V Karlových Varech je v době festivalu řada lidí pracovně, ale většina návštěvníků sem putuje za zážitky. Ať už jde o přehlídku kinematografie či doprovodné akce, jež z Kviff dělají nepřetržitý týdenní mejdan, který si poté žádá detoxikaci.

Absolvovat filmové Vary se vším všudy je vyčerpávající a lákavé zároveň. Snobové považují za nutnost se tu s ostatními prolnout a jsou přesvědčeni, že ten, kdo se na Kviff neobjeví, není. Prodrat se na zahájení či zakončení festivalu, Moët party, anebo jiné atraktivní večírky sponzorů, je metou. Dostat na rudý běhoun pro vyvolené pak snovým zadostiučiněním.

Velké i malé róby, civilní kreace na kolonádu, šperky za milióny, střevíčky na jehle odrovnávající nohy, hadříky napěchované kufry k popisovému panoptiku patří. Fanoušky z ulice, fotografy z novin a časopisů ověnčené červené tepichy představují mimořádnou šanci připomenout se veřejnosti. Každý, především každá chce zaujmout, v konkurenci uspět, obstát co nejlépe. Platí to pro elitní i řadové herečky, atraktivní křoví modelek, úspěšné manažerky, podnikatelky, profesionální manželky.

Herečky, modelky včetně nejrůznějších mediálních přísavek mají většinou kreace vypůjčené. Značkami první světové ligy, modely tuzemských módních tvůrců počínaje, šaty od provinčních, za návrháře se považovaných švadlenek či krejčích konče. Movité parádnice z byznys sféry a profesionální manželky sahají do svých skříní, řada z nich před Kviff vyráží se stylisty do světových metropolí módy na nákup.

Je to boj o místo na slunci, společenskou prestiž, o post módní ikony, ženy, která ví. Je to bitka s vkusem, kýženou iluzí.

Reminiscence několika outfitů z minulého ročníku festivalu, ale i příklady jinde vynesených stylingů budiž inspirací jak ano, ale rovněž výstrahou jak nikdy ne!

 

Monika Koblížková: Ve stylu femme fatale

Monika Koblížková: Ve stylu femme fatale

Přítelkyně moderátora Leoše Mareše se ve festivalových Varech zařadila mezi pár náležitě hvězdně oblékaných, luxusními šperky ověšených žen. Do arzenálu jí vynesených toalet patřil i rumělkově rudý model z hedvábného saténu s dlouhými rukávy do manžety a uzavřeným průkrčníkem, jenž sázel na erotičnost vysokého rozparku, působivost táhnoucí se vlečky a noblesní efekt klenotů slavné, legendou opředené značky Tiffany.

 

Ina Tina: Smeč kreativity

Ina Tina: Smeč kreativity

Na party Moët & Chandon nechyběla jedinečným zjevem a charismatem obdařená blogerka Ina T., která je tváří kreací módní designérky Liběny Rochové, jež ji oblékla na tělo ulitou tubu stavící na působivosti látky a jejím aranžmá umocněným skleněným artefaktem na krku. Tím navýsost, na rozdíl od většiny jiných, dostála tématu dress code večera, jímž byl podmořský svět. Róba coby pěna příboje vln…

 

Jana Plodková: Noblesní jinakost

Jana Plodková: Noblesní jinakost

Hraje si s oděvem čím dál vytříbeněji. Uchopením módy masovému vkusu veřejnosti příliš nekonvenuje a prvoplánovému efektu vzývaného mainstreamu neodpovídá ani tato minimalistická toaleta, jejíž sexy náboj tkví zcela jinde než v rozparku k rozkroku či hlubokém dekoltu. Luxus a jedinečnost zde startuje volbou pro velkou róbu atypické kůže. Vlečka jistí opulentnost, linie těla erotičnost.

 

Lukáš a Veronika Hejlíkovi: Ti, co ví.

Lukáš a Veronika Hejlíkovi: Ti, co ví

Vysoce společenské outfity, v nichž se před loňskými Vary manželé objevili na Plese v Opeře, by s přehledem obstály i na slavnostním zahájení či ukončení Kviff. Jemu smoking padne a ona pudrovou řízu od Michaela Kováčika s citem doplnila norkovou štolou a psaníčkem z hadiny zn. Lusha. Jako třešničku na dortu pak zvolila šperky Boucheron.

Zuzana Stivínová: Sázka na klasiku

Zuzana Stivínová: Sázka na klasiku

Charismatem a empatií navýsost obdařená herečka, kterou magazín Elle zvolil za jednu z ikon ovlivňujících trendy Česka, přijela do Varů prezentovat seriál HBO Pustina a na red carpet nijak neexperimentovala. Na slavnostní, udílením cen ověnčený závěr festivalu oblékla řízu od Diora, jež prodává sošnou linii ramen, v živůtku uvězněný erotický apel ňader a efekt šperků supluje zdobným pasem.

Martha Issová a David Ondříček: Takhle ano!

Martha Issová a David Ondříček: Takhle ano!

Herečka byla členem o cenách rozhodující mezinárodní poroty, za den shlédla tři až čtyři snímky a spolu s manželem, respektovaným režisérem Ondříčkem předepsanému gala závěrečného ceremoniálu dostáli. Martha stejně jako na slavnostním zahájení vynesla střihově minimalistický model z dílny zn. Chaty připomínající historickou dobu drátěných košilí. Vínová toaleta spolu s nenápadnými doplňky svět stříbrného plátna s grácií prezentovala.

 

Aňa Geislerová: Ležérně servírovaná formálnost

Aňa Geislerová: Ležérně servírovaná formálnost

Premiéry filmů se v Thermalu odehrávají během dne, kdy velká večerní toaleta není na místě. Populární herečka na takovou akci s citem pro věc zvolila více či méně formálním chvílím konvenující model z lehounkého materiálu - zřejmě overal. A neméně univerzální glamour sako s dobře stavěnými rameny vykreslující linii postavy. Pudrová kabelka outfit příjemně odrazila a spolu s klenoty v uších umocnila dojem luxusu.

 

Aneta Vignerová: Střízlivá alternativa

Aneta Vignerová: Střízlivá alternativa

Kožený model v podobě útlého živůtku a na něj navazujících kalhot s širokými, dlaň nad kotníky slušivě sahajícími nohavicemi subtilní sandálky příjemně odlehčí. Neméně osvěžujícím prvkem outfitu je i růžová, na dlouhém řetízku zavěšená kabelka. Rovněž obstojí výběr zcela nenápadných šperků i stojákem diktovaný výčes. Také tento styling může být v rámci tolerantní doby inspirativní verzí dress code Cocktail Chic ignorující šaty, jež každému typu ženy nesedí.

Nikdy více!

 

Jitka Čvančarová a Petr Čadek: Jeden čehý, druhý hot

Jitka Čvančarová a Petr Čadek: Jeden čehý, druhý hot

On si omotal krk oblíbeným etno šátkem, vzal bílou košili, zápěstí ozdobil korálky, což byly stálé prvky jeho festivalových modelů. Tentokrát doprovázené šedými džínsy a teniskami s vystrčeným jazykem, což je i v Horní Dolní obehraná frajeřina. Ona na odpolední premiéru na rozdíl od chotě zvolila patřičný outfit, jenž barevnost i vzor ustál. Bohužel stylová nesourodost páru sráží dojmu značně na bodech.

 

Michael Kocáb s dcerou Natálií: Místo etikety ostuda

Michael Kocáb s dcerou Natálií: Místo etikety ostuda

Slavnostní závěry mezinárodních filmových festivalů diktují smokingem doprovázený dress code Black tie. Ten však exministr pro lidská práva a národnostní menšiny vyměnil za černý beztvarý oblek s nemístnou košilí a špatně zvolenou vázankou peroucí se o pozornost se stuhou festivalového pasu. Kinderstube se nedotkla ani jeho dcery, která gala odbyla v řadových šatech s velkou kabelou a teniskách.

 

Pavel Schreiber s doprovodem: Ordinérní střelnice

Pavel Schreiber s doprovodem: Ordinérní střelnice

Na večeru Moët & Chandon se objevil i tento playboy ve svítivě modrém kvádru, jehož barvu zřejmě určilo téma akce podmořský svět. Polobotky k obleku měly být víc společenské, což je detail v porovnání s příšerným outfitem vnadné partnerky. Šaty, na nichž se třískal výrazný celoplošný potisk květu se štrasovými knoflíčky, byly spolu s doplňky esencí laciného pouťového nevkusu.