Řada z nás má vánoční výzdobu spojenou s klasickými barvami, jako je červená, zelená, zlatá či stříbrná. Vedle s nimi rozhodně nešlápnete. Pokud však následujete každoroční trendy, budete muset letos nakoupit ozdoby nové. Ty loňské, kterým vládla růžová, smaragdová a rubínová barva, jsou už pro letošek passé.

Barvy Vánoc 2019? Vede bílá a fialová

Ať už budou letos svátky na sněhu či na blátě, u vás doma to bude vypadat jako v zasněženém ledovém království. Právě barva sněhu a nevinnosti je totiž pro letošek trendy. Tahle klasika nikdy neomrzí. Jde o uklidňující barvu, která symbolizuje nový začátek. Je tak ideální právě pro období vánočních svátků a Nového roku. Neutrální bíle oděný stromek interiér rozjasní, navodí pohodovou atmosféru.

Pokud se vám však bílé ozdoby a dekorace zdají příliš chladné a nudné, můžete je doplnit jemnými pastelovými tóny laděnými především do zelené a modré barvy. Krásně bude bílá vypadat ve spojení se světlinkou mátovou, pistáciovou nebo ledově modrou. Sáhnout můžete i po světle šedé či béžové. Nikdy ale nekombinujte víc, než tři barvy.

Pokud dáváte přednost tmavším odstínům, je tou správnou volbou fialová, která je druhou módní barvou pro letošní vánoční svátky. S Vánocemi ji měly spojenou už naše babičky. Tmavě fialová působí svátečně a tak trochu tajemně, levandulový odstín má zase nádech romantiky. Zkombinovat fialovou můžete s už zmiňovanou bílou nebo například světle zelenou.

Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vanoce-2018-jake-jsou-aktualni-trendy-podivejte-se-v-galerii

Sníh, mráz, led a světýlka

Se zářivě bílou jde ruku v ruce i zasněžený vzhled. Pořiďte si proto sníh ve spreji a nebojte se na vánoční výzdobu, věnce, chvojí ve váze, ale i na samotný stromeček, ať už je živý nebo umělý, nanést sněhový poprašek. Použít můžete také chuchvalce sněhu vyrobené z obyčejné načechrané vaty.

Krásně budou vypadat dekorace v podobě sněhových vloček a rampouchů. Ať už je nalepíte na okno, poházíte po stole, či v podobě světelných řetězů rozvěsíte po bytě. Právě různá světýlka jsou také trendy. Ostrou ledově bílou ale nahradilo světlo teplejší nažloutlé. Nezapomeňte proto po bytě rozmístit svíčky a různé lucerničky.

Další vánoční trend: Krásy přírody

Na své si však přijdete, i pokud vám všechny ty skleněné baňky, plastové ozdoby a dekorace nic neříkají. Dalším z hlavních trendů letošních Vánoc jsou totiž krásy přírody. Celý byt včetně vánočního stromku tak můžete ozdobit šiškami, ořechy a oříšky, žaludy, bukvicemi, větvičkami s plody i bez nich, kusy dřeva, kůry, mechu, ale i sušenými pomeranči, citróny, svitky skořice, hvězdičkami badyánu a podobně.

Doplnit je můžete také perníčky zdobenými bílou polevou, jablíčky či třeba citrusy ozdobenými ornamenty vytvořenými zapíchaným voňavým hřebíčkem. Krásně vypadají také ozdoby ze slámy či kukuřičného šustí, do jejichž výroby se můžete pustit třeba s dětmi. Sehnat se ale dají už hotové. Místo klasického textilního prostírání položte talíře na štědrovečerní tabuli třeba na kolečka nařezaná z kmene stromu. Dobře vypadá také juta, kterou můžete využít i při balení dárků.

Více než 100 nápadů pro vánoční dekorace najdete ve fotogalerii.