Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Šílené praktiky Wagnerovců na Ukrajině: Dezertérům hrozí kastrace!

Autor: rix, ČTK - 
28. ledna 2023
05:00

K obrovským zvěrstvům přistupují podle zprávy amerických tajných služeb na Ukrajině velitelé ruské Wagnerovy skupiny. Okupanty, kteří bez povolení opustí jednotku, čeká kastrace. O otřesných způsobech se tajné služby dověděly díky zachycenému telefonátu.

Wagnerovu skupinu založil před více než osmi lety ruský podnikatel blízký Kremlu Jevgenij Prigožin. Skupina se od loňského února rovněž účastní bojů v rámci speciální vojenské operace, jak Moskva oficiálně nazývá svou invazi na Ukrajinu. V jejích řadách bojují také lidé naverbovaní z věznic v Rusku i žoldáci z mnoha dalších zemí světa. 

Nové zprávy podle deníku Daily Star prozrazují další šílená zvěrstva, kterých je tato skupina schopná. Podle nových informací amerických tajných služeb z prosince loňského roku zachycený telefonát jednoho z členů skupiny potvrdil, že vojáka, který se pokoušel vzdát se Ukrajincům nebo ustoupit, potkal děsivý trest.

„Chytilo ho a uřízli mu přirození,“ měl v listopadu uvést v zachyceném hovoru jeden z ruských vojáků. Osud Rusů působících ve Wagnerově skupině je ruské společnosti spíše lhostejný. Mnoho z nich jsou bývalí vězni, včetně těch, kteří kdysi páchali vraždy. Působením na Ukrajině se snaží ze svého trestu vykoupit. 

Taktika Wagnerovců je nemilosrdná a liší se od způsobů klasického ruského vojska. Její členové například nesmí pomáhat raněnému kamarádovi v poli. „Útočná pěchota nesmí sama odnášet raněné z bojiště, protože jejich hlavním úkolem je pokračovat v útoku, dokud není dosaženo cíle,“ stojí ve zprávě zveřejněné americkou tajnou službou. 

Americké ministerstvo financí ve čtvrtek označilo žoldnéřskou Wagnerovu skupinu za nadnárodní zločineckou organizaci a uvalilo na ni další sankce. Spojené státy také skupině, která na Ukrajině nasadila asi 50.000 bojovníků, zmrazily majetek. Washington přijal i další opatření vůči lidem s vazbami na ruskou armádu.

Spojené státy už v prosinci Wagnerovu skupinu, která v bojích na Ukrajině hraje stále větší roli, obvinily z toho, že část zbraní pro boje na Ukrajině získala i ze Severní Koreje.

9:22
Dnes

Zločiny spáchané v Buči nikdy neodpustíme, uvedl k prvnímu výročí stažení ruských jednotek z tohoto severoukrajinského města ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

9:03
Dnes

Slovenský premiér Eduard Heger a ministr obrany Jaroslav Naď dnes přijeli na Ukrajinu, kde budou jednat s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Na Ukrajinu dorazil také chorvatský premiér Andrej Plenković a předseda slovinské vlády Robert Golob, informoval slovenský zpravodajský server Pravda.

8:35
Dnes

Na Twitteru byly zveřejněny další záběry z Ukrajiny, která se připravuje na velkou jarní protiofenzivu. Na videu lze vidět dlouhou kolonu vojenské pojízdné techniky.

Zobrazit celý online

Video  Wagnerovci: Putinovi nebezpeční nájemní vrazi a žoldáci  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa