Nejvíc ji v životě ovlivnil její dědeček Hugo. Zachránil jí život, když ji jako několikatýdenní miminko odnesl od otce - alkoholika, který se o ni nedokázal postarat. S otcem udržovala velmi omezený kontakt, a děda tak zůstal hlavním mužským vzorem malé Františky.

Jemný básník

V šestnácti letech se zamilovala do Jiřího. „Po dědovi to byl první muž, s kterým jsem se cítila v bezpečí,“ vzpomínala Čížková na svého prvního manžela v autobiografické knize To jsem já, Františka. „Bylo to romantické manželství ve znamení jeho básní,“ popsala svou první lásku. Jejich vztah ale přestával po narození prvního syna fungovat a Františka se musela i s malým Jakubem odstěhovat. Žila v nuzných podmínkách, a tak netrvalo dlouho, než vlivná tchyně Marta zasáhla a vymohla si soudní zákaz jakéhokoli kontaktu s vlastním dítětem (Blesk informoval)!

Krutý proutník

V té době již bydlela se svým budoucím druhým mužem Milanem a jeho rodinou. Vztahy i s novou tchyní však byly více než komplikované. „Seberte si tu ku*vu,“ vmetla prý tehdy dědovi Hugovi, když se Milanově mamince přišli představit. Byl to přitom Milan, kdo zamilovanou Františku neustále podváděl, kritizoval její vzhled a neurvale ji srovnával se svými nespočetnými milenkami. Pod vlivem jeho věčných nemístných komentářů začala trpět mentální anorexií. „Nechala jsem si naimplantovat komplex. Byla jsem slabší. Dostal mne,“ přiznala Františka. Manželství trvalo sedm let a vzešli z něho dva synové – Michal a Martin.

Milenci a lásky

„Konfrontovat své kluky s jiným mužským jsem po druhém rozvodu nechtěla. Milenci přicházeli a odcházeli...“ svěřila Františka upřímně ve své knize.

Vrbova Múza

Do jejího života vstoupilo mnoho mužů, jedno však měli společné: Františku fascinoval talent a kreativní duše. V 90. letech prožila i románek se známým textařem Pavlem Vrbou (†73). „Jemu bylo osmapadesát a mně čtyřiačtyřicet. Na chvíli jsem se stala múzou stárnoucího celoživotního proutníka, který si po mém boku dokazoval, že na neuchopitelnou extravagantní ženskou stále koule má,“ vzpomínala Čížková.

VIDEO: Zemřela Františka Čížková (†67), módní guru Blesku: Duši odhalila v knize! 

Video
délka: 02:09.24

Zemřela Františka Čížková (†67), módní guru Blesku: Duši odhalila v knize! Tereza Kühnelová

Fotogalerie
38 fotografií