Sobota 25. března 2023
Svátek slaví Marián, zítra Dita
Oblačno, déšť 12°C

Důstojníci varují Putina: Rusové už mají dost krveprolití, další válčení by mohlo skončit pučem!

Autor: rc, swp - 
29. ledna 2023
15:13

Téměř rok trvá válka na Ukrajině. Bývalý generál americké armády Ben Hodges uvedl, že ruská invaze na Ukrajinu se setkala s obrovským problémem. Rusům se nedaří dobýt klíčové oblasti a o život přišly tisíce vojáků. Lidé v Rusku jsou nespokojení a „nemají žaludek“ na další válčení. Pokud prý Putin bude nadále ve válčení pokračovat, mohl by mu to zlomit vaz.

24. února to bude rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu. Vladimir Putin údajně před prvním výročím plánuje mobilizovat dalších 500 tisíc vojáků. Doposud na Ukrajině zemřely statisíce okupantů a podle bývalého generála Bena Hodgese by mobilizace dalších vojáků byla naprostou katastrofou.

Smělé plány Putina

„Rusko trpí obrovskými ztrátami. Stále nedobylo klíčové části Ukrajiny, přestože se o to snaží měsíce,“ uvedl generál ve výslužbě pro britský deník Express s tím, že plány Putina by měly katastrofální konec. „Hromadná mobilizace až 500 tisíc vojáků by byla obrovskou katastrofou. Je prostě nemožné všechny tyto lidi přesunout, vycvičit, vybavit a ubytovat,“ dodává zkušený voják.

Nespokojenost v Rusku

Čím dál víc lidí v Rusku nesouhlasí s válkou. Posledních 20 let prý Putin strávil tím, že se snažil kolem sebe vybudovat dostatečná bezpečnostní opatření, aby se nestal obětí puče. „Existuje ale obrovský konflikt mezi různými vůdci a frakcemi, které se ptají, jaký bude jejich život po pádu Krymu a po vítězství Ukrajiny,“ uvádí generálporučík. Pode něj by mohla Ukrajina Putinovi zasadit obrovskou ránu. Do srpna by mohla dobýt Krym.

22:00
Dnes

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od nedělního rána.

21:50
Dnes

V Kyjevě dnes pohřbili ukrajinského vojáka Andreje Neshodovského. Podle agentury AP padl ve čtvrtek po útoku ruského dronu. 

21:21
Dnes

Vladimir Putin podle agentury RIA Novosti prezident v rozhovoru pro televizi Rossija 24 upřesnil, že k 1. červenci bude v Bělorusku dokončena stavba skladovacího objektu pro jaderné zbraně a pod kontrolou je bude mít Rusko, nikoli běloruská strana. Putin také řekl, že Rusko pomohlo Minsku modernizovat deset letadel, která jsou schopná nést jaderné zbraně, a připomněl, že už dříve Bělorusko získalo komplex střel Iskander, které také mohou nést jaderné hlavice.

Zobrazit celý online

Převrat v Moskvě?

Plukovník Richard Kemp, bývalý důstojník britské armády, který má za sebou 30 let služby, uvádí, že existuje šance, že by se Putin mohl stát obětí převratu. „Putin mobilizuje své síly a připravuje je poslat na Ukrajinu. Mohl by to být Putinův poslední hod kostkou,“ uvádí Kemp a dodává, že Putin potřebuje dosáhnout vítězství.

„Pokud nedosáhne významného vítězství, mohlo by to pro něj znamenat ponurou budoucnost s možností nějakého převratu,“ řekl Kemp. Podle něj je malá pravděpodobnost, že by Ruskem otřáslo lidové povstání. „Ale vyhlídka na někoho významného v Moskvě nebo na významný počet lidí, kteří se mu rozhodnou vzepřít, je možná,“ uzavřel.

Video  Útok v Dnipru prežila třiadvacetiletá dívka.  - Twitter: Visegrád 24
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa