Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Utajované dítě ministra Šojgu: S letuškou má prý syna Šebu (22). Snaží prorazit jako popstar

Autor: Darina Jíchová, swp - 
10. června 2023
05:00

Na pravou ruku ruského prezidenta Vladimira Putina, jeho ministra obrany Sergeje Šojgua, prasklo tajemství. Má podle všeho utajované dítě s letuškou, se kterou měl mít aféru kolem roku 2000, vedle dvou dcer s manželkou Irinou by měl být Šojgu otcem i dvaadvacetiletého Danila Šebunova, který to zkouší na poli showbyznysu. Prezentuje se jako popový zpěvák Šeba, uvedl list Daily Mail.

Zajímavé je, že údajný syn ministra obrany, jenž je zastánce „povinné branné povinnosti“, která má mužům „vštěpit morálku“, unikl mobilizaci. V době, kdy Šojguův šéf sháněl nové rekruty pro svoje agresivní tažení na Ukrajině, Šeba lenošil v Turecku. Celkově si mladík užívá poměrně luxusního života a soustřeďuje se pouze na propagaci své hudby.

Jeho matkou je letuška Jelena Šebunovová, která měla mít s ministrem románek na přelomu tisíciletí. Mladý zpěvák je nyní terčem kritiky kvůli tomu, jak se vyhnul částečné ruské mobilizaci, kterou Putin vyhlásil v září 2022 a na kterou dohlížel sám Šojgu. Zatímco se řada jeho vrstevníků musela loučit s rodinami, platit si za vlastní výstroj a podstoupit výcvik, jiní ve strachu prchali z Ruska, Šeba se slunil v tureckém resortu – chodil na masáže a surfoval, jak dosvědčovala storíčka na jeho instagramu.

Utajovaný syn ruského ministra Sergeje Šojgua Utajovaný syn ruského ministra Sergeje Šojgua | reprofoto/twitter

17:20
Dnes

a Českém vysokém učení technickém v Praze (ČVUT) a univerzitě v Charkově začal projekt pro ukrajinské studenty, který se zaměří na obnovu současné i poválečné Ukrajiny. Nese název Posilování kapacity a transfer znalostí pro rozvoj postižených oblastí Ukrajiny. Projekt se bude skládat zejména z přednášek pro studenty na Ukrajině nebo ukrajinské studenty, kteří studují v České republice. Informovalo o tom dnes ČVUT v tiskové zprávě.

16:48
Dnes

Moskevský soud dnes v odvolacím procesu zamítl žalobu vězněného opozičního politika a publicisty Vladimira Kara-Murzy kvůli nečinnosti Vyšetřovacího výboru ve věci dvou případů jeho otravy. Tento kritik Kremlu si na základě rozsudku z loňského dubna odpykává 25letý trest za vlastizradu v souvislosti s kritikou ruské invaze na Ukrajinu.

15:24
Dnes

Již více než 3000 odsouzených Ukrajinců si podaly žádost o podmínečné propuštění na svobodu, aby se mohly podílet na obraně Ukrajiny, oznámila náměstkyně ukrajinského ministra spravedlnosti Olena Vysocká podle médií. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý pátek podepsal zákon, který lidem odsouzeným za méně závažné trestné činy umožňuje vstoupit do ozbrojených sil a bojovat proti ruským invazním silám. Agentura Reuters tehdy napsala, že ukrajinskou armádu by mohlo posílit 10.000 až 20.000 vězňů. Dosud do bojů na Ukrajině trestance posílalo jen Rusko.

„Jsou to více než 3000 lidí, což jsme předpovídali před přijetím zákona. Nedalo se počítat s tím, že se přidá všech 20.000 lidí, které jsme pokládali za potenciální vojáky, protože při předchozích průzkumech přání projevilo okolo 4500 (vězňů). Nyní bude toto číslo kolísat,“ vysvětlila v televizi Vysocká podle agentury Ukrinform.

Zobrazit celý online

Identitu Šojguova nemanželského syna odhalili spojenci vězněného ruského opozičníka Alexeje Navalného, uvedl deník The Telegraph. „Šeba nepotřebuje nějakou oficiální výjimku z mobilizace, nemusí prchat z Ruska, aby nemusel na frontu. Je to VIP díťátko, jeho tatínek ho rozhodně na frontu nepošle,“ komentovala jedna ze členek investigativců kolem Navalného Marija Pevčichová. Kromě Šeby by měl být Šojgu otcem i jeho sestry. Šojgu vehementně popírá, že by měl nemanželské potomky.

Video  Šojgu na údajné návštěvě Ukrajiny: Hlášení od Surovikina a vyznamenání vojáků  - reprofoto Telegram
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa