Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Tajný blog Putinovy ex: Ljudmila byla v manželství nešťastná. Předpověděla invazi na Ukrajinu?

Autor: tsv - 
8. srpna 2022
05:00

Tým trestaného ruského opozičníka Alexeje Navalného údajně objevil starý internetový blog bývalé manželky ruského prezidenta Vladimira Putina. Ljudmila Očeretná (dříve Putinová) psala o zářné budoucnosti Ruska i o tom, že z ní její partner vysává energii. Na internetu se měla dokonce ptát na rady, ‚jak přežít hádky a rozchod‘. Zda je autorkou příspěvků opravdu Ljudmila, potvrzeno nebylo, získaná data tomu ale nasvědčují, uvedl investigativní tým.

Ačkoli si Navalnyj momentálně odpykává trest ve vězení, jeho tým dál vyhledává utajované informace o vládě včetně Putina a jeho nejbližších. Podle jejich poslední zprávy vyšetřovatelé narazili na texty vůdcovy bývalé manželky, které popisují nejen jejich nešťastné manželství. Ljudmila měla pod pseudonymem Illenaa zveřejnit svůj první příspěvek v roce 2006, s Putinem se rozvedla o sedm let později.

Navalného investigativci ve své zprávě popsali několik podobností mezi životem Ljudmily a Illenay. Obě například mají dvě dcery, z nichž jedna je tanečnice. Obě jsou původem z Petrohradu, kde studovaly filologii, obě vlastnily bílé psy rasy toy pudl a obě šly během návštěvy německého Hamburku na striptýzovou show. „Jsou tam opravdu malé detaily, které naprosto vylučují jakoukoli náhodu,“ uvedli vyšetřovatelé ve zprávě.

‚Striptýzový argument‘ podporuje mimo jiné zpráva německého novináře, který uvedl, že Putin a jeho přátelé se v Hamburku před několika lety zúčastnili erotické show. Informoval o tom server Newsweek.

Úmorná nuda a předpověď invaze na Ukrajinu

Bývalá Putinová se v příspěvcích svěřila, že se „otevřeně nudí a nemá co na práci“. Snažila se najít si nové koníčky, vyzkoušela například jógu nebo studium psychologie, ani u jednoho ale nezůstala. Podle vlastních slov často spala až do pěti hodin odpoledne.

Vyšetřovatelé ve zprávě dále uvedli, že Ljudmilin blog „byl zanesený pseudo-psychologickými online testy“. Ty odpovídaly například na otázky: ‚Jaké tetování by vám slušelo?‘, ‚Jak vypadá vaše krása?‘ a ‚Jaký koktejl jste na základě vašeho sexuálního života?‘.

V některých svých starých příspěvcích se Illenaa vyjadřuje kromě osobních problémů také k politickým diskuzím. V příspěvku z 22. prosince 2007 nazvaném ‚Matička Rus‘ uvádí následující: „Nějaký bastard napsal, že Rusko čeká krize… lži! Rusko má před sebou úžasnou budoucnost a prosperitu.“

Na její výrok zareagoval uživatel, který v komentářích pod textem předpověděl, že „propukne válka“, že „budou pátrat po zrádcích a používat lidi jako potravu pro děla“. Posledním výrazem naznačil, že bude vláda posílat na smrt nevinné Rusy. Jeho předpověď se podle zpráv nejen z ukrajinské fronty do jisté míry vyplnila.

Ljudmila v sekci komentářů ruskou vládu hájila a odkazovala se na své „známé pracující v této sféře“. Putinova politika je podle ní „nezávislá a efektivní“.

Nešťastné manželství a bohatý nápadník

V listopadu roku 2006 na blogu psala o svém selhávajícím manželství, mělo jít o nešťastný vztah. Dodala, že „z ní manžel vysál veškerou energii“. Později žádala své čtenáře o rady, jak zvládnout hádky a rozchod.

Ljudmila se s Putinem rozvedla v roce 2013 po 29 letech vztahu. Nyní je vdaná za obchodníka Artura Očeretného, se kterým podle týmu Navalného vlastní na Francouzské riviéře vilu o rozloze 450 metrů čtverečních. Má se jednat o dům v hodnotě 5,3 milionu euro (přes 130 milionů korun).

14:18
20. 4. 2024

V obci Poroz v Belgorodské oblasti začal v důsledku dnešního dronového útoku hořet dům, v němž přišli o život dva civilisté, muž a žena. „Po shození výbušných zařízení zcela vyhořel soukromý obytný dům a stodola a další dům byl vážně poškozen,“ napsal na Telegramu gubernátor Vjačeslav Gladkov.

Později Gladkov oznámil další úmrtí a tři zraněné ve vesnici Novaja Tavolžanka, které podle něj způsobilo ukrajinské ostřelování. „Těhotná žena, která šla po ulici, utrpěla vážné zranění. Byla převezena do nemocnice, kde zemřela,“ uvedl Gladkov

13:22
20. 4. 2024

Zdroj z ukrajinské rozvědky agentuře Reuters řekl, že Ukrajina v noci na dnešek provedla rozsáhlý dronový útok na ruské cíle, přičemž terčem byla energetická zařízení podporující vojenskou průmyslovou výrobu. Zasaženy byly podle něj nejméně tři elektrické rozvodny a sklad paliva.

13:13
20. 4. 2024

Rusko dnes zaútočilo na město Vovčansk v ukrajinské Charkovské oblasti. Zabilo dva muže, další dvě osoby jsou zraněné. Informovala o tom regionální prokuratura.

Kompletní online

Video  Medveděv hrozí Ukrajině soudným dnem: Analytik o jaderné hrozbě i cíli Ukrajinců zničit Krymský most  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa