I přesto, že se většina obyvatel České republiky stále ještě oddává zažitým tradicím a tráví 24. prosinec ve svých domovech, pro každoročně se zvyšující počet turistů bývá štědrovečerní tabule prostřena v hotelu některého ze světových metropolí a stále oblíbenější je New York. Co všechno tu spatříte?

Vánoční New York už inspiroval mnoho filmových tvůrců a pravdou je, že vánoční atmosféra v New Yorku je skutečně jedinečná. Lidé svátky silně prožívají a nákladná výzdoba i programy s vánoční tématikou jsou nezapomenutelné.

Výzdoba v New Yorku? Velkolepá!

Nazdobené ulice se celé třpytí, domy i obchody se předhánějí v tom, kdo bude mít honosnější vánoční výzdobu, kterou jim připravují ti nejtalentovanější umělci z celého světa, a koledy znějí ze všech koutů… A určitě musíte navštívit slavný obchodní dům Macy’s. V osmém patře totiž na ploše 1200 metrů čtverečních každoročně vyroste kouzelná vesnička Santaland plná vánočních stromků, pohádkových postav a zábavy.

Slavný vánoční strom a bruslení v Central Parku

Srdcem celého vánočního dění je náměstí před Rockefellerovým centrem, kde stojí jeden z největších vánočních stromků na světě a každoročně na něm září tisíce a tisíce světel. Obdivoval ho i Kevin z filmu Sám doma 2, vzpomínáte si? Pod vánočním stromkem vznikne každoročně kluziště. Pokud si ale chcete zabruslit pod hvězdnou oblohou, mnohem lepší podmínky najdete jen několik bloků odtud, na Wollmanově kluzišti v proslulém Central Parku.

Velkolepou vánoční výzdobu New Yorku si prohlédněte ve fotogalerii v úvodu článku.