Provoňte si byt vanilkou při pečení cukroví, uvařte si poctivý a voňavý svařák a pusťte si některou z vánočních písní. Kde je najdete?

Vánoční rádio české i zahraniční

Jediné české rádio specializující se pouze na tradiční vánoční písně včetně slavných koled Jakuba Jana Ryby nebo koledy v podání známých souborů Bambini di Praga či Musica Bohemica, je Radio Koleda. Zcela jistě vám navodí tu správnou klidnou vánoční atmosféru, která je příjemným kontrastem předvánočního shonu.

Radio Koleda si pustíte v CD kvalitě nejen na vašem počítači nebo notebooku, ale také přes váš mobilní telefon v aplikaci pro systémy iOS a Android, která je zdarma ke stažení v obchodě Google Play nebo v Appstoru.

Pokud vás české koledy omrzí a budete se chtít zaposlouchat i do zahraničních vánočních písní, pak můžete vyzkoušet některé z níže uvedených online radií:

  • Christmas Channel (německé radio hrající koledy a vánoční písně)
  • Christmas Songs Radio (vánoční písně a koledy z celého světa)
  • Classic Holiday Radio (americké radio hrající vánoční koledy a klasickou hudbu)
  • Xmas Melody - Christmas Radio (klasická vánoční hudba a koledy z celého světa)

Stahování písniček nebo streamování

Online přehrávání hudby umožňuje například služba Spotify, která se v celosvětovém měřítku řadí mezi nejoblíbenější. Abyste si mohl vychutnat služby Spotify, budete si muset vytvořit svůj vlastní účet, není třeba se ale obávat, registrace je zdarma.  V nabídce je i Premium verze umožňují poslech bez reklam a přístupu k internetu, ta je ovšem placená.

Spotify navíc nabízí hned několik playlistů s vánočními skladbami. Ty jsou rozdělené podle žánrů, stylů či interpretů.

Mezi servery, na kterých můžete vánoční koledy legálně stahovat patří například uloz.to, zakoupit je pak lze například na iTunes.

Určitě není třeba představovat Youtube. Jeho velkou výhodou je, že pro jeho využívání není nutná žádná registrace. Koledy můžete snadno vyhledávat podle názvu nebo jsou zde k dispozici již vytvořené seznamy vánočních písní.