Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Plukovník spáchal sebevraždu kvůli neschopnosti ruské armády: Vdova žádá prošetření od Putina!

Autor: rix - 
2. prosince 2022
18:11

Vysoce postavený čtyřiačtyřicetiletý ruský plukovník Vadim Bojko, který sehrál roli v částečné mobilizaci nařízené Vladimirem Putinem, se sám popravil pěti výstřely do hrudi přímo v kanceláři svého velitele. Jeho manželka Julie je zdrcená a žádá prošetření úmrtí přímo od ruského prezidenta. Na jejího muže se prý shazovaly nedostatky ruské armády a dělal se z něj obětní beránek.

Zoufalá vdova poslala Vladimiru Putinovi otevřený dopis. „Byl to skutečný vlastenec a profesionál,“ popsala v něm svého zesnulého muže. Ruského vládce požádala o důkladné prošetření jeho úmrtí. Dopis má pět stran a Julie ho sepsala 20. listopadu.

Vadim byl podle deníku New York Post pověřen přijímáním a ubytováním nových odvedenců v námořní škole. Již od začátku se měl podle jeho ženy potýkat s řadou logistických problémů, za které on sám nemohl. Od velitelů se mu ale nedostávalo žádné podpory. 

Jak Julie popsala ve svém dopise, uvědomila si, že na jejího muže byly postupně sváděny různé nedostatky ruské armády. On s nimi podle ní jako jedinec ale nemohl nic dělat. Později byl Bojko pověřen opravou vojenských vozidel. I zde ale narazil na problémy. Vybavení prý nebylo způsobilé pro službu. 

„To vybavení bylo léta využíváno jako muzejní exponáty. Můj muž nemohl mávnutím rukou napravit všechny chyby, kterých se dříve dopustili jiní,“ zoufala si v dopise Julie a dodala, že její muž byl vystaven obrovskému stresu, trpěl nespavostí a nezdravě zhubl. Celá situace vyústila až v jeho sebevraždu.

A co víc, krátce před smrtí měli ruští komisaři hrozit Bojkovi trestním oznámením a astronomickou pokutou v řádu milionů korun. Kladli mu za vinu, že na bojiště vypravuje vadné vojenské zařízení. 

„Můj muž spáchal sebevraždu, aby Putinovi sdělil, že věci nejsou v pořádku a vlast je ve velkém nebezpečí,“ dodala jeho žena Julie. 

11:09
Dnes

Rakouský prezident Alexander Van der Bellen dnes přijel na návštěvu Kyjeva, aby Ukrajině vyjádřil podporu. Jednat bude se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. O své cestě rakouská hlava státu informovala na twitteru.

„Na cestě na Ukrajinu, do Kyjeva. Tato cesta je gestem pro mír, znamením solidarity s Ukrajinci a Ukrajinkami,“ napsal devětasedmdesátiletý politik na sociální síti dnes ráno. Ve videu, které také zveřejnil, uvedl, že Rakousko je sice vojensky neutrální, ale jeho postoj rozhodně ne. „Ukrajinky a Ukrajinci bojují za svou zemi a za budoucnost pro své děti. A my jim v tom pomáháme,“ nechal se slyšet.

10:24
Dnes

Moskevský soud odsoudil k osmi letům odnětí svobody známého televizního novináře Alexandra Něvzorova za zveřejnění zpráv, že ruští vojáci úmyslně ostřelovali porodnici v tehdy obléhaném Mariupolu na jihovýchodě Ukrajiny. Ruské úřady tyto informace označily za lživé. Něvzorova soudili v nepřítomnosti, loni na jaře jeho manželka informovala, že je v Izraeli, v létě dostal ukrajinské občanství.

10:03
Dnes

Soud v ruské Amurské oblasti na Dálném východě odsoudil ke třem letům odnětí svobody muže za „opakovanou diskreditaci“ ruské armády a pohrdáním soudem. Informoval o tom dnes server Meduza, který působí v lotyšském exilu, s odvoláním na vyjádření mužova advokáta na sociálních sítích. Vladislav Nikitěnko po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu podal na všechny regionální pobočky federální kriminální ústředny a prokuratury trestní oznámení na prezidenta Vladimira Putina a další členy politického a vojenského vedení země. Obvinil je z rozpoutání agresivní války.

Zobrazit celý online

Video  Humanitární katastrofa na Ukrajině je na spadnutí, říká expert. A jak situací zamíchá „generál bláto“?  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa