Jitka Boho: Stylistický propadák

Autor: Herminapress.cz

Jitka Boho: Stylistický propadák

Vysoko nad pasem končící crop top a figuru kopírující džíny v kotníkových semišových botách na klínu. Na nich župánek suplující hábit z kontrastně bílého výšivkou zdobeného tylu s navrstveným koženým křivákem. Etnický atak monstrózních náušnic, k nim stylově odlišné bižuterní náramky, zavěšená kabelka z perliček plus tvrdé líčení. Výsledkem je tragický mišmaš nahodilostí.

Lucie Vondráčková: Tak probůh ne!
Autor: Herminapress.cz

Lucie Vondráčková: Tak probůh ne!

Z Kanady je zpátky v Česku a v ringu showbyznysu o sobě dává vědět, jak se dá. Mimo jiné i videoklipem k songu Stanice svět, který je duetem s Radimem Flederem. Na jeho křest zpěvačka oblékla třpytivý overal, jenž i z dobré postavy udělá válec. Pochází z kolekce Dominiky Sedláčkové, již by měla coby dvorní návrhářku vyměnit. Krutým přešlapem je i na něj oblečený, stylově zcela nekonvenující, kabátek.

Emma Smetana a Jordan Haj: Maškarní etuda
Autor: Herminapress.cz

Emma Smetana a Jordan Haj: Maškarní etuda

Zpěvačka a moderátorka internetové televize DVTV zřejmě chtěla se svým mužem držet barevností krok. Vzorem nepřehlédnutelné šaty v oversize stylu luxusní zn. Versace dokazují, že ne vše, co stojí malé jmění, na scéně vyhrává. O tvrdě bílých teniskách nemluvě. Partner Jordan s variantou jakéhosi turbanu na hlavě, kapelu Kapitán Nemo propagujícím triku, pod lýtka ohrnutých nohavicích plus tlustých ponožkách s doprovodem sesbírané bižu byl na předávání cen Anděl jedním z příkladů tristní snahy o jedinečnost, nadsázku a vtip.

Natálie a Denisa Grossovy: Slečny v trestu

Autor: Herminapress.cz, Showpix

Natálie a Denisa Grossovy: Slečny v trestu

Obě dvě jsou talentem obdařené, úspěšné a oběma schází vkus. Nadějná tanečnice a stepařka Denisa vsadila na nijak úchvatnou kombinaci modré a červené s tím, že atakující rudou v podobě bundy, velké kabely plus tenisek nevychytala. Hvězda muzikálů Natálie dopadla v kýčovité, cirkusáckými kozačkami korunované, jízdě ještě hůř.

Monika Trávníčková: Jednoznačné peklo
Autor: Herminapress.cz

Monika Trávníčková: Jednoznačné peklo

Žena výrazně staršího, rolemi princů z počátku kariéry známého herce, šarmem ani vkusem bohužel nedisponuje. Jinak by těžko k sportovní blůze s nakládanými kapsami oblékla laciné, kolotočářsky efektní, flitry poseté tříčtvrťáky do gumy a obula k nim sandály ve stylu espadrilek na provazovém klínu, přidala psaníčka v rámu a vyrazila do nočního kasina.

Anife Vyskočilová: Lochneska nekultivovanosti
Autor: Herminapress.cz
 

Anife Vyskočilová: Lochneska nekultivovanosti

Nápadně vzorované a v jezdeckých holinách zahrnuté nohavice kalhot působí lacině. S prošívanou bundou se sametovým leskem, která by zasloužila jiný než bílý zip, neladí. Zlatá spona na botách, jež leccos pamatují, chlupatá koule přívěsku a nášivka na čepici náleží k pouťově kýčovitým detailům, jež základ outfitu posunují ještě k většímu nevkusu.

Nela Slováková: Igelitová halucinace
Autor: Herminapress.cz

Nela Slováková: Igelitová halucinace

Kontroverzní hvězdička bulvárních společenských rubrik si živnost založila na provokativní erotické notě, jíž po svém dostála i kompletem košile a kalhot z průsvitného plastu, pod nímž bylo tělo v prádlovém body. Tento zapocený nevkus za údajné desetitisíce beze slov hovoří o deficitu kultivovanosti, o níž se může někdejší hvězdičce lechtivé reality show Hotel Paradise jen zdát.

Martin Zounar s přítelkyní: Vesničko má středisková
Autor: Blesk:Hykl Kundrát Protivanský

Martin Zounar s přítelkyní: Vesničko má středisková

Na Broadwayi se na premiéru muzikálu Wicked, stejně jako na jiné inscenace, chodí ve smokingu. Známý aktér řady TV seriálů dorazil na slavnostní uvedení české verze zmíněného kusu ve svetru. Fakt, že přijel rovnou z natáčení Seriálu Ordinace v růžové zahradě, ignoraci dress code neomlouvá. Kostýmkové šaty jeho milé by jako formální oděv s maximální tolerancí jakžtakž prošly, leč nevhodné tvrdě bílé sandály nikoli!

Šarlota Frantinová: Horor na scéně
Autor: Herminapress.cz

Šarlota Frantinová: Horor na scéně

V určitých kruzích posluchačů velmi populární, rapu se věnující zpěvačka dostála své kontroverzní image i na dopolední tiskovce TV Nova, na níž se dostavila v lurexovém, dokonalé křivky vystavujícím, leč zcela zcestném kolotočářském modelu. Bizarními kérkami ilustrované tělo včetně drápů nehtů na rukou děs dotáhly.

 

Tereza Mašková: Nelichotivá alternativa
Autor: Herminapress.cz

Tereza Mašková: Nelichotivá alternativa

Trávově zelený overal z materiálu charakteru teplákoviny s výraznými pruhy ve vnějším švu. Přes něj oblečená sportovní šusťáková bunda masově oblíbené značky, jež spolu s teniskami ladí s lampasy. Obří kabela a pro zpěvačku typické pink vlasy, jim barevně podřízené líčení. Je to stylově čistý, klubové rockové scéně podstatou odpovídající outfit, který však ženskou přitažlivost sráží k mínusu.

Jiří Schmitzer a Milena Steinmasslová: Bipolární spojení
Autor: Herminapress.cz

Jiří Schmitzer a Milena Steinmasslová: Bipolární spojení

Skvělý herec náleží k umělcům, jež jsou poněkud mimo ve svém vnitřním světě a představují pravý opak lvů salonů. Důkazem budiž outfit, v němž se objevil na slavnostním uvedení road movie Staříci, v níž spolu s kolegou Mrkvičkou exceluje. Kolegyně Steimasslová, která ve snímku rovněž hraje, předpokládaný dress code outfitem dodržela a bizarnost premiérové dvojice jím ještě podtrhla.

Eliška Kaplicky s rodinným doprovodem: Probůh proč?
Autor: Herminapress.cz

Eliška Kaplicky s rodinným doprovodem: Probůh proč?

Bývalá radní, filmová producentka, jež se stala veřejně známou sňatkem s již zesnulým architektem Kaplickým, dorazila na zakončovací gala večer Kviff nejen s desetiletou dcerou Johannou, ale nepochopitelně i se sedmiměsíční Stellou. Zcela nepochopitelná je i prádlovým trikem doplněná kreace partnera, politika Jozefa Lucáka, jenž smoking vyměnil za kostým ochotníka.

Dagmar Patrasová: Čauky mňauky střelnice
Autor: Herminapress.cz, Showpix

Dagmar Patrasová: Čauky mňauky střelnice

Volba trika s infantilním potiskem rozhodně inspirativní není, k širokým nohavicím s hedvábným leskem se nehodí. Kamínky zdobené žabky a lak na nehtech pouťový nevkus pečetí.

Lenka Krobotová a Simona Babčáková: Trapas v blankytu
Autor: Herminapress.cz

Lenka Krobotová a Simona Babčáková: Trapas v blankytu

Jedná se o rádoby vtipný záměr či kouzlo nechtěného, napadne kdekoho při pohledu na modely členek Dejvického divadla, v nichž se objevily na tiskovce k šestidílnému, o dramatickém osudu slavné scény vyprávějícím seriálu ČT. Volbu košilových, mundúr zdravotních sestřiček připomínajících šatů, které Lenka kreativně přepásala koženou šňůrou, těžko pochopit. Silné černé punčocháče, kozačky i robustní kotníkové boty zcestnost outfitu naprosto umocňují.

Bára Fišerová: Cirkus mimo mísu
Autor: Herminapress.cz

Bára Fišerová: Cirkus mimo mísu

Nepříliš známá herečka, která nedávno vydala svou literární prvotinu, v odívání příliš nechybuje, nicméně stane se. Šťastnou ruku neměla ani při volbě outfitu na slavnostní premiéru filmové komedie Ženy v běhu v pražské Lucerně. Flitrové a jim podobné materiály nyní sice letí, ale bezvadné tělo čtyřicátnice obepínající, do lakových kozaček zasunutý cirkusovou krasojezdkyni připomínající model, rozhodně není cool. O rádoby výtvarném díle na hrdle nemluvě.

Klára Dostálová při otevírání českého domu v Bratislavě způsobila svým rudým kabátem s bílou liškou pozdvižení.
Autor: Reprofoto ČT

Ministryně Dostálová: Mezinárodní ostuda

Bohužel nevkus, neznalost dress code, které svým modelem ministryně Klára Dostálová při slavnostním otevření Českého domu v Bratislavě vedle slovenské prezidentky Čaputové a naší hlavy státu, Miloše Zemana , předvedla, vede ke konstatování, že nutně potřebuje tým vizážistů, stylistů i odborníků na etiketu. Krátký, u krku bez límce ukončený rudý kabátek, volné beztvaré kalhoty. Vypelichaně působící, vzpomínky na macaté paní radové z prvorepublikových maloměst provokující, na plášť volně položený kus lišky tuto mezinárodní ostudu pečetí. O neupravených, chemicky tvrdě odbarvených loknách nemluvě.

Autor: 

Hana Krampolová: Úkaz k politování

Kalhoty typu legín příliš nesedí, nehezky vyhlížející rozkrok mělo krýt pod něj sahající triko či halena. Šupinami pajetek nepochopitelně vyšperkovaný top je nejen kvůli krátké délce nepoužitelný. Sportovní taška nesmyslnost flitrů podtrhuje a ornamentálně perforované kotníkové boty kakofonii laciných efektů stvrzují.

Mirjam Landa: Underground za zenitem
Autor: Herminapress.cz

Mirjam Landa: Underground za zenitem

Lacině vyhlížející silonovou kraječkou lemovaný prádlový top. K němu flitrovým vzorem vyšperkovaná sukně a s ní splývající silné punčocháče v robustních křiklavě extravagantních botách, jejichž háčky falešného zapínání připomínají prastaré kožené lyžáky. To vše za doprovodu sportovního prošívaného kabátu a levné bižuterie ve výstřihu představuje fosilní neumětelskou rebelii proti dobrému vkusu.

Jiří Paroubek s přítelkyní Kalábkovou: Těžká beznaděj
Autor: Showpix

Jiří Paroubek s přítelkyní Kalábkovou: Těžká beznaděj

Ředitel socialistického podniku restaurace a jídelny zvaného RAJ, jenž to svého času dotáhl na předsedu vlády, vždy vypadal jako strejc s ambicí být dandym. Outfit, jenž nedávno předvedl na jedné z filmových premiér – květovanou vázankou doprovozený károvaný oblek s rádoby vyladěnými polobotkami a sportovní tornou – je hodný frajera z Troškových Hoštic či Babovřesk. Ještě větší halucinací je model partnerky Gabriely v šílených kalhotách, basic triku s naprosto nemožnou vestou a metalickým pytlem v ruce.

Yvetta Blanarovičová: Asexuální počin
Autor: Herminapress.cz

Yvetta Blanarovičová: Asexuální počin

Šňůrkou v pase stažený overal s kónickými do kotníkových bot zapnutými nohavicemi svůdnost outfitu pohřbívá. Volně uvázaný značkový šátek se tříská s vázačkou košile, která je v overalu zcela scestná, stejně jako na něj navrstvená chlupatá vesta. Zachovalá, dobře vylepšená pětapadesátnice, která se do povědomí veřejnosti zapsala díky filmovým pohádkám režiséra Trošky, svůj boj se vkusem opět prohrála.

Kristýna Frejová: Selhání v černé
Autor: Herminapress.cz

Kristýna Frejová: Selhání v černé

Nepadnoucí, flekem puncovaná sukně z tuhého plátna vazby denimu, k ní hrubě pletený svetr a na něm patinou času poznamenaná motorkářská bunda. A kolem krku obtočený, stylově protichůdný, romantickými kvítky potištěný šátek s nevkusným lemem strojové imitace paličkované krajky. Odřené a nevyčištěné robustní boty v kontrastu s rudou, ženský glamour svět symbolizující rtěnkou tristní matrix uzavírají.

Kristýna Hrušínská a Matěj Balcar: Ochotnický propadák
Autor: Herminapress.cz

Kristýna Hrušínská a Matěj Balcar: Ochotnický propadák

Paní Kristýna na premiéru divadelního kusu Pánský klub, režírovaného jejím chotěm Matějem v Divadle Na Jezerce, oblékla neutrální šaty, jimž ani výrazné pruhy nepomohu od nudy. Pan režisér sice nenudí, ale jeho dřevěným motýlkem korunovaný premiérový outfit ztělesňuje stylistické peklo na zemi.

Šárka Rezková: Flitrové neštěstí
Autor: Herminapress.cz

Šárka Rezková: Flitrové neštěstí

Flitrové oděvy a doplňky jsou sice od předešlé sezóny v kurzu, ale rozhodně ne pro každou nositelku. Ani pro tuto, padesátku slavící zpěvačku, jejíž pajetkami poseté minišaty připomínají pableskující střívko na jitrnici. Špatný je též uzavřený výstřih. Silnější krk by si zasloužil vykrojenější. A mínusem jsou i lesklé punčochy

Nikol Kouklová a Karel Heřmánek jr.: Rozkol manželů
Autor: Herminapress.cz

Nikol Kouklová a Karel Heřmánek jr.: Rozkol manželů

Nikol se v odívání snaží o pel s extravagancí spojené jedinečnosti, ale ne vždy s dobrým výsledkem. Na pochvalu není ani róba, kterou oblékla na jednu z premiér Divadla Bez zábradlí. Lesklý, do hlubokého dekoltu zřasený, v živůtku přiznaný materiál působí v kombinaci s naaranžovaným, v kaskádách nabraným tylem, přinejmenším lacině. Choť Karel v nepadnoucí košili s pouťovými nápisy, vestičkou volající po žehličce, na teniskách krčících se džínách je rovněž mimo vkusem, ale navíc i dress codem.

Vlastina Svátková s manželem Jiřím: Krize v páru
Autor: Herminapress.cz

Vlastina Svátková s manželem Jiřím: Krize v páru

Na slavnostním uvedení dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu, jakým je brněnská vila Tugendhat, inspirovaného filmu Skleněný pokoj nechyběla ani tato herečka, jež sytě kobaltovými, značně nadčasovými a dobře zvolenými doplňky uspěla. Bohužel její choť tuctovým sportovním oufitem totálně propadl. Ona má plný počet imaginárních hvězd, on je sráží k nule.

Petr Pecha: Úlet šviháka
Autor: Herminapress.cz

Petr Pecha: Úlet šviháka

Muzikálový Rocky a držitel Ceny Thálie se na společenských událostech mnohdy prezentuje jako dandy, jenž dress code podniku ctí a nepatřičnou ležérnost odmítá. Barevnou kombinací decentního, ve své podstatě ve velké ploše problematického kára zajímavý oblek má dobrý doprovod košile i polobotek. Nemožné, barevně křiklavé ponožky typu Happy Socks však outfit zcela zabíjí a o dobrém vkusu nesvědčí ani korálkový, stylem nekonvenující náramek.

Fotogalerie
26 fotografií