Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Jakub Olbert: Od vánočních světýlek až na Hrad? Kandidát nakonec odstoupil

Jakub Olbert
Jakub Olbert  (Autor: web hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES)
Aktualizováno -
8. listopadu 2022
15:43
Autor: for, swp - 
29. prosince 2021
05:00

Prezidentské volby 2023 měli i několik kandidátů z lidu. Jedním z nich je i podnikatel Jakub Olbert, kterého k politice váže hnutí Chcípl PES. Olbert na konci října začal se sbíráním 50 tisíc podpisů pro svou kandidaturu. Znát ho můžeme jako majitele restaurace Šeberák a jako majitele firmy, která zajišťuje vánoční výzdobu na pražských náměstích. Kandidatury se ale nakonec vzdal. 

Prezidentský kandidát Jakub Olbert

Narozen 20. prosince 1972 Praha
Manželka Lucie Olbertová
Povolání Podnikatel
Studium Gymnázium Jana Keplera, Vysoká škola ekonomická
Činnosti Zakladatel iniciativy Otevřeme Česko - Chcípl PES, majitel restaurace Šeberák a firmy S.O.S. Dekorace zajišťující vánoční výzdobu

Jakub Olbert se zapojil do politiky během pandemické krize. Jako podnikatele v oblasti gastronomie, ale také v oblastí dekorací - především vánočních světel a jiných výzdob - se jej koronavirová krize citelně dotknula. Společně s dalším podnikatelem Jirkou Janečkem tak založil iniciativu Chcípl PES. Cílem je podle zakladatalů ochrana našich práv a svobod a návrat země ke svobodnému životu. 

V březnu roku 2021 se z iniciativy oficiálně stalo politické hnutí Otevřeme Česko, jejímž lídrem se stal právě Olbert, který subjekt vedl do voleb do Sněmovny. Hnutí získalo 21 tisíc hlasů a do Sněmovny se neprobojovalo, Olbert následně oznámil kandidauru na prezidenta. 

Program Jakuba Olberta

Volební program Jakuba Olberta byl bez zřejmých obrysů. Chtěl se zaměřit na svobodné podnikání. „Naší největší prioritou je ochrana práv a svobod, ochrana soukromého podnikání a zastavení segregace občanů na základě testování nebo očkováni,“ píše hnutí na svých webových stránkách.

Podle hnutí je také nutné hlídat svobodu, kterou nám dává Ústava. Subjekt zmiňuje, že nové složení Sněmovny nezaručuje, že bude znění Ústavy dodržováno a proto do voleb staví svého kandidáta, který sbíral 50 podpisů z lidu. 

Nutno podotknout, že velká část dosavadních prohlášení a aktivit je spojena s koronavirovou pandemií a s restrikcemi a opatřeními, které se k ní váží. Nebylo tak jisté, s čím by se vytasili za rok. 

Předvolební preference Jakuba Olberta

Představu o tom, koho Češi dosadí do vedení státu po Miloši Zemanovi, bychom si mohli udělat i podle sázkových kanceláří a jejich kurzů. Ti za největší favority považují Petra Pavla a Andreje Babiše. 

Životopis Jakuba Olberta

Narodil se 20. prosince 1972 v Praze, kde dodnes žije a podniká. Znát ho můžeme jako člověka, který již více než desetiletí stojí za vánoční výzdobou na Staroměstském náměstí.Známý je také jako majitel areálu a restaurace Šeberák. 

Své studium zakončil maturitou na Gymnáziu Jana Keplera.Zkoušel také uspět na Vysoké škole ekonomické. Absolvoval vojenskou službu ve Stříbře a poté pracoval jako kulisák a technik, než se vrhnul na dráhu podnikatele. 

Podle živnostenského rejstříku na něm nyní stojí tyto firmy: S.O.S. DEKORACE, Pohoda Team S.R.O., Bert solutions s.r.o. a Bert Group s.r.o.

Na svém profilu na webových stránkách hnutí zmiňuje, že se ve volném čase věnuje rodině a osobnímu rozboji. Má také rád zvířata, sport a motorky. 

S Jirkou Janečkem založil hnutí Chcípl PES jako odpor proti protiprávním nařízením vlády. Následně založil hnutí Otevřeme Česko, jehož je předsedou. Kandidaturu oznámili 19. 10. 2021 s výzvou k podpisům, které pro nominaci potřebují. 

První dámou rovnou ze státní správy?

Pokud by se Jakub Olbert do kandidatury propracoval, na zámku v Lánech by po jeho boku stála manželka Lucie Olbertová, která pracuje ve státní správě. Se současnou partnerkou má dvě děti (7 a 12). Další dvě děti má ze dvou předchozích vztahů, jak prozradil Olbert Blesku. Svou rodinou se Olbert netají, neukazuje se s ní ale přílišně na veřejnosti. 

Vánoce 2023

 

 

 

 

 

 

Ge03 ( 29. prosince 2021 10:32 )

Dneska už chce dělat prezidenta úplně každý.Nejakej hospodský z lidu to už opravdu nemá obdoby.Prezidnta musí dělat politik z nějakou zkušenosti a politickým rozhledem a ne tenhle číšník co by jen vše prochlastal s kumpána. Vážený pane nesrte se do politiky a čepuje radši dobré pivo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa