Vězni z amerických nápravných zařízení jsou obyčejně posíláni do nevězeňských nemocnic, pokud potřebují operaci, naléhavou péči nebo akutní stanovení diagnózy. Kalifornský úřad pro nápravná zařízení ale jeho hospitalizaci odmítl potvrdit.

Úřad sdělil, že Manson je nadále ve věznici v Corcoranu, asi sto kilometrů severně od města Bakersfield ve střední Kalifornii. „Nikdy jsme neřekli, že je někde jinde, a zákony nám neumožňují komentovat zdravotní problémy vězňů – to by ale nemělo být chápáno jako potvrzení, že tento chovanec byl nedávno v nemocnici,“ sdělil agentuře Reuters e-mailem mluvčí úřadu Jeffrey Callison.

List Los Angeles Times a další média tento týden uvedla, že Manson byl kvůli vážným zdravotním problémům převezen minulou neděli z věznice do nemocnice v Bakersfieldu. Podle nejmenovaného zdroje tohoto deníku má problémy se srdcem, zatímco další média informovala o potížích trávicího traktu.

Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako „Mansonova rodina“, během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí včetně herečky z Plesu upírů Sharon Tate (†26), manželky režiséra Romana Polanského (83). Ta přitom byla v osmém měsíci těhotenství.

Manson, který nosí na čele obrázek hákového kříže, nařídil svým „žákům“, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností.

Manson je ve vězení od roku 1971 a soud od té doby již dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byli na doživotí odsouzeni čtyři jeho stoupenci – tři ženy a jeden muž.

Fotogalerie
23 fotografií