Pondělí 27. března 2023
Svátek slaví Dita, zítra Soňa
Oblačno, déšť 12°C

Ruský šílenec (58) zabil 83 žen: Sériový vrah chce bojovat na Ukrajině! Prominou mu trest?

Autor: rix, ČTK - 
17. ledna 2023
09:26

Do ruské armády chce narukovat bývalý policista a nechvalně známý sériový vrah Michail Popkov. Šílenec má na svědomí životy třiaosmdesáti žen. Pokud by se zločinec k ruským vojskům přidal, doživotní trest by mu tamní úřady zřejmě odpustily. 

Michail Popkov, zvaný v médiích Angarský maniak, měl zabít dokonce až dvě stě lidí. Soudům se podařilo prokázat 83 vražd. Zabiják většinu svých obětí ve věku osmnácti až padesáti let znásilnil, aby je pak usmrtil sekerou, kladivem, nožem nebo rýčem. 

Navzdory tomu ruské úřady povolily státní televizi, aby s ním za mřížemi udělala rozhovor. V něm Rus prosil úřady, aby se mohl přidat do bojů na Ukrajině. Podle deníku Mirror se opíral o fakt, že má zkušenosti z minulosti, kdy byl brancem Rudé armády. 

Jeho motivace je zřejmá. Rusové trestancům zapojených do bojů na Ukrajině odpouští jejich tresty. Zdali by tak učinily i u takto závažného případů, není jasné. „Neváhal bych ani minutu,“ potvrdil Popkov ke vstupu do armády s tím, že prý jde o jeho sen. 

Dovednostem potřebným k současnému válčení by se prý rychle naučil. „Jsem ve vězení deset let. Nemyslím si, že by to byl nějaký problém,“ chvástal se postrach ruských žen. „Pokud jde o mé zkušenosti, je po nich v současné době vysoká poptávka,“ vysvětlil. 

Využíval pozice policisty

Bývalý policista vraždil v letech 1992 až 2007 v okolí města Angarsk. Poprvé byl odsouzen v roce 2015 za zavraždění a znásilnění dvaadvaceti žen. Následně se doznal k dalším devětapadesáti vraždám, ale policie mu tři z těchto vražd nebyla s to prokázat. Číslo prokázaných vražd se nakonec vyšplhalo na třiaosmdesát.

Ještě jako policista se podílel na vyšetřování některých zločinů, které sám spáchal, aby odvrátil podezření. Zatčen byl v roce 2012 ve Vladivostoku po rozsáhlém vyšetřování, které se opíralo hlavně o testy DNA majitelů aut, jejichž pneumatiky odpovídaly stopám na místech činu. Posléze ho soudy poslaly do vězení na zbytek života.

Někdejší policista se označoval za „čističe“ a tvrdil, že zabíjel jen ženy, které vedly nevázaný způsob života. To ale podle vyšetřovatelů neodpovídalo skutečnosti. Do svého auta zval všechny dívky a ženy, které se vracely pozdě domů. Nejméně tři zločiny spáchal ve službě a s použitím hlídkového vozu.

21:00
26. 3. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od pondělního rána.

20:40
26. 3. 2023

Okupanti se na Krymu anektovaném Ruskou federací v roce 2014 připravují na ukrajinskou ofenzivu, staví zákopy, posilují obranné linie a přistavují více a více vojenské techniky. Dle západních úřadů a samotného ukrajinského velení Ukrajina ovšem zatím boj o poloostrov neplánuje, jelikož by takový krok mohl vést k další eskalaci konfliktu, a to nikoli ve prospěch okupované země. Rusové přesto zaměstnávají nové pracovníky i tamní občany v přípravách příštího potenciálního bojiště.

19:53
26. 3. 2023

Prokurátoři v Charkově mají zvláštní sbírku: Zbytky víc než tisícovky raket a výbušnin. „Polovina toho, co na nás Rusové vypálili,“ říkají. Řady munice mají pomoci ukrajinskému úsilí dovést ruské velitele před soud.

Zobrazit celý online

Video  Ruská invaze na Ukrajinu. Jak to celé začalo?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa