Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Tajný blog Putinovy ex: Ljudmila byla v manželství nešťastná. Předpověděla invazi na Ukrajinu?

Autor: tsv - 
8. srpna 2022
05:00

Tým trestaného ruského opozičníka Alexeje Navalného údajně objevil starý internetový blog bývalé manželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Ljudmila Očeretná (dříve Putinová) psala o zářné budoucnosti Ruska i o tom, že z ní její partner vysává energii. Na internetu se měla dokonce ptát na rady, ‚jak přežít hádky a rozchod‘. Zda je autorkou příspěvků opravdu Ljudmila, potvrzeno nebylo, získaná data tomu ale nasvědčují, uvedl investigativní tým.

Ačkoli si Navalnyj momentálně odpykává trest ve vězení, jeho tým dál vyhledává utajované informace o vládě včetně Putina a jeho nejbližších. Podle jejich poslední zprávy vyšetřovatelé narazili na texty vůdcovy bývalé manželky, které popisují nejen jejich nešťastné manželství. Ljudmila měla pod pseudonymem Illenaa zveřejnit svůj první příspěvek v roce 2006, s Putinem se rozvedla o sedm let později.

Navalného investigativci ve své zprávě popsali několik podobností mezi životem Ljudmily a Illenay. Obě například mají dvě dcery, z nichž jedna je tanečnice. Obě jsou původem z Petrohradu, kde studovaly filologii, obě vlastnily bílé psy rasy toy pudl a obě šly během návštěvy německého Hamburku na striptýzovou show. „Jsou tam opravdu malé detaily, které naprosto vylučují jakoukoli náhodu,“ uvedli vyšetřovatelé ve zprávě.

‚Striptýzový argument‘ podporuje mimo jiné zpráva německého novináře, který uvedl, že Putin a jeho přátelé se v Hamburku před několika lety zúčastnili erotické show. Informoval o tom server Newsweek.

Úmorná nuda a předpověď invaze na Ukrajinu

Bývalá Putinová se v příspěvcích svěřila, že se „otevřeně nudí a nemá co na práci“. Snažila se najít si nové koníčky, vyzkoušela například jógu nebo studium psychologie, ani u jednoho ale nezůstala. Podle vlastních slov často spala až do pěti hodin odpoledne.

Vyšetřovatelé ve zprávě dále uvedli, že Ljudmilin blog „byl zanesený pseudo-psychologickými online testy“. Ty odpovídaly například na otázky: ‚Jaké tetování by vám slušelo?‘, ‚Jak vypadá vaše krása?‘ a ‚Jaký koktejl jste na základě vašeho sexuálního života?‘.

V některých svých starých příspěvcích se Illenaa vyjadřuje kromě osobních problémů také k politickým diskuzím. V příspěvku z 22. prosince 2007 nazvaném ‚Matička Rus‘ uvádí následující: „Nějaký bastard napsal, že Rusko čeká krize… lži! Rusko má před sebou úžasnou budoucnost a prosperitu.“

Na její výrok zareagoval uživatel, který v komentářích pod textem předpověděl, že „propukne válka“, že „budou pátrat po zrádcích a používat lidi jako potravu pro děla“. Posledním výrazem naznačil, že bude vláda posílat na smrt nevinné Rusy. Jeho předpověď se podle zpráv nejen z ukrajinské fronty do jisté míry vyplnila.

Ljudmila v sekci komentářů ruskou vládu hájila a odkazovala se na své „známé pracující v této sféře“. Putinova politika je podle ní „nezávislá a efektivní“.

Nešťastné manželství a bohatý nápadník

V listopadu roku 2006 na blogu psala o svém selhávajícím manželství, mělo jít o nešťastný vztah. Dodala, že „z ní manžel vysál veškerou energii“. Později žádala své čtenáře o rady, jak zvládnout hádky a rozchod.

Ljudmila se s Putinem rozvedla v roce 2013 po 29 letech vztahu. Nyní je vdaná za obchodníka Artura Očeretného, se kterým podle týmu Navalného vlastní na Francouzské riviéře vilu o rozloze 450 metrů čtverečních. Má se jednat o dům v hodnotě 5,3 milionu euro (přes 130 milionů korun).

17:31
4. 10. 2022

Ruský nacionalista Alexandr Dugin podal v Česku trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). Upozornil na to dnes server Aktuálně.cz. Dugin ministryni obviňuje z podpory a propagace terorismu kvůli výrokům Černochové o smrti své dcery Darji Duginové při srpnovém atentátu. Oznámení podal Dugin prostřednictvím advokáta, bývalého senátora ČSSD Jiřího Vyvadila, který to oznámil ve své facebookové skupině Přátelé Ruska v ČR. Černochová uvedla na twitteru, že ji trestní oznámení nechává klidnou a označila ho za „nesmyslné“.

16:56
4. 10. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal výnos, který za neplatné od samého počátku prohlašuje ruské právní akty porušující svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny, a to včetně dekretů ruského prezidenta Vladimira Putina o uznání nezávislosti Krymu z března 2014 a čtyř dalších ukrajinských regionů z minulého měsíce. Uvedené Putinovy dekrety předcházely ruské anexi těchto ukrajinských území. Podle Zelenského výnosu nemají žádné právní následky.

„Území Ukrajiny je celistvé a nedotknutelné v rámci mezinárodně uznaných státních hranic a svrchovanost Ukrajiny se vztahuje na její celé území,“ stojí v dekretu ukrajinského prezidenta. Toto rozhodnutí potvrzuje nezadatelné svrchované právo Ukrajiny obnovit a zachovat územní celistvost.

16:22
4. 10. 2022

Ve finském městě Kotka odstranili sochu Vladmira Iljiče Lenina, která byla v této severské zemi poslední veřejně vystavenou skulpturou věnovanou vůdci ruské bolševické revoluce. Úřady padesátitisícového města ležícího nedaleko hranic s Ruskem se tak rozhodly na základě žádostí obyvatel, jejichž odpor k soše zesílil po ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes agentura AP

Kompletní online

Video  Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik o jaderné hrozbě i cíli Ukrajinců zničit Krymský most  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa