Jen růžová to může být..., zpívala před lety Ilona Csáková. A letos by svůj hit klidně mohla znovu oživit. Právě růžová je totiž barvou Vánoc 2018.

Barvy Vánoc 2018? Vedou jemné tóny růžové

Trendy jsou hlavně jemnější odstíny téhle barvy. Zasněte se, nalaďte se na romanickou vlnu a sáhněte po ozdobách v pudrové, starorůžová, světle pastelové, v odstínech růžového zlata a růžového šampaňského. Pokud máte pocit, že bude váš stromek "přeslazený", nebojte se tyto barvy zkombinovat se zlatou nebo stříbrnou.

Dekorace inspirované smaragdem a rubínem

Nádherné a tak trochu tajemné jsou barvy dalšího z letošních trendů. Ten se inspiroval v nejoblíbenějších drahých kamenech. Pokud si tedy pořídíte ozdoby a vánoční dekorace v některé z těchto nádherných jiskřivých barev, rozhodně nešlápnete vedle. Díky nim bude váš interiér hned vypadat elegantněji. Na výběr máte temně zelený smaragd, vášnivě rudý rubín, kobaltově modrý safír, purpurově fialový ametyst, či blankytně modrý topaz.

Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/vanoce-2018-jake-jsou-aktualni-trendy-podivejte-se-v-galeriiBílá: Klasika, která o svátcích neomrzí

Jde o uklidňující barvu, která symbolizuje nový začátek. Je tak ideální právě pro období vánočních svátků a Nového roku. Módní byla už loni, nic s ní ale neskazíte ani letos. Neutralní bíle oděný stromek interiér rozjasní, navodí pohodovou atmosféru. Se zářivě bílou jde ruku v ruce i zasněžený vzhled. Pořiďte si proto sníh ve spreji a nebojte se na vánoční dekorace, věnce, chvojí ve váze, ale i na samotný stromeček, ať už je živý nebo umělý, nanést sněhový poprašek.

Vánoční stromek v barvách duhy

I když nepsaným pravidlem posledních let bylo ladit vánoční výzdobu do jedné, maximálně do dvou barev, letos můžete využít všechny zásoby ozdob, které jste za ty roky doma nashromáždily. Netradiční vánoční trend je totiž plný barev. Odvažte se a ozdobte vánoční stromek do barev duhy. Pokud nevíte, které to jsou, poradíme vám. Červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigově modrá a fialová. Dokonalého vzhledu docílíte tak, že na patro po patru navěsíte ozdoby vždy jen v jedné barvě. Pokud nevíte, jak na to, inspiraci najdete ve fotogalerii.