Čtvrtek 30. března 2023
Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido
Zataženo, déšť 13°C

Ruský branec (†25) nechtěl znovu do války, před zraky matky vyskočil z okna v desátém patře!

Autor: pma, swp - 
30. ledna 2023
07:27

Otřesný zážitek má v tomto týdnu za sebou Ruska Natalja (43), která pracuje jako uklízečka u Putinovy druhé ruky Sergeje Lavrova. Ženin pětadvacetiletý syn Michail Ljubimov se nechtěl vrátit do války a bojovat proti ukrajinským vojákům, tak se rozhodl vzít si život a vyskočil z desátého patra jejich domu. Vše navíc viděla jeho vystrašená matka.

Teprve pětadvacetiletý Rus Michail Ljubimov byl v říjnu povolán jako voják do služby, aby pomohl ruské armádě proti Ukrajině. Pracoval u námořnictva, nadšený ale ze svého poslání nebyl. Podporovala ho alespoň jeho přítelkyně Ksenia. „Vrátíš se,“ napsala mu krátce po říjnovém odjezdu.

Michail se sice po nějaké době k matce Natalje (43) a přítelkyni vrátil, začal ale trpět silnými panickými atakami a vzpomínky na prožité hrůzy se mu neustále vracely. Když se dozvěděl, že by měl být povolán zpět do boje, začal pít a vymýšlel, jak se na frontu nevrátit. Nakonec se rozhodl raději ukončit svůj život skokem z okna v desátém patře domu na jihu Moskvy.

Podle informací deníku Daily Mail měla Michaila při činu vidět jeho vyděšená matka. I když ihned zavolala sanitku, zdravotníkům se jejího syna zachránit nepodařilo. Nejedná se o ojedinělou událost, podobných sebevražd ze strany ruských vojáků se děje mnoho. Ruské úřady se ale tyto případy snaží zakrývat.

Jedním z prvních měl být krátce po vyhlášení Putinovy mobilizace Vladimir Potanin (46), který se ještě během pobytu ve výcvikovém zařízení podřízl žiletkou. Britský deník The Guardian ve svém článku uvádí, že od podzimu, kdy ukrajinská vláda zřídila pro Rusy horkou linku „Chci žít“, se call centrum téměř nezastavilo a přihlásilo se přes 6500 mužů. Ti prosí o to, ať je Ukrajina stáhne klidně přímo z bojů a přemístí do vazby, za žádnou cenu už ale nechtějí být na frontě.

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa