ta ale zřejmě stále není ve stavu, kdy by byla schopná výslechu. Nemocnice o jejím zdravotním stavu kvůli věku a na žádost rodiny mlčí.

Filipovi zřídili spolužáci před gymnáziem pietní místo se svíčkami a jeho fotografií. Na škole vlaje černý prapor. Žáci z jeho třídy mají volnější režim, aby se mohli s tragédií lépe vyrovnat.

Pozor, fotogalerie obsahuje snímky z místa činu, které by neměly vidět děti:

Fotogalerie
11 fotografií